Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha szerelmes vagy, attól még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szerelmes vagy, attól még boldog lehetsz egy másik párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van egy friss, lassan egy hónapos párkapcsolatom. Még inkább az ismerkedés fázisában vagyunk, és semmit sem kapkodunk el, de nagyon jól érezzük magunkat együtt.

De felvette velem a kapcsolatot a volt barátom, akivel félév alatt nyolc talit sikerült összehoznunk, és legalább tízszer szakítottunk.

Igazából én nem mondtam ki, hogy vége, és úgy léptem bele a másik kapcsolatba. De amikor nem írt nekem a levelemre, akkor én lezártam a kapcsolatot. Legalábbis azt hittem. De arról, hogy miután együtt vagy valakivel, és az a valaki csak két hét múlva kerül elő, arról tényleg senki nem gondolhatja azt, hogy az a fiú, az exem szeretne. Pedig állítja, hogy szeret. Engem viszont rettenetesen megbántott. Azután a legváltozatosabb módon leku@rvázott. Meg lett beszélve a volt barátommal, hogy nem jó nekem, hogy kéthetente, havonta találkozunk, nekem ez szexkapcsolatra emlékeztet, és ez nem párkapcsolat. Ezért is léptem ki belőle. Már egészen jól voltam, de most megint beleszerettem a volt páromba, bár nem tudom, hogy miért.

Tisztában vagyok vele, hogy soha senkit úgy nem fogok szeretni, de megint elvette az életkedvemet is a volt párom.

Azért írtam ki a kérdést, mert folyton azon rágódom, hogy most én valójában játszom az új párommal? Az új párom komolyan vesz engem, foglalkozik velem, és mindenről tudunk beszélgetni. Az pedig eddig sem zavart, hogy nem szeretem. De az már igenis zavar, hogy én egy másik fiúba vagyok szerelmes, aki úgy bánt velem mindig, mint egy kutyával.

Szeretném megkérdezni, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak? Mert én mindig csak arra vágytam, hogy szeressenek, és lehet, hogy saját magamat sem ismerem eléggé, és lehet, hogy tényleg csak azért vagyok azzal a fiúval, mert gyengédségre és szeretetre vágyom, és csalódott vagyok. Lehet, hogy nem azért mentem bele ebbe a kapcsolatba, mert tényleg normális párkapcsolatot akartam.

De eddig nem érdekeltek ezek a kérdések annyira, az elmúlt hetekben, csak most. Azt tudom, hogy egész életemben szeretni fogom az exem, de nem tudom, hogy most mit tegyek. Én képtelen vagyok elengedni az exem, mert már megint annyira rosszul vagyok. Megint én szakítottam, és megint borzalmasan rosszul érzem magam, és igazából minden szakítás után egyre rosszabb.

Tudtok segíteni? Az egész életem tönkre megy lassan, nem tudom, mi lesz így, tanulnom kellene, de folyton ezen jár az agyam.

Köszönöm.


2010. júl. 24. 11:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és 24 vagyok... és lány.
2010. júl. 24. 11:24
 2/11 A kérdező kommentje:

Jaj, érthetetlen vagyok, azt hiszem :S.

De nagyon zavart vagyok.

A lényeg, hogy van egy egy hónapos kapcsim, amiben jól érzem magam. De az exem-mel nem szakítottam, mert korábban is annyira megterheltek a szakítások, és én azt hittem, hogy nem akar már engem. De aztán előkerült két hét múlva, és nagyon csúnyán összevesztünk.

Nem akarok visszamenni az exemhez, de még mindig belé vagyok szerelmes, és ez a szerelem eddig sokkal erősebb volt nálam.

Ezért tettem fel a kérdést, hogy ha szerelmes vagy egy másik férfiba, akkor nem rossz érzés nektek mégis egy másik férfival lenni? Mármint, hogy egy másik férfinak hazudni? Mert ha arra gondolok, hogy az új fiúmmal vagyok, de mást szeretek, nagyon rosszul érzem magam.

Az is a baj, hogy én hullámokban szoktam beleszeretni az exembe, és megint beleszerettem :S, nem tudom, miért.

