Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lenne a legjobb megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a legjobb megoldás ebben a kilátástalan helyzetben?

Figyelt kérdés
Vőlegényemmel lassan 2 éve leszünk együtt és március végén lesz az esküvőnk. Én ősz elején kezdtem el dolgozni egy munkahelyen, de várandós lettem és mivel már az elején őszintén elmondtam ezt a főnökömnek nemrég felmondott nekem. Vőlegényem 3 éve dolgozik egy cégnél, nemrég előléptették így mérnöki munkát végezhet a diplomájának megfelelően elég jó fizetéssel. Az esküvő azért lesz ilyen gyorsan, mert később még nehezebb lenne nagy hassal. Még mindketten szülőkkel élünk, ő családi házban, én társasházban. Szülei 2 éve azt akarják, most pedig főleg, hogy költözzek oda, alakítsuk ki a felső szintet és szüljek oda. Sajnos én nem vagyok túl jóban velük, mert anyukája eddig is folyamatosan beleszólt mindenbe és sok bántást kaptam tőle. A szüleim pedig abszolút támogatnak abban, hogy albérletbe menjünk, de semmiképp ne szüljek anyósékhoz. Ők is albérletbe kezdték régen és nem bánták meg. Már vagy fél éve tervben van hogy elmegyünk albérletbe, de a vőlegényem annyira nehezen mondta el ezt is a szüleinek. Ő addig sose akart intézkedni míg nem tájékoztatta a szüleit a dolgainkról, mert elvileg nem szeretik ha tények elé vannak állítva. Na emiatt húzta halasztotta a dolgot, most pedig hogy fontos lenne már nagyon egy közös otthon fél hogy megszorulunk. A szülei(főleg anyuka)mindig is elkényeztette kiszolgálta főz, mos rá és persze, hogy kényelmes lenne neki, ha ott lenne helyben mindenki. Én viszont tudom hogy így soha nem fogják elengedni és nem fog önálló lenni. A kisbabát viszont mindenképp vállalni szeretné, meg persze a 40 fős esküvőt is, ami nem lesz olcsó. Mondtam neki, hogy ez az amit elhalaszthattunk volna és inkább albérletet kellene fizetni meg a babának a szükséges dolgokat megvenni. Szerinte fontos az esküvő arra nem sajnál fizetni de közben az albérletre már nem akar mert sokba kerül. Gondolkodtunk hogy sajátba megyünk és márciusban felvesszük a babavárót meg hozzá még aminek van önerő meg ahhoz még hitel. De sok idő mire találnánk lakást és mire meglenne minden papirmunka, berendezni. Meg én nagy hassal nehezen tudnék pakolgatni. Előre pedig nem lehet állítólag lefoglalni. Nyilván sajátot szívesebben fizet az ember de az idő szorít minket és egyre jobban félek mi lesz így velünk. Én semmiképp nem akarom a szüleihez vállalni a kisbabát.
2019. dec. 3. 10:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Ismét egy felelős gyerekvállalás... se munkád, se otthonotok, de még csak együtt sem éltetek még soha. Mire a gyerek totyogós lesz, már együtt sem lesztek.

Ezért kár 40 fős lagzit rendezni megesetten, meg nyakatokba venni ki tudja, mennyi hitelt.

2019. dec. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Valójában te tudod, hogy mit kellene tegyetek, albérlet, vagy saját lakás, csak nem meritek meglépni. Igazuk van a szüleiteknek, egy külön pár vagytok, miért kéne szülőkkel élnetek? Főleg egy gyerekkel. Neked pedig nem kell pakolni, arra ott van a párod és a szülők.
2019. dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Szüleidnek*
2019. dec. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
A legjobb megoldás az lenne, ha kilátástalan helyzetre nem vállalnál gyereket, hanem használnátok mondjuk a gumióvszert! A saját életedet jogod van elbhaszni, de azzal a szerencsétlen gyerekkel így kibhaszni egyáltalán nem fair.
2019. dec. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem számítottam arra, hogy el fognak küldeni, de terhesen most már nem fognak sehova felvenni. Páromnak mindvégig mondtam, hogy védekeznünk kellene, de ő nem akart mert a közeljövőben szeretett volna gyereket vállalni. Én sokszor megkérdeztem tőle biztos hogy tudjuk vállalni és mindig azt mondta ne is gondoljak abortuszra. De az esküvőhöz is ragaszkodik, hogy családba szülessen.
2019. dec. 3. 10:53
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Mi a búbánatért nem a gyerekvállalás ELŐTT beszéltétek meg ezeket???


Vőlegényed szedje össze magát és mondja el a szüleinek, hogy elég a presszióból.


Amit szerintem ebben a helyzetben lehet tenni:


Esküvő lagzi részének halasztása, összeházasodni 2 tanúval, és elkezdeni intézni a saját lakást.

Bizony, a vőlegényednek pörögnie kell majd a végén, de miért ne tenné, hiszen gyereket vállalt veled...


Másik, kicsit kényelmesebb, hogy most kerestek albit, megtartjátok a lagzit, utána ráértek intezkedni saját lakás ügyében.

2019. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a legjobban akkor jarnal, ha megsporolnad magadnak ezt a kesobbi nyilvanvalo valast. A csaladja szar, a faszi is egy szar, es mar most nyilvanvaloan nem mukodik ez az egesz, mert a faszi meg nem valt le az anyai mellol - es nem, nem is fog. Tudom, varunk a csodara, es majd kulon csaladkent mas lesz. Nem, nem lesz. Te pedig hamar megunod majd, hogy anyos cseszeget, mikozben ket gyereket nevelsz egyszerre (nem, nem fog magikusan elkezdeni haztartast vezetni a volegenyed, hiaba beszelsz meg vele akarmilyen szabalyokat, ilyen mellett csak az anyaszerep marad neked felesegkent is), es meg ott van egy halom egyeb gond is. Sporold ezt meg magadnak.
2019. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%

1) a volt munkáltatód perelheted kártérítésért, ugye tudod?! Nem lehet kismamának felmondani, tiltja a MTK...


2) ragazakodj az albihoz, most hirtelen mást úgy sem tudtok gyorsban akasztani. Szerintem se szülj az anyósékhoz, pláne ha nem is jössz ki velük, ott fog megenni a fene. Inkább fizessétek az albit, sokkal többet ér a szabadságotok, mint az pénzben ki lehetne fejezni.

Max tartsatok most polgárot, azt ha a gyerkőc nagyobb lesz, akkor majd lehet rendeset.

2019. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Remélem ez vicc... Ha még nem késő szakítsd meg a terhességet, dobd ki a csávót és legközelebb akkor próbálkozz ezzel a felnőttesdivel, ha már megállsz a saját lábadon.

Ha már késő, akkor sok boldogságot a nyomorúságos évekhez amik rád várnak. Mert hiába írják itt, hogy ebből válás lesz, nem lesz. Hogy is lehetne, hisz olyan mély gödröt ásol magadnak, ahonnan nem igen van kiút. Nulla munkatapasztalattal, nulla megtakarítással, pici gyerekkel, hatalmas hitellel, uralkodó anyóssal örökre anyuci pici fia mellett leszel cseléd. A neved természetesen kuss lesz, hiszen egy fillért nem keresel.

Hát ha neked ez kell, hajrá.

2019. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem rúghat ki, ha terhes vagy. Nézz utána. Megetted ezt a főnöködtől.
2019. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!