Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lenne a legjobb megoldás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a legjobb megoldás ebben a kilátástalan helyzetben?

Figyelt kérdés
Vőlegényemmel lassan 2 éve leszünk együtt és március végén lesz az esküvőnk. Én ősz elején kezdtem el dolgozni egy munkahelyen, de várandós lettem és mivel már az elején őszintén elmondtam ezt a főnökömnek nemrég felmondott nekem. Vőlegényem 3 éve dolgozik egy cégnél, nemrég előléptették így mérnöki munkát végezhet a diplomájának megfelelően elég jó fizetéssel. Az esküvő azért lesz ilyen gyorsan, mert később még nehezebb lenne nagy hassal. Még mindketten szülőkkel élünk, ő családi házban, én társasházban. Szülei 2 éve azt akarják, most pedig főleg, hogy költözzek oda, alakítsuk ki a felső szintet és szüljek oda. Sajnos én nem vagyok túl jóban velük, mert anyukája eddig is folyamatosan beleszólt mindenbe és sok bántást kaptam tőle. A szüleim pedig abszolút támogatnak abban, hogy albérletbe menjünk, de semmiképp ne szüljek anyósékhoz. Ők is albérletbe kezdték régen és nem bánták meg. Már vagy fél éve tervben van hogy elmegyünk albérletbe, de a vőlegényem annyira nehezen mondta el ezt is a szüleinek. Ő addig sose akart intézkedni míg nem tájékoztatta a szüleit a dolgainkról, mert elvileg nem szeretik ha tények elé vannak állítva. Na emiatt húzta halasztotta a dolgot, most pedig hogy fontos lenne már nagyon egy közös otthon fél hogy megszorulunk. A szülei(főleg anyuka)mindig is elkényeztette kiszolgálta főz, mos rá és persze, hogy kényelmes lenne neki, ha ott lenne helyben mindenki. Én viszont tudom hogy így soha nem fogják elengedni és nem fog önálló lenni. A kisbabát viszont mindenképp vállalni szeretné, meg persze a 40 fős esküvőt is, ami nem lesz olcsó. Mondtam neki, hogy ez az amit elhalaszthattunk volna és inkább albérletet kellene fizetni meg a babának a szükséges dolgokat megvenni. Szerinte fontos az esküvő arra nem sajnál fizetni de közben az albérletre már nem akar mert sokba kerül. Gondolkodtunk hogy sajátba megyünk és márciusban felvesszük a babavárót meg hozzá még aminek van önerő meg ahhoz még hitel. De sok idő mire találnánk lakást és mire meglenne minden papirmunka, berendezni. Meg én nagy hassal nehezen tudnék pakolgatni. Előre pedig nem lehet állítólag lefoglalni. Nyilván sajátot szívesebben fizet az ember de az idő szorít minket és egyre jobban félek mi lesz így velünk. Én semmiképp nem akarom a szüleihez vállalni a kisbabát.
2019. dec. 3. 10:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt minden további nélkül elküldhetik.
2019. dec. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

A többiek leírták a lényeget.

Terhesség megszakítása, ha nem akarsz életed végéig rabszolga lenni. Ezrével vannak gyakorin ilyen kérdések, olvass csak vissza, nem vagy egyedül!


És menekülj a hímnemű (mert nem férfi) párodtól. Gyereket szerelemben és stabil anyagi helyzetben "illik" szülni, nem pedig lakótársi viszonyban. És jobb ha tudod, hogy miután megszülöd, és szétmentek utána a kutyának nem fogsz kelleni, sem az a stressz H mikor jön a gyerek apja, stb...

Senki sem akar más árnyékában élni. A szülés neked jelen esetben belépés az örök szingliség és később boldogtalanság birodalmába!

Óvszer vagy spirál legközelebb legyen neked, mert így 2 életet teszel tönkre (te+gyerek)

