Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez normális? Ilyen lánnyal lennétek kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy lány aki túlságosan féltékeny. Vagyis úgy mondom ő a barátnőm. A barátaimmal nem mehetek el szórakozni, gondolok pl. egy beülős helyre, 3-4en lennénk palik, és iszogatnánk és ennyi, semmi többb.

Ha el is mehetnék, akkor azt mondja hogy "én is megyek".

Jó, nem zavar jöjjön. De én úgy gondolom hogy ez szerintem mindenkinek szükséges meg fontos hogy néha a barátaival legyen egy kicsit az ember, Kikapcsolódjon egy picit, nem? Pl. Mondjuk 1-2havonta 1x.

De ő szerinte ez a kapcsolatba nem fér bele. Szerintetek sem fér bele ez egy kapcsolatba? Vagy én viszem túlzásba?

Megvoltak az okok ami miatt ilyen féltékeny lett, de akkor szinte együtt sem voltunk.

Most hogy osszejottunk már 4 hónapja, folyamatosan ez van.

Állandóan azt kell csinálnom amit ő mond, ha azt mondja aludjak ott nála akkor márpedig aludjak ott mert különben hiszti lesz.

Zavarja azt is ha én most picit telózom mert megnézek egy videót mondjuk.. Bele köt ebbe is. Semmi nem tetszik neki.

Az se ha nem irok vissza neki egyből messengeren, aztán akkor már neki áll hivogatni.. meg akkor hogy én biztos mással vagyok vagy beszelgetek... Most szerintetek ez normális? Vagy nekem kéne valtozzak?



2020. jan. 15. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:
99%
Kidobnám. Nőjön fel, aztán beszélhetünk. Egy kapcsolatban az a jó, ha az ember önmaga lehet és ezt megoszthatja a másikkal, nem az, ha bezárják teljesen.
2020. jan. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Fu hát ez nagyon nem normális.

Sógornőm aranyos nő, de ő is ilyen. Teljesen el volt képedve, hogy mi külön is tudunk szórakozni. Ha sógor elmegy valahová nélküle akkor videóhívás (nem tudom mi ennek a neve) kötelező.


Ez kontrollálás, és később még betegesebbé válhat.

Vannak páran ilyenek, élettársam munkatársa pl. alig mehet bárhová, engedély kell hozzá. :O


Szerintem ezt te sem akarod hosszú távon.

2020. jan. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez borzasztó, egyáltalán nem egészséges, amit csinál. Ha nem tudod megbeszélni vele, biztos szakítanék vele a helyedben.
2020. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Nőként is azt mondom, hogy ez nem normális. Az ilyen féltékenykedő, kontrollmániás emberek képtelenek felfogni, hogy pont ezzel a viselkedéssel fogják eltaszítani a másikat. Az sem ritka, hogy addig-addig rombolják a kapcsolatot, hogy a vége tényleg félrelépés lesz, aztán meg jön az önigazolás, hogy "ő előre tudta, megmondta".

És nem, nem lennék kapcsolatban ilyen emberrel. Valószínűleg 4 hónapig sem bírnám.

2020. jan. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már sok lenne.
2020. jan. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Aki így bánik egy másik emberrel biztosan nem normális. Ha nem bízik benned, akkor miért jött veled össze? Csak nem magából indul ki? Szánalmas, hogy ilyen nők kellenek a paliknak komoly kapcsolatra..
2020. jan. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Nőként mondom, ez nagyon nem normális!
2020. jan. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne férne bele egy kapcsolatba?

Nálunk volt, hogy barátnőm disco buliba ment én meg társastáncba, mert a barátai oda mentek én viszont nem szeretem a discot. Semmi gond nincs ezzel, pedig ez a te szempontodból sokkal húzósabb lenne, mint egy belülős dolog.

Ennyi szabadságot meg kell adni a másiknak. Mebízom a másikban annyira, hogy elengedjem.

2020. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha egy lány írta volna ki ezt a kérdést, hogy a pasija kontrollálni akarja féltékenységből, akkor minden második válasz arról szólna, hogy így kezdődik egy bántalmazó kapcsolat... Pedig súlyos tévhit, hogy csak férfiak bántalmazhatnak nőket, mert a nők is ugyanúgy bántalmazhatnak férfiakat. A bántalmazás nemcsak fizikai bántalmazást jelent, a túlzott kontroll is már lehet az. Vagy ha az egyik fél korlátozza a másikat a mindennapi életében és zsarolni próbálja, ha nem tesz a kedve szerint. Azzal ne magyarázd a féltékenységét, hogy megvolt rá az oka, különösen hogy te magad írod, hogy együtt sem voltatok. A féltékenység a féltékeny személyből fakad, nincs kiváltó oka, ez egy téveszme. Nézz körbe, van aki akkor sem féltékeny, ha "nyilvánvaló oka lenne rá" szerinted, más meg akkor is féltékeny, ha a párja lekötözve ül a gardróbszekrényben. Nem külső körülmények váltják ki a féltékenységet, hanem az a lényeg, hogy mi van az ember agyában. Ha nincs önértékelése, önbizalma, nem hiszi el magáról hogy szerethető, akkor azt hiszi, hogy az egyetlen út, hogy valakit megtartson maga mellett, ha kontrollálja és korlátozza. Mert különben a másik lelépne, hiszen ki maradna őmellette... Az ilyen féltékenységen egyvalaki segíthet csak és az nem Te vagy, hanem a féltékeny fél. Neki kellene elmennie pszichoterápiára, hogy rájöjjön a gyengeségeinek és negatív érzéseinek az okára, amik arra a pótcselekvésre kényszerítik, hogy betegesen féltékenykedjen. Ezt egyedül ő tudná kezelni, de ez több éves önismereti munka.
2020. jan. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!!! nagyon igaz amit írtok, köszönöm!
2020. jan. 18. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!