Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a párom erőltet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom erőlteti rám a világnézetét + fenyeget?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk (voltunk) együtt, eddig nem volt ekkora probléma mint most. Csak olyan kis súrlódások voltak, hogy ha beteg voltam (például hólyaghurut), akkor pl. antibiotikumot szedtem, ő meg elkezdett erőszakosan lebeszélni, és promózni a "természetes gyógymódokat". Szerinte azért betegedtem meg, mert mérgező, feldolgozott élelmiszereken élek, és a gyógyszer csak ront rajta.

Mivel én is csak legvégső esetben szedek gyógyszert és türelmes ember is vagyok, ráhagytam.

Viszont, nemrég az édesanyámnál rosszindulatú, de szerencsére viszonylag kezdetleges mellrákot diagnosztizáltak. Ettől kezdve a párom teljesen bekattant a kemoterápia miatt. Szerinte abból csak pénz hajhásznak, csak tönkreteszi. Könyögött, hogy anyukám csak műttesse ki a daganatot, utána pedig csak magas dózisú C-vitaminnal kezelje magát, és hagyja a kemót a fenébe.

Amióta elkezdte a kemót, egyenesen lehord. Nem törődöm anyukámmal, hiszékeny vagyok, és mindezt visszavezeti arra, hogy nő vagyok. Szerinte nőknek nem kellene ilyesmikben dönteni, mert megyünk a tömeg után, naivak vagyunk, nem vagyunk harcos, igazságkutató jellemek. Mondja ezt úgy, hogy természettudományos végzettségem van. Szerinte az egyetemen is csak az agyamat mosták, a tudományos folyóiratok kamuk, mindet a titkos világkormány pénzeli, és a kísérleteknél egyetlen független ember nem volt ott, azt írnak a cikkekben, amit akarnak. Szerinte bármilyen gyógyszerről leközölnek cikket, hogy hatásos, ha sok pénzt lehet belőle szerezni, és bármiről eltitkolják, hogy káros.

Szerinte az igazi tudósok magukat képzik és pénztelenek, de legalább az igazat tudják, és ő inkább rájuk hallgat, és én is így tenném, ha tényleg azt akarnám, hogy meggyógyuljon az anyukám, és nem pedig azt, hogy megnyerjem a vitát vele.


Tegnapelőtt már felvetettem a szakítást, mert nem vagyok hajlandó elfogadni ezeket a butaságokat, a nőgyűlölet akkord pedig csak hab a tortán. Viszont, megfenyegetett, hogy ha nem meccselem le vele a vitát, és továbbra is lenézem, és azért dobom ki, mert jót akar, akkor elküldözgeti a kollégáimnak a messenger üzeneteket, amiket munkaidőben írtam róluk, röhögtem rajtuk. Tényleg vannak ciki dolgok, de nem véletlenül a páromnak írtam le azokat, ugyanis megbíztam benne, bántani pedig nem akarom a kollégáimat.


Mit tegyek?


2020. jan. 31. 14:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Már leírtam, hogy arra van a pszichológusok és a pszichiáterek, neked ez nem ment át? Bizonyítsd nyugodtan azt, hogy kretén vagy, öntsd ki a szíved két lélekmasszázs közt.
2020. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki ezt az idiótát és beszélj a munkatársaiddal,hogy legyenek megértőek. Nem tudhattad előre,hogy ez a pasi elmebeteg. Én a munkatársaid helyében megérteném. És ha mégsem értenék meg,akkor pedig munkahelyváltás, egyszerűbb, mint tovább lenni egy ilyen idiótával.
2020. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
97%

Daganatos betegségeknél kifejezetten tilos C vitamint szedni egyébként.


Szerintem ne szóljon bele édesanyád döntésébe, pláne ne így.


En már rég kivágtam volna, van elég bajod most.

2020. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nezd ha fenyeget akkor en nem lennek kedves vele.

Van olyan amivel vissza tudod fenyegetni?

Ha nem lehet megkerdeznem egy jogasz vag rendor ismerost milyen lepeseket tehetnek

Ha megis megteszi fel kell vezetni h a volt parod bekattant es uzeneteket krealt h lehuzzon teged.

Egyébként meg legvégső esetben munkahelyet valtani

2020. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jöttetek egyáltalán össze, ha ez neked ennyire fontos és neki ennyire más a nézete róla?

Nincs értelme folytatni.

2020. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Sunshinedoll ***** válasza:
84%

Hagyd ott a p-csába. Buta, tiszteletlen, és olyan dolgokba ártja bele magát, amihez semmi köze. Tipikus nagypofájú tudatlan pasi.

Dobd ki.

