Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baj van velem, ha nem akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj van velem, ha nem akarok családot és kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sosem volt igényem rá. Kamaszkoromban jártam fiúkkal, mert ez számított normálisnak, és nem akartam kilógni a sorból. Aztán már felnőttként volt egy férfi az életemben, akit tényleg szerettem, de ő családot akart, én meg nem, úgyhogy inkább elküldtem, mert megérdemli, hogy boldog legyen valaki mással, én biztos nem fogom megadni neki a boldog családosdit, mivel nem erre vágyom, maximum boldogtalan családosdit tudnék neki adni.

Nagyon nagyra értékelem az egyedül töltött időt. Szeretem a lakásom, amiben egyedül vagyok, jó, hogy ha hazaérek, akkor már nem kell másokkal beszélnem. És hiába szeretem akármennyire a barátaimat, maximum heti egyszer találkozok velük, mert a hét többi részében úgy érek haza, hogy embert nem akarok látni.

Közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz, mindenki azt várja, hogy végre megállapodjak, eljegyezzenek, férjhez menjek és gyerekeim legyenek, de én ezt nagyon nem akarom. Nagyon szeretek egyedül lenni.

Ott vannak azok, akik azt mondják, hogy majd mi lesz, ha megöregszek, egyedül fogok meghalni - és úgy mondják, mintha ez egy rossz dolog lenne, pedig nagyapám, aki világéletében nagycsaládban élt, a kórházban könyörgött, hogy hagyjam már békén, tudta, hogy meg fog halni, és nem akart tanúkat a haláltusájához. Egészen addig azt gondoltam, az a normális, ha az ember családban él, és családban hal meg, mert mindenhol ezt nyomták belém, de aztán elgondolkodtam, hogy tényleg akkora baj-e, ha én egyedül akarok élni egész életemben, és egyedül akarok meghalni is?

Ti mit gondoltok erről? Lehet boldog egy élet, ha egyedül egy hivatásnak vagy hobbinak szentelik, ún. család nélkül? Van olyan, hogy valakinek tényleg nincs szüksége erre, vagy majd magányos, megkeseredett öregasszony leszek?


2019. nov. 25. 01:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled baj. Nekem sem kell gyerek, viszont párkapcsolatom van. De nyilván nem kötelező senkinek sem egy adott séma szerint élni.
2019. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Életem nagy szerelme sem akart soha családot. Aztán utánam becsúszott neki, évek óta egyedül neveli... szerintem jó anyuka. A mai napig elfogadnám... Csak már más országban, egyedülléthez szokva éli az életét.
2019. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
10%

Miert nembirid ennyire az embereket? Ez tényleg gáz. Gyerekkori oka van? Ugy lettél kondocionalva h az emberek kozelsege keszenlet? Bantalmazo gyerekkorod volt?

Biztos lehetst benne h vi gaz van a hatterben. Az még oke lenne ha nem akarnal gyereket.

2019. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
98%

Mintha én írtam volna. Annyi a különbség, hogy ugyan éreztem, hogy nem feltétlenül kellene, mégis vállaltam gyereket. (Ne firtassuk, miért, most már ez van...) Egyedül maradtam vele, vagyis a saját családommal nevelem. Utóbbi a legkisebb gond - a hátam közepére sem hiányzik egy férfi állandó jelenléte, egy párkapcsolat, annak mindenféle velejárójával. A nagyobb gond viszont az, ha a gyerekvállalást bánja meg az ember...

És így is egyedül fogok megöregedni, mert ha a gyerek felnő, élni fogja a saját életét, nem fogunk egymás nyakán lógni, szerintem találkozgatni sem nagyon. Amitől én félek, az inkább az, hogy egyedül maradok a bajban, pl. ha eltörik a kezem, lábam vagy bármi, senki egy pohár vizet nem hoz. Csak remélni tudom, hogy sosem kerülök ilyesmi helyzetbe; nem leszek kiszolgáltatott és másokra szoruló...

2019. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%

Jaj ez a nyivakolas! A mai gyerekek tojni fognak a szulore ha az öreg lesz! Nezzetek már meg milyenek! Ki nevelte őket ikyenre?

Ennyire alomvolagban eltek,h nem latjatok a valosagot?

2019. nov. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Pacsi, én sem ebbe a világba:).
2019. nov. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!