Nem akarom elhagyni az új páromat, de borzalmasan érzem emiatt magam. Meg amiatt, mert az exem ismerőse közölte, hogy az exemnek öngyilkossági kísérlete volt, ami kész röhej, máskor is szórakozott ilyesmivel, szal biztos nem volt neki, de azért szeretnék már hallani róla, de nem kerül elő.

Másra is még később is ilyen nagy hatással van az a fiú? Mert úgy érzem, hogy ő az a bizonyos fiú, még ha így is viselkedik.

Én lassan ebbe beleőrülök...

2010. júl. 24. 11:30
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem csak a megalázásról szól ez a dolog, hanem, mert az exem többször megfenyegetett, hogy megver, meg hogy megöl. Nem akarok hülyeséget csinálni. És nem akarok olyan naiv lenni,hogy nem tenné meg. Én egy békés, nyugodt nő vagyok, és teljesen felőröl ez az egész.
2010. júl. 24. 11:31
 4/11 Autumn válasza:

Érthető vagy, nyugi:)

Konkrétan a címkérdésre felelvén a válasz: nem.

A történetet olvasva viszont egy igen nagy belső munka vár rád: űzd ki a fejedből (és szívedből) az előzőt!

Akárhány éves - éretlen egy kapcsolatra, aki így..

Koncentrálj az Új-ra, minden értelemben.

Szerintem:)

2010. júl. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem tudtam azt elolvasni amit a kérdés kiírása után írtál, de ha jól értem az a gondod, hogy te azt szereted aki téged nem, és őt akarod miközben más téged úgy szeret mint te azt aki téged nem. Nálam ilyesmi van. De szerintem az a legjobb, ha az előzővel amennyire csak lehet megszakítod a kapcsolatot, és megpróbálsz az új mellett felejteni, ő biztos nagyon szeret, legyél vele minél többet. Nekem így sikerült őt jobban megszeretni, és ha nem tartod a kapcsolatot az exeddel, akkor az emlékeid egyre homályosabbak lesznek, illetve ne arra gondolj, hogy őt mennyire szeretted, hanem arra, hogy ő hogy bánt veled, és akkor igazlehet haragudni fogsz rá, de úgy sokkal könnyebb... Szerintem.
2010. júl. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen fenyegetések után visszamégy az exedhez akkor mazochista, buta nő vagy. Bocs, de ez az igazság. Ebből később csak BAJ lehet. De ha szeretsz szenvedni, akkor hajrá. Te is írod hogy egyere rosszabb? Mire vársz? Hogy agyonverjen? Esélyes. Koncentrálj az újra, és idővel könnyebb lesz. De az olyan nők mint te, nem szoktak tudni kilépni az ilyen "szuper" kapcsolatból. Mert ahhoz erő kell, meg elhatározás. Bocs, de ez a véleményem. Ha mégis kilépsz, akkor gratula.
2010. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a kommentek.

Utolsónak: köszi, hogy lebutáztál. Nem is tudsz rólam semmit sem. Ne ítélkezz felettem, légyszíves.

Soha ezelőtt nem voltam még ilyen helyzetben. Ezelőtt sosem bánt velem így senki. Nekem is már elég rossz saját magamról a véleményem, mert tévedsz, nem vagyok ostoba, és sosem tűrtem el eddig senkinek, hogy így bánjon velem. Az exembe voltam először szerelmes, aki meg akart verni. Nekem is nagyon rosszul esik, hogy csak mert szerelmes vagyok, hagyom, hogy így bánjanak velem, és én is sokat gondolkodtam azon, hogy kezdek azok közé a nők közé sorolni, akik hagyják, hogy bántalmazzák őket. Rengeteg sértés és bántást tűrtem el ennek a fiúnak, és az önmagamról alkotott képem már eddig is eléggé tönkrevágódott. Köszi, de nincs szükségem bántásra.

De igazatok van. Teljes mértékig. De sokszor úgy érzem, hogy ez az egész nincs már a kezemben. Mármint én itt most csak egy rövidke részletét közöltem mindennek. Sokszor voltak problémáim, de értem, hogy mit kell tennem, meg kell vele szakítanom minden kapcsolatot, igazatok van. De én eddig mindig abban reménykedtem, hogy a fiú ráun a szórakozásra, de nem un rá, mint látom.