2020. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az nyugati orvoslás pedig anyagként kezeli az emberi testet, megfeledkezve a lélekről."


Imádom, amikor ezzel dobálóztok. Biztos hülyeségből kellett néhány hete szigorlatot tennem pszichológiából orvosin. Az a helyzet, hogy nem minden fekete és fehér, hanem az esetek 99%-ában árnyalt a kép. Persze qrva jól esik az egónak, ha elhiszed, hogy csak és kizárólag te tudod az igazságot és mindenki más hülye, de az a baj, hogy ez soha nem igaz. Igaz, hogy sok betegség kialakulásában szerepet játszanak lelki okok is, de az, hogy MINDENNEK kizárólag lelki oka van ugyanolyan elvakult hülyeség, mint az, hogy semmilyen szerepet nem játszanak a lelki tényezők a betegségek kialakulásában. Ha valaki konkrét fizikai elváltozásokkal jelentkezik (mondjuk daganata van), akkor hiába ápolgatom a lelkét, magát a rákot a megfelelő gyógyszeres vagy sugárkezelés fogja meggyógyítani, nem a pszichológia. Természetesen a kezelése mellett bárkinek lehetősége van igénybe venni pszichológus, pszichiáter, vallási személy vagy ízlés szerint bármilyen lélekkel foglalkozó szakember segítségét igénybe vegye, de az orvosi kezeléssel együtt ad egy egészet a kettő, nem önmagában. Nem feledkezik meg senki a lélekről a nyugati orvoslásban, minden kórház osztályon (vagy legalábbis minden intézményben) van pszichológus, aki akár a beteg kérésére, akár az orvos tanácsára elérhető, az eddigi tanulmányaink során mindig ki voltak hangsúlyozva a lelki tényezők a betegségeknél, de csak ésszerű mértékben, nem a gyógyítás rovására.


A kérdésre válaszolva: kérdező, hagyd ott ezt a konteós phaszkalapot. Az ilyen az idő előrehaladtával csak még jobban becsavarodik a hülyeségeitől. Az a magánügyed, hogy te mit tolerálsz a részéről, de azt nem engedheted, hogy a családoddal emiatt romoljon meg a kapcsolatod. Édesanyádnak szüksége van rád, neked pedig olyan párra van szükséged, aki támogat egy ilyen nehéz helyzetben, nem pedig még direkt bsztat is, ha már annyira sincs tekintettel rád, hogy legalább visszafogja magát és megtartsa magának a véleményét. A későbbiekben is csak problémát okozna, egy ilyen elvakult barom csak a magafajta tébolyultakkal képes normális emberi kapcsolatokat kiépíteni. Gondolom nem úgy tervezed az életed, hogy állandóan harcolsz vele, hogy anyakönyveztethesd a gyereketeket vagy beadathasd neki a kötelező védőoltásokat, vagy a kioktatást és a lesajnálást hallgatod, bármit teszel az életben. A zsarolás, fenyegetés bűncselekmény, jogi lépéseket tehetsz ellene.

2020. jan. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

"Daganatos betegségeknél kifejezetten tilos C vitamint szedni egyébként."


Ez, így ebben a formában, hülyeség. Nem állította senki, hogy TILOS C-vitamint beszedni rákos megbetegedésnél. A legtöbb rákfajta esetében továbbra is kérdéses, hogy a C-vitamin táplálja-e a daganatos sejteket.

Ezt olvastam: "legalább is a mellrák, a prosztatarák és a leukémia esetében biztosan" Tehát ezeknél nem ajánlatos szedni.


Na mindegy. Nem vitatkozni szeretnék. Nekem amúgy is az lenne az utolsó gondolatom, ha rákos lennék, hogy bevegyem-e a napi C-vitamin adagomat...


Kérdező. Nem értek hozzá, de nem lehet törölni a messengeren mindkét oldalon az üzeneteket? Akkor nem tudja atküldeni.. Vagy leprintscreenelte (blöe, hogy néz ki ez a szó így :D)?

Ha nem, akkor is inkább azt vállalnám, mint egy ilyen... embert.

2020. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Fuuu, de sötét ez az ember.

Minél előbb szabadulj meg tőle, ezt a sztorit inkább előbb,mint utóbb,le kell zárni.

Ne foglalkozz a következményekkel,olyan dolgokkal,amiket nem tudsz irányítani, mert később sem fogsz tudni.

Egy ilyen buta, primitív ember, bármit teszel, simán alad tesz, bármit is teszel.

Szóval,tedd lapátra.

2020. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Így jár az ember ,ha a laposföldhívők csoportban ismerkedik :D
2020. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!