Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom felvetette a nyitott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom felvetette a nyitott kapcsolatot, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

5,5 éve vagyunk együtt, 21 évesek vagyunk. Egyikünk sem féltékeny típus, de én elég érzelmes vagyok, ezért kiszámíthatatlannak érzem ezt a kapcsolati formát, nem fér bele az értékrendembe.

Mivel ez egy hosszabb kapcsolat, hosszútávra tervezünk (közös jövő stb), de ez a felvetés összezavart.

Ti mit tennétek a helyemben? (Nyilván fogunk még erről beszélni párommal, csak érdekelnek a tapasztalataitok, gondolataitok)


21/L



2020. jan. 3. 01:45
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
64%

Mondd meg neki,ha ő nyitott kapcsolatot akar akkor hajrá. Természetesen ettől kezdve könyveld el,hogy ennek a kapcsoaltnak annyi és ne fekdüj le vele innetől,hanem figyeld ,hogy miként csajozik,ecseteli,hogy éppen kivel kufircolt. Ettől biztosan ki fogsz belőle szeretni! Mert aki erre képes az nem szeret téged. Talán az egészben az a legfájóbb,hogy őt az sem érdekli,hogy te más pasikkal lefekszel.Mert még az,hogy ő kipróbálná másokkal talán egy természetes kínávcsiság,de az,hogy téged is megosztana másokkal egy férfinál abszolút jele annak,hogy nem szerelmes.


Én is mint sokan írták már és mint te 15 évesen jöttem össze az akkori barátommal és 5,5 évig tartott. 21 voltam amikor szakítottunk,rettenetesen fájt és évekig még sírva emlékeztem vissza a dologra. De azóta van egy csodálatos barátom aki nap mint nap megdöbbent,hogy létezik ilyen férfi aki így bánik egy nővel! Az exem akiről azt hittem életem szerelme a nyomába sem ér ennek a mostaninak!


A te barátod nem szeret,mert egy szerelmes ember már a gondolatától is kikészül,hogy mások hozzáérjenek a párjukhoz...

2020. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
32%
Bírom, hogy ilyen hugyos kis mitugrász hülyegyerekek komoly kapcsolatban élhetnek, és ez sem elég nekik, aki meg már 29 évesen mindent megadna egy szerető feleségért és családért, az egyedül vergődik 3 éve.
2020. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
20%
Nagyon helyes én is így elek a feleségemmel. 21 ek vagytok nem eltétek ki magatokat ez nem így működik h csak egy mindorokre... de ha ennyire zavar kéréssel mást ;)
2020. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
33%

Díjazd, hogy őszinte. Egy idő után kb. a kapcsolatok fele nyitott lesz... Az egyik fél részéről, a másik tudta nélkül. És ha a statisztikákat nézzük, akkor a hozzászólások felét-negyedét úgy olvasd, hogy az illetők félreléptek már és úgy adják elő a nyitott kapcsolattal szembeni felháborodásuk.

Fiatalok vagytok, kevés tapasztalattal. Érthető, hogy előbb-utóbb valamelyikőtök nyitna új dolgokra. Ha belegondolsz, jobb, mint pár év múlva összeházasodni, gyereket csinálni, aztán felnevelni csonka családba, mert utólag jut egyikőtök eszébe, hogy mást szeretne.

Jelen helyzettel csak nyerhetsz: Vagy működik és boldogok lesztek, vagy nem működik és előbb szabadulsz.

2020. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
12%

Ne hidd, hogy a következő párod majd tündérmeséből kilépő herceg lesz, aki eleget tesz a szerelemről alkotott összes ömlengős ökölszabálynak (ezekre példák: lásd #21 válaszát).

Szokj hozzá, hogy az emberi idegrendszer bonyolult, a működésünk sokféle.

2020. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
72%

24 és 25. Már pedig vannak olyanok akik hűségesek. Számomra meg az a felfoghatatlan,hogy alapvetően is rövid az életünk kb 18 éves korodig gyerek vagy, még 5-10 év mire találsz megfelelő társat, 70 évesen már öreg vagy. Közte van legjobb esetben 50 év,de ebből alszol,eszel,dolgozol,tanulsz,takarítasz,utazol ,sportolsz,játszol,bulizol,talán gyereket is nevelsz. Szóval hogy a fenébe unod meg a párodat abban a kevés időben? Azt akit szeretsz ? Miért akarsz még több és több lyukat betömni?Miért jó az? Így is alig van szabadidőd és azt inkább töltenéd a szerelmetek ápolásával,sokkal szebb és mélyebb ez,mintsem a folyamatos puni vadászat. Azt hiszed attól lesz boldogabb és több az életed,ha másokba is beteszed a párod mellett? Nekem ez flefoghatatlan,amikor a párommal semenniy idő nem elég,minden kevésnek tűnik ,hogy elég 50 év? Amiből valójában jó,ha marad tiszta 10 év egymás mellett?


