Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Alkoholista lenne a barátnőm?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista lenne a barátnőm?

Figyelt kérdés
Van az a natur zitrone női citromos sör, amiből a barátnőm minden nap iszik egyet. Tudom, hogy csak 2%os de akkor is alkohol és édesanyám szerint ez már alkoholizmus, utána olvastam és mivel minden napos eset tényleg az. Neki hiába mondom nem érdekli meg azt mondja nem is érzi benne a piát. Félek később rosszabb lesz a helyzet. Van valaki hasonló helyzetben? Szerintetek van rá esély, hogy rosszabbodik és többet fog inni? 24 éves.
2020. jan. 25. 14:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem
2020. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Hmm, az alkoholizmus soha nem a mennyiségen múlik, hanem azon, hogy mennyire függ tőle. Esetleg kérd meg, hogy 2 hétig ne igya, ha nem függő, nem lesz gond. A családban volt alkoholista? A hajlam a függőségre, és a megküzdési stratégia módja gyakran öröklődik.
2020. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Én általában mindennap meg szoktam inni egy bögre kakaót, akkor én is alkoholista vagyok?


Szerintem itt pusztán arról lehet szó, hogy szereti az ízét. Egyáltalán nem lesz semmilyen hatása egy doboz sörnek ami ráadásul olyan, mint egy üdítő.

2020. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bírsz lemondani a kakaóról, akkor igen,ez is lehet függőség, alkoholizmus nyilván nem, mert ahhoz alkohol kell. De léteznek más függőségek is. Ismertem olyat, aki napi 2 liter kakaót ivott, nyilván a cukor miatt. Nála IR-t diagnosztizáltak, megszállottan cukorfüggő volt.
2020. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

# 4


A legtöbb ember akkor ezek szerint függő, még az is aki kávézni szokott.

2020. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Ez messze van az alkoholizmustól.
2020. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
:DDD Szerinted nincs koffein függőség? Hát, akkor ma is tanultál valami újat. Igen, az emberek többsége függő.
2020. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Eddig is tudtam, hogy van. De ettől még feleslegesnek tartom bármire ráhúzni azt, hogy függő valaki. Nyilván vannak kevésbé rossz és ártalmas függőségek de azért amit a kérdező írt az egyáltalán nem ártalmas meg az sem, ha valaki napi szinten kávézik.
2020. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A függőség nem csak azt jelenti, hogy valaki nem képes/nem szeretne felhagyni egy szer fogyasztásával vagy egy bizonyos viselkedéssel, hanem azt, hogy annak ellenére nem képes/nem szeretne, hogy az adott szer káros hatással van a testi/lelki egészségére vagy a mindennapi életére. Nem hiszem, hogy egy egészséges embernek károsodna az egészsége amiatt, hogy minden nap megiszik egy pohár kakaót (vagy 2%-os sört), vagy hogy emiatt rúgnák ki a munkahelyéről és kellene eladnia az anyja hűtőjét, hogy legyen pénze még több kakaóra vagy 2%-os sörre.
2020. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nem olvastam el a leírást arra gondoltam üveg borokat iszik meg... de ez a sör ami sörnek csúfolt üdítő.


Nem kell veszmadarkodni.

2020. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!