Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom felvetette a nyitott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom felvetette a nyitott kapcsolatot, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

5,5 éve vagyunk együtt, 21 évesek vagyunk. Egyikünk sem féltékeny típus, de én elég érzelmes vagyok, ezért kiszámíthatatlannak érzem ezt a kapcsolati formát, nem fér bele az értékrendembe.

Mivel ez egy hosszabb kapcsolat, hosszútávra tervezünk (közös jövő stb), de ez a felvetés összezavart.

Ti mit tennétek a helyemben? (Nyilván fogunk még erről beszélni párommal, csak érdekelnek a tapasztalataitok, gondolataitok)


21/L



2020. jan. 3. 01:45
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem gondolom, hogy csúnya lenne, rossz, meg bűnös mindenki, akinek megfordul a fejében a nyitott kapcsolat lehetősége, csak azt, hogy ebben a témában nem árt, ha egy állásponton vannak a felek, különben sérülni fog az, aki monogám maradna szíve szerint.
2020. jan. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
90%

11. Senki nem irta hogy szakitson, de a kerdezo elgondolkodott rajta ezt pedig, ha lenne tapasztalatod - tudnad hogy jelent mar valamit. Plane ilyen fiatalon. Es nyilvan azok akik detto ezt eltuk at, biztositottuk, hogy HA szakit, akkor sincs nagy drama.

Ha egyutt maradnak es igy elnek le kozosen egy eletet esku hogy meg orulok is, mert ez sajnos ritka mint a feher hollo.


De a cinizmusod uvolt a tul sok gyakorizastol. Neha tarts te is szunetet. ;)

2020. jan. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem 21 évesen kár energiát fektetni valamibe, ahol elbizonytalanodsz és nem érzed magad biztonságban. Tudom, szép dolog az, ha az ember a gyerekkori szerelmével házasodik össze, egész életében ő számára az egyetlen blablabla, de amikor már 5,5 év után felmerül egy ilyen fiatal srácban a nyitott kapcsolat, ott gondolhatod, hogy mondjuk még 5 év múlva, amikor még mindig borzasztó fiatal mennyire lesz elégedett a monogám helyzettel. És nem tudhatod, hogy mennyire lesz akkor még mindig szerelmes és tisztességes, ha rájön, hogy ő egész életében csak egy nővel -veled- volt, és ez is vár rá a jövőben is, lehet bepánikol, aztán vagy nem elégszik meg egy nemleges válasszal, vagy megcsal. Érthető amúgy, hogy fiatalon még kalandozna, kiélné a vágyait, de pont ezért nem való ilyen hosszú kapcsolat ennyire fiataloknak szerintem. Vagy legalábbis, a párodnak biztosan túl sok volt ez így egyszerre, ha már felmerült benne a gondolat, és én őszintén úgy gondolom, hogy fiatal vagy még ahhoz, hogy egy ilyen kapcsolatra áldozd a legjobb éveidet, miközben magad sem vagy 100%-ig biztos a döntésed helyességében. (Arról nem is beszélve, hogy pl az említett 5 év múlva még csak 26 évesek lesztek, a legtöbb srác 26 évesen se akar hallani esküvőről meg gyerekekről, míg nőknél azért már olyankor kezd aktuálissá válni a téma, szóval ki tudja az a bizonyos "közös jövő" az ő fejében valójában mit jelent)


Nekem is volt egy nagy szerelmem akivel 21 évesen szakítottunk. Ráadásul ott is a nyitott kapcsolat gondolata volt az utolsó szög a koporsóban. Egyébként onnantól kezdve, hogy kimondtuk- mert úgy gondoltam, megpróbálom, milyen ez, sokaknak működik-, képtelen voltam vele lefeküdni. Tudtam, hogy melyik napokon, mikor volt másik nővel, és egyszerűen undorodtam tőle, hogy mintha mi sem történt volna, másnap ugyanúgy hozzám is hozzám akarna érni. Egyszerűen képtelen voltam vele így tovább együtt lenni (és gondolhatod, hogy nem az én ötletem volt a nyitott kapcsolat).