Tényleg meg nem érthetem sok férfinál ezt a logikát,hogy van a barátnőm és mellette nincs más célja az életemnek csak az,hogy folyton keresgessek más nunikat akiket kipróbálhatok,mert attól izgi az élet? Miért nem kerestek magatoknak egy jó hobbit,vagy tanultok,vagy dolgoztok keményebben vagy ismeritek meg jobban a nőt akivel együtt vagyotok vagy segítettek a ház körül vagy a gyereknek a nevelésében?? Felfgohataltan.

2020. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
27%

#26: "Már pedig vannak olyanok akik hűségesek."

Senki sem mondta, hogy nincsenek. Lottónyertesek is vannak. A kérdésben szereplő férfi is hűséges. Nem lépett félre.


A többi dolog, amit írtál az pedig a valóságtól független jól hangzó monológ. A másikat meglehet unni, elmúlhat a vágy, előfordulhat, hogy már nem ad magára. Sőt, vannak olyan kapcsolatok is, ahol a felek passzolnak, csak a szexuális igények nem.

És a másik oldalra ráadásul akaratod ellenére írtál érvet: Ha rövid az élet, miért ne élvezné ki az ember? Miért várná el a másiktól, hogy szenvedjen? Miért korlátozná a vágyait a birtoklási mánia miatt?


"Tényleg meg nem érthetem sok férfinál ezt a logikát,hogy van a barátnőm és mellette nincs más célja az életemnek csak az,hogy folyton keresgessek más nunikat akiket kipróbálhatok,mert attól izgi az élet?"

Talán első körben nőj ki a szexizmusból és kezdd el feldolgozni, hogy egy ugyanúgy jellemző nőkre is.


"Miért nem kerestek magatoknak egy jó hobbit,vagy tanultok,vagy dolgoztok keményebben vagy ismeritek meg jobban a nőt akivel együtt vagyotok vagy segítettek a ház körül vagy a gyereknek a nevelésében??"

Második körben honnét veszed, hogy ezt nem csinálják?

2020. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
27%

#26

1. Én is hűséges vagyok (#25). Sehol nem mondtam, hogy nem. Nem is látok más korrekt utat. De nem fogom az (amúgy elég tipikus) érzéseimet sem letagadni, sem elfojtani, csak mert nem egyezik a régi vágású romantikus ideállal.

2. Az, hogy nincs időd a párodra, nem a mi hibánk, ne vetítsd ránk ki. Könnyű úgy álmodozni valamiféle végtelen együtt töltött időről, hogy baromi hajszolt az életetek. A valóság az, hogy a legtöbb pár begolyózna, ha egy hónapra össze lennének zárva (és ez teljesen természetes).

3. Szexuális működés kielégítésére házimunka vagy hobbi? Ne viccelj, ez olyan, mintha panaszkodna a gyerek, hogy éhes, te meg ráadnád a nagykabátot.

4. Ezt a fajta működést (ami nőknél sem ritka amúgy) kb. úgy képzeld el, hogy valaki élete végéig boldogan eléldegél ugyanabban a faluban anélkül, hogy bármi késztetése lenne a kimozdulásra, más vágya sincs, mint otthon lenni. Sokaknak - bármennyire szeressék is az otthonukat - azért jólesik elmenni nyaralni. Valaki meg képtelen ülni a seggén, és állandóan menne valahova.

2020. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
79%

Te magad írtad, hogy kiszámíthatatlannak érzed ezt a kapcsolati formát, nem fér bele az értékrendedbe.

Akkor mi a kérdés?

2020. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
81%

25,28. kicsit ellentmondásosan írsz,azt mondod hűséges vagy ,de azután meg részletezed,hogy tök normális,hogy megcsalják egymást a párok? Most akkor mi van?

Írtad a vágyaidat nem tagadod,akkor itt azaz eset van,hogy megcsalnád a párodat ,de nincs rá lehetőség? Értem. Vagy csak szimplán csorgatod a nyálad másokra? Nem gondolod,hogy akkor inkább más társat kellene keresned aki mondjuk tetszik mindenhogy ? Én elhiszem,hogy egy olyan ember aki megalkudott és úgy van valkivel együtt az folyton ácsingózik,vagy azok akik megrekedtek egy kisgyerek szintjén és azt hiszik nekik mindenből a legjobb jár és azután sóvárognak,hisztiznek és hangot adnak neki ,hogy neki bizony az insta modell lány/férfi már pedig jár!és addig nem nyugszik míg meg nem kapja,vagy legalább is valakiket megdönget,mert az neki jár azon felül ami van.


Ne akarjátok már elhitetni itt mindenkivel,hogy az a természetes,hogy van egy párod akit csalsz,mert te egy ösztönlény vagy. Normális embernek van értékrendje,önbizalma és hűséges a párjához.


És ez a hajszolt életem van szöveg ? Akkor minden embernek hajszolt az élete,ha neked az már hajszolt,hogy eljárnak 8-9 órában dolgozni, 30perc-1 óra az utazás oda, alszanak 6-7 órát, főznek vagy takarítanak és néha kimozdulnak,ha van idejük vagy néha sportolnak . Vagy te egy kisgyerek vagy,hogy nincsenek ilyen gondjaid? Vagy netán egy milliárdos gyereke akinek nincs dolga? Értek már mindent.

2020. jan. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!