Egyébként közöltem vele,hogy új párom van, és emiatt tényleg esélyes, hogy agyon ver, ezért is akartam ide kiírni. Már hiába veszek be gyógyszert, az sem fog segíteni. Gondoltam, hogy elmondom a családomnak, és akkor talán ők visszatartanak attól, hogy az életemmel játsszak. Ezért is írtam ide, mert velük ezt nem akarom megosztani, annyira szégyellem.

Egyébként az új párommal tényleg egyelőre minden rendben. Ez rövid idő, de ő jól bánik velem, foglalkozik velem, és én is jól érzem magam a társaságában. De bűntudatom van. Azért kérdeztelek titeket, hogy ez normális érzés e. Egyébként viszonylag sokat tud az exemről az új fiúm, mert elmondtam neki, hogy nem mondtam igazat arról, hogy mikor szakítottam az exem-mel. De mondom, hogy még friss a kapcsolatunk, és itt is vannak problémák, de ez a fiú nem tűnik olyannak, aki bántana, és kezd megkedvelni engem, és úgy beszél velem, mint akivel komoly kapcsolatot akar. Nem akarom vele tönkretenni, de nem vagyok belé szerelmes. De sosem akartam szerelmes lenni, ezért sem zavar. Csak az,hogy mást szeretek, most zavar. De ha szakítottam, mindig ez volt.

De igazából itt én még semmit sem mondtam az exemről, miket tett velem. Mindenért engem hibáztat, és én is sok hibát vétettem, de csak azért akarom magam hibáztatni, mert szeretem.

De igazából már kedvelem az új fiúm, de most nagyon nehéz vele találkoznom, ha eszembe jut ez az egész dolog.

2010. júl. 24. 12:59
 8/11 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy szeret e a volt párom, kétlem, az alapján, amit írtam, habár az ellenkezőjét állítja. Mindig azt mondja, hogy szeret. De rájöttem, hogy már az sem érdekel, mert nekem nagyon rossz, hogy úgy bánik velem, mint egy kutyával. Csak nem tudom feldolgozni a tényt, mivel érdemeltem ezt ki. Mindenért én vagyok a hibás, azért is, amiért nem én. Nem az a baja, hogy nem nőtt fel, hanem pszichológusra lenne szüksége. Rettenetesen önző volt mindig. De fel sem foghatom,hogy kerültem ilyen helyzetbe, mikor én meg mindig tisztességes, nyugodt nő voltam. De sokszor meg azt gondolom, hogy szeret, de biztos azért, mert szerelmes vagyok belé. Egyébként teljesen őt nem fogom tudni elfelejteni, egész életemben szeretni fogom, de megtanultam mellette mást is legalább kedvelni, idővel úgyis legalább kicsit megszeretem a másikat, hiszen alapvetően megvan köztünk a szimpátia. Azt gondolom,hogy mindig az exembe leszek szerelmes, irdatlanul mélyen érintett ez az egész, de ezt tényként elfogadtam, és így tudtam mást is megkedvelni. Lezárni sosem tudom teljesen, de mással sem akarok játszani. Tisztességtelen nő sem voltam sosem, és még élni is akarok.

De az új párom meg kedvel, ahogy írtam.

2010. júl. 24. 13:04
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi az , hogy erő és elhatározás kell? Ezt hogy gondolod, hogy ilyet mondasz nekem? Te nem tudod, hogy én már min mentem eddig végig az életben. Arról sincs fogalmad, hogy mennyire szerelmes voltam, vagyok, és hogy mennyire világosan látom a saját helyzetem. Az a bajom, hogy rohadt érzékeny vagyok, és naiv vagyok, de nem vagyok hülye és nem vagyok egy akarat nélküli hü@lye pi@csa..., csak ez mindig erősebb volt nálam. Én sem tudom, hogy történhetett ez velem :S, talán nem ismerem magam eléggé, úgyhogy igyekszem egyre jobban megismerni önmagam.
2010. júl. 24. 13:08
 10/11 anonim ***** válasza:

ennyit írni....wáááááááááááááááááááááááááááá!!:))szegény csaj..tényleg gondban van!

HAgyd a volt pasidat a francba...térj már észhez! Mit akarsz egy ilyentől?? Töröld ki még csak az elékezetedből is,ami -ugye-nem lesz egyszerű dolog!De próbáld meg! A lényeg ennyi,amit írni akartam...27/l

2010. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!