Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan védhetök ki az érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan védhetök ki az érzelmi zsarolàsok? Bàrmit akarok lenézès lelkiismeretfurdalàskeltés a reakcio.

Figyelt kérdés

Exem pl gyermektervezesnel amikor mondtam hogy attol még nekem szüksegem lesz szabadidöre, feltöltödni is pl par nap külföldön(vannak kint barataim)

Azt felelte neki hianyoznànak a gyerekei (mintha en rossza anya lennék ettöl aki csak ugy dobja öket), meg ilyeneket felelt.


Örültem is hogy vège mert borzaszto egocentrikus irigy es féltékeny volt, öltözködesembe is beleszolt stb, tönkrementem mellette lerombolta az önbecsülesem is.


Ugy néz ki alakul egy kapcsolatom de nehezen nyitok mert ismeröseim köreböl valo es nem tudom még hogy kibeszélne e engem vagy tisztàk az érzelmei, ugy gondolom ezt a megismerès együtt töltött idö majd hozza magàval.

De amikor azt irom talàlkozhatunk de mèg csak barati alapon mert fenntartasaim vannak, màr ö is kezdi ezeket a zsarolasokat, hogy nem kell semmit eröltetni.

Leforditva nem kell összejönni meg jàrni sem ha aggàlyaim vannak.

Nem arra apellàl hogy ezek elmuljanak bennem hanem szimplan zsarol hogy akkor "vége" bele se kezdjünk.


Jut eszembe masik exem is ilyen volt!

Bàrmiben aggodtam vagy kételyeim voltak, vele amugy jogosan mert elegge kicsapongo volt, mikor mondtam neki ugy erzem mintha màr nem szeretnél(mivel hideg is lett velem nagyon), ö is csak azt vàgta rà, ha igy érzem ö nem fog bizonygatni, annak ugy se lenne ertelme olyannál aki nem hisz, stovak ha igy erzem akkor nincs ertelme a kapcsolatnak, (szoval nyugodtan szakithatunk el lehet menni pà)


Ugy nem is akadnék fenn a témàn, exek, elmult, pont.


De epphogy bontakozik ki valami köztem es egy teljesen uj srac között MÁR kezdödnek megint ezek a jàtszmàk. Ha nem hiszek neki(hogy nem a haverokkal beszél ki), nem kell ezt eröltetni. (Most nekem egy naiv bologato ebnek kene lennem mikor még alig ismerem is? Vagy mit vàrnak a sràcok tölem ugy egyaltalan?)


Hogyan védjem ki azt ha barmit öszinten a sajat védelmemben szolok ne partintsàk le ilyen dumàkkal magukrol ami azt sejteti hogy nekem csukott szemmel kene szerintük beleugranom bàrmibe es egy szavam nem lehet különben lehet tavozni?


2020. márc. 13. 06:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg eleve hülyesèg ez a "gyors tempó, mert mi van ha kibeszèl". Ez úgy is csak akkor derül ki, ha találkozgatni kezdtek, ès elindul valami. Azèrt egy alap bizalmat bele kell fektetni a dologba már az elejèn, mèg ha óvatos is az ember.
2020. márc. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor nem probalom meg sem beszelni csak mem nyilok meg egy darabig.


Igazabol azt nem tudom hogyan lehet önervenyesiteni kapcsolatban szoval ez a sràc is ilyenekkel el, hogy nem kell szabadidö egy anyànak. Teljesen az exem gondolatait osztotta.

Ha kimennek külföldre biztos hianoznanak a gyerekek. Ugyanaz a lelkiismeretfurdalast keltö duma nehogy barmit is akarhassak.

2020. márc. 13. 15:13
 13/19 A kérdező kommentje:
Erzelmi zsarolo vàlaszok kivèdèsere kellenének ötletek. Nem arrol van szo hogy en folyamat nyaggatnàm a pàrom. Hanem ha egyszer is akarnék valamit elinteznek ilyenekkel hogy akkor vege
2020. márc. 13. 15:15
 14/19 anonim ***** válasza:

"szoval ez a sràc is ilyenekkel el, hogy nem kell szabadidö egy anyànak. Teljesen az exem gondolatait osztotta."


Talán állj ki a vèlemènyef mellett. Határozottan. Nem kell meghunyászkodni, mert neki más vèlemènye van. Amúgy meg ha ennyire eltèrő a hozzáállása, akkor nem ő a te emberre, lehet nem kellene ezt erőltetni.

2020. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszi vegre az értö vàlaszt.

Igen, lehet nem az én emberem.


Csak attol tartok hogy ugy néz ki, ez a kommunikácios forma àltalànos.es nem szeretném ha oda vissza kommunikacio helyett ami szerintem a norma lenne, plane kapcsolatban, folyamat csak falakat kapjak, amiröl visszaverödik bàrmit mondok ilyen egyszerüseggel hogy akkor pà ha vmi nem tetszik.


Majd olvasom amit ajànlottak is. köszi.

2020. márc. 13. 19:54
 16/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, most első kézből megtudhattad milyen nőkkel "kommunikálni" , mert ugyanezeket a dolgokat nyomatjátok.


Másodszor, attól függ mikor akarnál menni, mert amíg a gyerek kicsi én se támogatnám az ilyet feltétlenül. Óvodás korától már semmi akadálya, bár nyilván akkor sem influenza szezonban.

2020. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Egy gyereknek nem fasult es kiegett anyàra van szüksège. A gyereknek sem érdeke hogy az anyja egy rab legyen. Nem kèri senki az önfelàldozást mártirkodást. Csak a ffiak ugy nèz ki miközben ök meg élik világukat ugyanakkor. De az asszony maradjon a konyhában.


Nem is megyek ilyenekbe bele gyereket alapbol nem is vállalok ilyen feltètelekkel.


De nem is hanem inkàbb az zavar mintha nekem nem lenne jogom a kapcsolatban semmihez. ERRE keresek megoldàsokat.

A mostani sràc mèg szinte nem is ismer de màr bejàratott dumàja hogy akkor nem kell eröltetni.

Én ilyen formàban bele sem megyek kapcsolatba màr. Szoval nyugodt lehet nem fogok en eröltetni semmit vele az biztos.

2020. márc. 15. 10:59
 18/19 A kérdező kommentje:
*nem is ez
2020. márc. 15. 11:03
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia kèrdező! Mi űjság, mi lett a sráccal vègül?
2020. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!