Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan védhetök ki az érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan védhetök ki az érzelmi zsarolàsok? Bàrmit akarok lenézès lelkiismeretfurdalàskeltés a reakcio.

Figyelt kérdés

Exem pl gyermektervezesnel amikor mondtam hogy attol még nekem szüksegem lesz szabadidöre, feltöltödni is pl par nap külföldön(vannak kint barataim)

Azt felelte neki hianyoznànak a gyerekei (mintha en rossza anya lennék ettöl aki csak ugy dobja öket), meg ilyeneket felelt.


Örültem is hogy vège mert borzaszto egocentrikus irigy es féltékeny volt, öltözködesembe is beleszolt stb, tönkrementem mellette lerombolta az önbecsülesem is.


Ugy néz ki alakul egy kapcsolatom de nehezen nyitok mert ismeröseim köreböl valo es nem tudom még hogy kibeszélne e engem vagy tisztàk az érzelmei, ugy gondolom ezt a megismerès együtt töltött idö majd hozza magàval.

De amikor azt irom talàlkozhatunk de mèg csak barati alapon mert fenntartasaim vannak, màr ö is kezdi ezeket a zsarolasokat, hogy nem kell semmit eröltetni.

Leforditva nem kell összejönni meg jàrni sem ha aggàlyaim vannak.

Nem arra apellàl hogy ezek elmuljanak bennem hanem szimplan zsarol hogy akkor "vége" bele se kezdjünk.


Jut eszembe masik exem is ilyen volt!

Bàrmiben aggodtam vagy kételyeim voltak, vele amugy jogosan mert elegge kicsapongo volt, mikor mondtam neki ugy erzem mintha màr nem szeretnél(mivel hideg is lett velem nagyon), ö is csak azt vàgta rà, ha igy érzem ö nem fog bizonygatni, annak ugy se lenne ertelme olyannál aki nem hisz, stovak ha igy erzem akkor nincs ertelme a kapcsolatnak, (szoval nyugodtan szakithatunk el lehet menni pà)


Ugy nem is akadnék fenn a témàn, exek, elmult, pont.


De epphogy bontakozik ki valami köztem es egy teljesen uj srac között MÁR kezdödnek megint ezek a jàtszmàk. Ha nem hiszek neki(hogy nem a haverokkal beszél ki), nem kell ezt eröltetni. (Most nekem egy naiv bologato ebnek kene lennem mikor még alig ismerem is? Vagy mit vàrnak a sràcok tölem ugy egyaltalan?)


Hogyan védjem ki azt ha barmit öszinten a sajat védelmemben szolok ne partintsàk le ilyen dumàkkal magukrol ami azt sejteti hogy nekem csukott szemmel kene szerintük beleugranom bàrmibe es egy szavam nem lehet különben lehet tavozni?


2020. márc. 13. 06:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbálj meg értelmes pasikkal ismerkedni...
2020. márc. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Es ha az is kezdi ezt hogy akkor nem kell semmit eröltetni?

Vagy 2 év mulva fog sz.ranyàzni mert en a gyermekeken tul szeretnek maganeletet is magamnak?


Valahogy meg kell tanulnom ezt lekommunikalni hogy képben legyenek hogy kapcsolatban nekem is ugyanugy vannak jogaim ne zsaroljanak.

2020. márc. 13. 07:12
 3/19 A kérdező kommentje:
*ha a következö es következö is kezdi?
2020. márc. 13. 07:13
 4/19 anonim ***** válasza:
Az egész életviteledet és életszemléletedet át kellene alakítanod. Ezt nem lehet egy pillanat alatt megtenni, hanem tudatosan dolgozni kell rajta. Judith Orloff: Pozitív energia c. könyvét ajánlom, különösen az energiavámpírokról szóló fejezetet, de alapjában véve az egész könyvet. Már nem nagyon lehet kapni, de online antikváriumokban vagy könyvtárból biztosan meg tudod szerezni.
2020. márc. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Zsarolni azt lehet, aki hagyja magát. Eleve nálad lehet a problèma, hogyha sorozatosan ilyet fogsz ki, illetve èrzik is rajtad, hogy sakkban lehet tartani ilyen szövegekkel.

Van bele szólások a dolgokba, megteheted, hogy ilyen esetben tènyleg beintesz nekik, aztán pá. Èrzelmi zsarolóra amúgy sincs semmi szüksèg.

Amúgy mellesleg megjegyzem, hogy jelen esetben a delikvensednek nèmikèpp igazat adok. Úgy nem lehet bele kezdeni semmibe, hogy előre aggályaid vannak, ès mèg el sem kezdődött semmi, máris bizonygatnia kell.

2020. márc. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Es ha aggàlyok nelkül ha kiadom neki magam. Es aztan kiderül hogy haverokkal jokat szorakoztak rajtam?

Pont hogy ész nelkül nem jo belekezdeni semmibe.

2020. márc. 13. 08:33
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg baromi fárasztó lehet bizonyítgatni neked állandóan. Arról nem is beszélve, hogy hiába bizonyítgat neked bárki attól függetlenül atverhet, csalodhatsz benne ugyan úgy mint aki magasról tesz erre. Nő létemre ha ismerkednek valakivel és elkezdi nekem feszegetni egy olyan dolgot amit el se követtem, meg bizonyitgassak mert az exe ilyen vagy olyan volt biztosan hagynám az egészet a francba.
2020. márc. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem allandoan bizonyitgatni kell.



Egyik a gyerekvallalas tervezesnel beszeltünk a szabadidömröl. Egyszer.


Aztan amikot elkezdett eljarogatni ottgonrol a masik parom es velem hüvös kimert volt akkor mondtam neki olyan mintha nem szeretnel màr. Egyszer!


A mostani sraccal közöltem hogy gyors igy a tempo en ovatosabb vagyok mert nem tudom mi megy a hatam mögött haveri körben. Egyszer.



Barmiröl beszelek egyböl lekezelest kapok.

Itt nem arrol van szo hogy a masiknak lenne faraszto. Hanem egyszerüen nem lehet sajat velemenyem. Nem hozhatom temaba ha nekem vmi nem jo. Nem erzem egyenrangunak a dolgokat

2020. márc. 13. 12:21
 9/19 A kérdező kommentje:
Olyan mintha nekem mindig mindent csendben el kellene hinnem meg fogadnom ha tetszik ha nem mert barmikor is szolok barmiert a vàlasz akkor el lehet menni!
2020. márc. 13. 12:24
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mèrtèkkel kell kiadni magad. Most aközött hogy barátilag találkozótól csak, meg aközött, hogy egyből elpofázod neki minden bensősèges titkod ès gondolataid, van pár átmenet, ès van közèpút.

Amúgy meg ha nekem ilyet mondanának, hogy találkozzunk csak barátilag, mert mèg nem tudom mire számítsak tőled, meg bizonytalan vagyok, fisok, hogy csalódik stb, arra èn is azt mondanám mint a srác, hogy hagyjuk a fenèbe az egèszet. Ès ebbe semmi zsarolás nincs, egyszerűen a normál ember erre nem kíváncsi.

Találkozgassatok, ismerkedjetek aztán majd meglátod.

2020. márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!