Még a szakításunk évében ismertem meg a férjem. Most vagyok 26, 5 (lassan 6) évvel később, és a közös jövő az tényleg megvalósult, míg az exemmel, aki anno velem egyidős volt, még a közelében sem tartanánk ennek az egésznek. Saját lakás, házasság, úton a baba, biztosan tudom, mert az exemmel is beszéltünk erről, hogy 30 éves korom előtt fel se merülhetett volna mindez ha vele maradok. Végső soron jó döntés volt, hogy belementem a nyitott kapcsolatba, mert rávilágított, hogy amúgy az eredeti kapcsolatunk egy nagy nulla volt, hiába az együtt eltöltött évek előtte.


Csak, hogy az én tapasztalatomat is ismerd.

2020. jan. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
85%
Itt nem valami hirtelen parkapcsolati preferencia valtozasrol van szo, hanem annyirol, hogy a faszid mar szabadulna ettol a tinikori kapcsolattol, de fosil, ezert elobb korbe akar nezni, hogy nunirol nunira kapaszkodjon at egy masik kapcsolatba, amikor mar biztos lehet benne, hogy igen van jobb. Ha meg epp nincs, akkor is legalabb dugott parat, es a biztonsagerzete is megmarad a fix nuni mellett. Aztan majd evekkel kesobb megint mehet meg egy kört, hatha akkor mar lesz jobb. Neki win-win, te meg le vagy szarva.
2020. jan. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező,

próbáld meg más szavakkal, jóval profánabbul (primitívebben, útszélibb stílusban) megfogalmazni, mit jelent a "nyitott kapcsolat".

Ha az úgy neked belefér, akkor engedd csak meg.

2020. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
87%

Mivel te szereted, ezért ha belemész meg fog szakadni a szíved. Nem éri meg. Neki már ki van nézve, szinte 100%ig biztos vagyok benne, hogy kivel akar kavarni.Majd szép lassan egyre több időt tölt vele, téged pedig hanyagol, majd lemorzsolódsz.


Illetve, honnan tudod, hogy oldja meg a védekezést? Kapsz valami nyavalyatörést? Szintén nem éri meg, emiatt sem.


Hogy tudnál utána vele lefeküdni, amikor tudod, hogy -jobb esetben-4 napja juliskával volt?


Gondold át alaposan! És nem azt kell nézni, hogy jajj párodnak milyen jó lenne, és te meg szemét vagy, hogy nem akarsz belemenni. Ne csinálj belőle lelkiismereti kérdést. Ahogy látom, őt sem nagyon zavarja a bűntudat.


Sajnos ennek a kapcsolatnak annyi. A nyitott kapcsolat csak ott működik, ahol mind2 fél benne van, és nem csak azért megy bele valamelyik, mert fél a szakítástól.


Dönts úgy, ahogy neked a legjobb. A többi nem számít.

2020. jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
87%

Lefordítom a helyztetet:

Gondolom mind a kettotoknek ez az első kapcsolata, jó eséllyel sosem voltatok szexuális értelemben más partnerrel.

És kört érett meg benne a kíváncsiság, szeretne megtudni, hogy más puncival vajon más-e, de fel szakítani, mert hátha minden punci ugyanolyan.

Én szakítanak. Előbb-utóbb nagyobb lesz a kíváncsiság és ha a nyitott kapcsolat nem játszik, majd megcsal.

2020. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
70%

Nyisd ki neki az ajtót, tuti meg fog csalni, ha nem most, majd évek múlva.

Ez a gondolat, nem hiába van a fejében és már ki is jött a száján. Az is lehet, már nyitott az a kapcsolat, csak még Te nem tudod.

2020. jan. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem természetes hogy valaki ennyi idő után fiatalon kíváncsi másra is, főleg hogy zúdulnak ránk a kulturabol a szexualis impulzusok. Ha ki akarja élni magát, tegye, de ne úgy hogy neked is fájdalmat okozzon.


A kapcsolatoknak, így nyitott kapcsolat egyik legalapvetőbb szabálya, hogy MINDKÉT félnek akarnia kell. Ha xsak az egyik akarja a masik meg kényszerből belemegy, abból mindenképp szenvedes kesz.

2020. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
83%
Én bizony szakítanék! Ebből 100% hogy félredugás lesz ha nem mész bele! 5,5 év meg nem egy eget rengetően sok idő
2020. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!