Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a párom erőltet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom erőlteti rám a világnézetét + fenyeget?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk (voltunk) együtt, eddig nem volt ekkora probléma mint most. Csak olyan kis súrlódások voltak, hogy ha beteg voltam (például hólyaghurut), akkor pl. antibiotikumot szedtem, ő meg elkezdett erőszakosan lebeszélni, és promózni a "természetes gyógymódokat". Szerinte azért betegedtem meg, mert mérgező, feldolgozott élelmiszereken élek, és a gyógyszer csak ront rajta.

Mivel én is csak legvégső esetben szedek gyógyszert és türelmes ember is vagyok, ráhagytam.

Viszont, nemrég az édesanyámnál rosszindulatú, de szerencsére viszonylag kezdetleges mellrákot diagnosztizáltak. Ettől kezdve a párom teljesen bekattant a kemoterápia miatt. Szerinte abból csak pénz hajhásznak, csak tönkreteszi. Könyögött, hogy anyukám csak műttesse ki a daganatot, utána pedig csak magas dózisú C-vitaminnal kezelje magát, és hagyja a kemót a fenébe.

Amióta elkezdte a kemót, egyenesen lehord. Nem törődöm anyukámmal, hiszékeny vagyok, és mindezt visszavezeti arra, hogy nő vagyok. Szerinte nőknek nem kellene ilyesmikben dönteni, mert megyünk a tömeg után, naivak vagyunk, nem vagyunk harcos, igazságkutató jellemek. Mondja ezt úgy, hogy természettudományos végzettségem van. Szerinte az egyetemen is csak az agyamat mosták, a tudományos folyóiratok kamuk, mindet a titkos világkormány pénzeli, és a kísérleteknél egyetlen független ember nem volt ott, azt írnak a cikkekben, amit akarnak. Szerinte bármilyen gyógyszerről leközölnek cikket, hogy hatásos, ha sok pénzt lehet belőle szerezni, és bármiről eltitkolják, hogy káros.

Szerinte az igazi tudósok magukat képzik és pénztelenek, de legalább az igazat tudják, és ő inkább rájuk hallgat, és én is így tenném, ha tényleg azt akarnám, hogy meggyógyuljon az anyukám, és nem pedig azt, hogy megnyerjem a vitát vele.


Tegnapelőtt már felvetettem a szakítást, mert nem vagyok hajlandó elfogadni ezeket a butaságokat, a nőgyűlölet akkord pedig csak hab a tortán. Viszont, megfenyegetett, hogy ha nem meccselem le vele a vitát, és továbbra is lenézem, és azért dobom ki, mert jót akar, akkor elküldözgeti a kollégáimnak a messenger üzeneteket, amiket munkaidőben írtam róluk, röhögtem rajtuk. Tényleg vannak ciki dolgok, de nem véletlenül a páromnak írtam le azokat, ugyanis megbíztam benne, bántani pedig nem akarom a kollégáimat.


Mit tegyek?


2020. jan. 31. 14:12
1 2 3
 1/23 Lachesys ***** válasza:
98%

nos az egy dolog, hogy a pasid egy konteokban hivo idiota himsoviniszta pocs, mar ez onmagaban szakítást er

de h meg fenyegetozik..


lehet h lesz par szar heted a munkahelyen vagy munkahelyet kell valtanod, de ilyen emberrel veletlenul se maradj egyutt.


raadasul ha anyukad leallna a kemoval es idovel meghalna, azt is kimagyarazna ugyis, hogy tul sok kemot kapott es mar nem lehetett emiatt a c vitaminnal meg bioptron lampaval meg kuruzslassal megmenteni. az ilyenek sokszor meg akkor se kapnak eszbe, ha ok maguk betegek.


hagyd ott.

2020. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy otthagyom akkor is, ha beváltja a fenyegetését, csak azért jó lenne mégis valahogy rávenni, hogy ne tegye. :/
2020. jan. 31. 14:18
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Ez most ugye csak vicc?


Bár ilyen sokat gondolom nem írtál volna, trollok is később szoktak érkezni.


Eléggé elmebeteg egy párod van, gyerek lenne biztos még oltást sem kaphatna.


Azt lehet fenyegetni csak aki hagyja, felnőtt nő vagy gondolom, ha kiderul az, hogy miket mondtál, hát akkor vállald a következményét és beszéld meg a kollégáiddal,ha esetleg elküldené nekik, mond el, hogy milyen érzelmihatások alatt voltál és azt is, hogy úgy a tiszta, hogy ezt megbeszéled és igazán nagyon sajnálod azt, hogy ilyeneket mondtál és nem gondoltad egyátalán komolyan ezeket csak a mindennapi gondok megterhelnek és hiába nem velük van a gond, miután megnyugodsz ezekre rá is jössz.

