Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlreagáltam volna az eseménye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagáltam volna az eseményeket?

Figyelt kérdés
Tegnap ebédeltem először a barátnőmmel és a 12 éves fiával. Először húsgombóc levest ettünk, amit a barátnőm úgy terített meg, hogy ez én tányoromba egy gombóc jutott, a sajátjába egy sem, a gyerekébe pedig 7-8. Megkérdeztem, hogy ez véletlenül sikerült-e így, vagy szándékosan. Azt válaszolta, hogy direkt osztotta így, mert a fiának a húsgombóc a kedvence, erre már nem reagáltam semmit. Később csirkeszárnyat sütött, és mikor kisűlt az első 5 darab azt bevitte a fiának. Nem sokkal később kihozta a maradékot, néhany félig lerágott csontot, és azzal kínált, hogy egyem meg a maradékot amíg elkészül a második fogás. Nem volt ínyemre, és azt válaszoltam, hogy köszön nem kérem, nem szoktam más lerágott moslékát megenni. Csodálkozva, és sertődve nézett rám, azt mondta, hogy finnyás vagyok és túlreagálom. Náluk ez természetes, mert a csontokon még volt hús, és nem szoktak pazarolni. Szerintetek?

2020. márc. 19. 10:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Máskor is volt ilyen, hogy a fiát részesítette előnyben?Ha igen, akkor hagyd inkább, mert mindig 2. leszel csak a szemében, amíg fel nem nő és el nem költözik a fiú.
2020. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Az hogy valaki a gyerek után eszik nem olyan furcsa az viszont igen hogy ezt ilyen természetesnek veszi, gondolom még nem éltek együtt, nem tekinted a te fiadnak, így te vendég vagy. Nem kell így körbeugrálni sem mert felnőtt vagy de ő is lehetne figyelmesebb.
2020. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
28%

Mennyi ideje vagytok együtt, és hányszor találkoztatok a gyerkőccel? (most csak az első ebédelést írtad, de gondolom már korábban is találkoztatok)


Amiről írsz kialakulhatott azért is mert az anyuka sok időt töltött kettesben a fiával, aki -gondolom egy válás után- ragaszkodóbbá, érzelemsebbé vált, a párod pedig igyekszik mindent megadni és előtérbe helyezni Őt.


Ez egy ideig természetes ha nemrég alakult ki a kapcsolatotok. Normál családban is első a gyerek,és amiről írsz, még ha meglepő is, sok helyen természetes.


Ha viszont rosszul viseled azt,hogy a gyerek van a középpontban, Te pedig vélhetően ugyan nem másodlagos, de más szerepet töltesz be a párod életében, gondolkozz el a továbbiakon.


12 éves gyerek még nem nagy, sokat kell Vele törődni, odafigyelni Rá.


Ne duzzogj, és legyél őszinte. Magad felé először, és a párod felé is.Nincs értelme továbbvinni a szálat ha napi szinten éleződik ki a helyzet köztetek a gyerek miatt.

2020. márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ööö, nem, nem reagáltad túl. Ez még családon belül sem oké. Hogy juthat ilyen az eszébe? Egy vendéget megkínálni a fia által megcsócsált csirkeszárnnyal? Jó isten. Én biztos nem maradnék vele ezek után. Az, hogy ő megeszi a maradékot oké, de te egy vendég voltál náluk.
2020. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Két hónapja vagyunk együtt, és most voltam először az otthonukban. A bárátnőm már többször volt nálam, de én vele elléntétben kitettem magamért. Mindig a kedvenc ételét készítettem, többfogásos ebéd/vacsora, desszerttel. Természetesen nem várom el, hogy vörös szőnyeggel fogadjon, de de szerintem a felkínált lerágott csont nagyon méltatlan.
2020. márc. 19. 10:29
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem reagáltad túl. Ez nagyon prosztó dolog volt. Oké, hogy a gyereknek mindenből többet, jobbat adok, de azért ne egyen már a másik üres levest, meg lerágott húst. 5 db csirkecomb?? Ebből 3 a gyereké, 1-1 a felnőtteké és ha még bárki éhes, megvárja, míg kisül a többi. Ez elszomorító...

Nem ábrándultál ki? Én tuti azt csináltam volna a helyedben..

2020. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%

Tudom, hogy természetes az, hogy valaki megeszi a fia után/párja után az ételt. Számomra egyátalán nem az. A barátnőm után sem tudnám a félig megrágott kajáját megenni, nemhogy a fia után. Hiába vagyunk akár benne a csókok során a másik szájában a párommal.

Beszéld meg vele, hogy elfogadod, hogy náluk ez jelen van, de ezt a szokást nem kívánod felvenni.

2020. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Hosszú ideje vagyunk együtt a párommal, gyerekem van, aki hasonló korú volt amikor összejöttünk.

Alap: ha ebédelünk, akkor üljön oda, nem viszem be Neki az ételt. Sosincs így, de első alkalommal vagy ott, főleg ne legyen. Ahogy az sem,hogy félig esszük meg az ebédet, a maradékot pedig megkapja a másik.


Ami számmora fura:a barátnőd helyében én ha meghívlak ebédelni, főleg először, akkor ezt időpontra teszem, amikorra alap,hogy elkészülök az ebéddel. Nálunk sosincs így,hogy folyamatában, ahogy készül az étel, fogásonként esszük, a konyhában/szobában felváltva kapja mindenki az adagját :(


Nő vagyok, megterítek, elkészülök az ebéddel,és együtt leülünk az asztalhoz.És miért szedett Ő Neked a levesből?


Azért ne törjünk pálcát a feje fölött ismeretlenül, az Általad leírtak alapján. Két hónapja vagytok együtt. Amiről írsz eléggé alap igénytelenségre vall. Ismerd meg jobban, beszélgessetek, hátha alakulnak a dolgok...

2020. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Bocsi,de jót nevettem a maradék moslékon😀

Már most utolsó vagy,nem nagyon számitasz...

2020. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem reagáltad túl. Nem adnám senkinek a lerágott maradékot, max a kutyának. Nagyon nem illik, nem is vagy családtag...31n
2020. márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!