2019. dec. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon az elején járhatsz még a terhességednek, ha március végére tervezitek a lagzit, mert akkor nem lesz még nagy hasad. Én a helyedben átgondolnám a gyerekvállalást, ha még a 12. hét előtt vagy.
2019. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
22%
Ember, 10 milliós kamatmentes hitelt lehet félvenni abból kijön az albérlet. Sőt ha szülők kegdobnak vmennyivel még egy lakásra is futja belőle.
2019. dec. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
Nincs legjobb megoldás, rettentően kiszolgáltatott helyzetbe kerültél a saját hibádból! 1 fizetés van, az övé, így megteheti, hogy diktáljon. A vége valószínűleg az lesz, hogy odaköltözöl, és bármennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy átmeneti megoldásnak tekinted ott ragadtok..
2019. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon át tudom érezni a problémádat mivel nekem is van egy fiatal felnőtt lányom. Meg azért is mert én is nő vagyok,több kapcsolattal és tapasztalattal a hátam mögött. Második házasságomban élek ami végre jónak mondható. Én nagyon-nagyon sajnállak. Így tapasztalatlanul nem láthatod még a fő problémát a kapcsolatotokban, pedig ha látnád egészen biztosan nem várnál most babát. Nem szoktam ilyet tanácsolni de ha a pároddal való komoly elbeszélgetés nem hoz változást, megszakíttatnám a terhességet amíg lehet. Annak ellenére hogy nyilvánvalóan szeretitek egymást. Leírtak alapján párod szülei (elsősorban anyukája) bele akar szólni és bele is szól az életetekbe, ami téged jogosan zavar. Nem tudja egészséges módon elengedni felnőtt fiát, vagy csak egyszerűen ilyen típus,de ez mindegy is. Ő nem fog változni, ne reméld. Sőt még ha meglenne a baba még rosszabbodhat is, hiszen nagymama lesz amitől plusz jogokat követelhet magának. A másik óriási probléma hogy párod sem tudott egészséges módon leválni anyukájáról. Mi az hogy fél nekik bármit elmondani? Mi az hogy döntését attól teszi függővé szülei mit szólnak hozzá? Ez hiba! Ha párja van, főleg ha közös gyereket és családot szeretnének akkor egyedül és kizárólag párjával közösen kell döntenie mindenben és párjához, kettőjük érdekéhez igazodnia. Ezenkívül a mai kétkeresős családmodellnél a háztartási munkát megosztva kell intézni. Ha párod ezeket másképp gondolja a szüleitől való félelem vagy saját kényelme miatt akkor semmiképp se szülj neki babát. Tehát leülni vele, választás elé kényszeríteni és adj határidőt. Mondjuk egy hetet maximum. Ha ez idő alatt nem rendezi kapcsolatát anyukájával akár az összeveszést is vállalva akkor én nem szülnék ennek a férfinek. Inkább kezdj új életet még ha nagyon fáj is, később betartva a sorrendet ha egy férfit megszeretsz. Tehát együtt járás, együtt élés, majd ha minden stimmel akkor baba. Mostani helyzetedben sajnos előre látni a boldogtalanságot, az örökös vitát párod anyukája miatt. Plusz mivel párod nem felnőtt férfi módjára viszonyul hozzád ezért őt is meg fogod utálni. És akkor egyedül maradsz egy gyermekkel aminek nagyon sok hátrányát talán nem kellene ilyen fiatalon még megtapasztalnod.
2019. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Jujj èn is csúnya leszek most, de èn is azon a vèlemènyen vagyok, hogy ezt a babát most semmi szín alatt sem tartanám meg a helyedben. Így munka nèlkül teljesen kiszolgáltatott helyzetben vagy, most minden úgy lesz, ahogy ő mondja. Èrvelhetsz te bármivel, az lesz, amit ő akar, ès pont. Ha bele gondolsz már most is az van. Lesz esküvő, mert mindenkèpp akár a gyerek születèse előtt, nagy banzáj lesz, mert ő azt akar. Nem vèdekeztünk, mert ő nem akart stb. Ha nem akarsz hozzájuk költözni, akkor vállalhatod egyedül anyádèk nyakára. Azt meg gondolom nem akarod, szóval marad az, hogy mèsz szèpen anyósèkhoz. Ez a kèt variáció van. Azt felejtsd el, hogy albèrlet, meg saját lakás meg egyebek. Az csak mèzesmadzag, hogy elhitesse veled, hogy nyitott más megoldásokra is, miközben egyáltalán nem. Mit gondolsz mièrt nem akart vèdekezni, ès vállalta fel a terhessèg eshetősègèt úgy, hogy az együtt èlèsetek mèg messze nem megoldott? Na pont ezèrt. A babával szèpen rávehet arra, amire eddig is akart, hogy költözz szèpen oda. Mert neki esze ágában nem volt albèrletbe menni. Te meg voltál olyan balga ès felelőtlen, hogy hagytad.

Szóval nem. Ha ebbe most bele mèsz, vèged van. Mèg ha ideiglenesnek is ígèri, hidd el, nem lesz az.

Vagy vetesd el ha mèg tudod, vagy beszèlj a szüleiddel, hogy tudnak-e, hajlandóak-e támogatni tèged, hogyha oda, hozzájuk vállalod be a babát. Mert az is egy megoldás, nem túl jó az sem, de mèg mindig jobb, mintha a pasid felè köteleződsz el teljesen. Ès abból mèg esetleg kisűlhet az, hogy a párod átgondolja, összeszedi magát, aztán hajlandó külön költözni.

Az esküvőt mindenkèpp fújjatok le. Ilyen ingatag (legalábbis jelenleg az) kapcsolatba teljesen felesleges, pláne hogy nagy költsègekkel is járna a 40 fős lagzi. Kèsőbb is bármikor hazasodhattok, ha már megszilárdult a kapcsolatotok.

2019. dec. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, tessék a sarkadra állni. Vagy különköltöztök, vagy nem lesz itt semmi - nem állsz oltár elé, punktum.

Együtt se laktok, azt se tudjátok, működtök-e együtt egy háztartásban, de már úton a gyerek és nincs erre stabil alap kialakítva...

Nincs pardon, költözés van. Ha nem, akkor meg maradsz a szüleidnél a gyerekkel. Anyóst meg csókoltatod.

2019. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy
2019. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem olyan vacak a helyzet ahogy te látod, ha stabil a kapcsolat, meg amúgy is, beszéltetek már a babatémáról, nem értem miért kellene megszakítani... A család nem a papírtól lesz család,!! ha fontos az esküvő, legyen 2 tanus, meghitt. Anyósékhoz NE!!! EGY ÉLETRE BÁNNÁD! TE szüleihez? Átmenetileg kicsi albérlet?
2019. dec. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!