Nyilván ha ez igaz, akkor mond ezt.


Egy felnőtt ember ezt tenné.


A másik út az, hogy hagyod magadat zsarolni, az a gyávák útja.

2020. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

Meg lehet próbálni, igazat adni neki, és úgy szakítani vele, hogy nem vagy olyan intelligens mint ő, és okosabbat, hasonló felfogásút érdemel nálad.

Vagy beválik, vagy nem.

De készülj fel, így sem biztos, hogy nem tesz neked keresztbe, ezeknek hiányzik egy kerekük.

2020. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
3%

A gyógyszeriparnak nincs szándéka senkit sem véglegesen meggyógyítani, csak tüneteket kezelnek. Az nyugati orvoslás pedig anyagként kezeli az emberi testet, megfeledkezve a lélekről.

Ha valakinek problémái vannak a testével, akkor először lelkileg kéne rendbe tenni az illetőt, mert a fizikai tünetek nagy része lelki eredetű.

A másik kiindulási pont a táplálkozás.

Ha ez a kettő rendben van, nincsenek betegségek.


Tehát félig igaza van, de amit művel az éretlen, ösztöni viselkedés. El kéne fogadnia, hogy nem tartozik felelősséggel mások élete iránt.

Nem lehet mindenkit megmenteni és nem is kell.

2020. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván véletlenül vannak pszichiáterek és pszichológusok. Elvégre a pszichiáter a mentális problémákkal foglalkozik, pszichológus meg mentális és viselkedési folyamatokkal, bár a pszichológus nem orvos.


Már itt megbukott az elméleted.

2020. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Már ott is megbukott, hogy bizonyítani kéne. :)
2020. jan. 31. 14:34
 8/23 Lachesys ***** válasza:
100%

utolso, ez nagyon szepen hangzik, de kivancsi vagyok, ha nalad hirtelen diagnosztizalnanak egy daganatot, te mennyire tudnál pozitív maradni? Mert tudod ez úgy működik, hogy ha a beteg nem gyógyul meg, a kuruzslók elkezdik hibáztatni, hogy miatta van, mert nem hisz eléggé a módszerben. a gyogyszeripar valoban egy nyereseges uzletag, de pl a cukorbetegek meghalnank az inzulin nelkul. a taplalkozassal es eletmoddal csokkenteni lehet a civilizacios betegsegek rizikojat, de ez sem biztositek. es a hozzad hasonloak aldozathibaztatasba fognak minden alkalommal, amikor a teljesen ellenorizhetetlen modszereik csodot mondanak. nem hitt elegge! vagy beszedte a gyogyszert!

az en anyukam meghalt rakban, mikor 15 voltam. sajnos anno bedoltunk egy csalonak, aki a csodateajat reklamozta, persze mi a hagyomanyos kezeles melletz alkalmaztuk es olyan keson, hogy mar amugy is mindegy volt.... kiderult kesobb errol a csalorol, hogy nincs orvosi vegzettsege, es gennyesre kereste magat a hozzank hasonlo, ketsegbeesett emberek penzebol. azt nem ertem, hogy az ilyen nagy kuruzslok hívei hogy nem veszik eszre, hogy mennyi penzt elnyelnek ezek az emberek? es ok bizony pofatlanul, akkor, amikor az orvosok mar csak megfogjak a kezed es azt mondjak tolts vele minel tobb idot! ezek az emberek a remeny vamszedoi. undorito.


most szerzek orvosi diplomat, es megnyugtathatlak: nem nyereszkedunk, nem kapunk hatalmas penzeket senkitől, hogy a kemoval irtsuk a nepet stb.... ha a hutasag fajna...


[link]


ezt meg nezd meg....

2020. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod kitörölni az üzeneteket?
2020. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

8# Számomra nem orvos az, aki nem a lélekkel és a táplálkozási szokások vizsgálatával kezdi a gyógyítást.

Az ember nem csupán anyagból áll. Depressziósan esély sincs fizikai gyógyulásra, mert az az állapot a lelki problémák fizikai megnyilvánulása, ami egy rakás elváltozást okozhat.

A problémákkal küzdő embert meg kell ismerni, beszélgetni kell vele, hogy utánajárjunk, mi egyáltalán a probléma.

2020. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!