Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez most számon kérés vagy nem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez most számon kérés vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő dologban kérdezném tőletek, férfiaktól nőktől egyaránt, de inkább a nők véleményére lennék kíváncsi.

Ugy próbálom írni ahogy történt.

Nos általában elég sokáig fent szokott maradni a barátnőm, ezt ugy kell érteni hogy legalább fél egyig, de ált. tovább.

Egy alkalommal beszéltünk messengeren 12 körül (éjfél elött), mondta hogy akkor "alvás van" mondom miért ilyen hirtelen? és mondta hogy igen betegnek érzi magát, fáradt alapban is, és megitta a neocitrant, (kb 8-9 körül) és még az is (állítólag) rátett arra hogy álmos, így elköszön tőlem... (ez nektek furcsa?) aztán írta "jo éjt", én azonnal vissza "neked is", amit már meg sem nézett.

Mivel én vagy fél 3 ig fent voltam, és épp fb-tam, láttam hogy feljött 12:48 kor a fb-ra és 2-3 percet fent is volt, aztán vissza le, de e közben nem nézte meg azt amit irtam neki.

Kérdésem az lenne hogy ebben nem e találtok valami furcsát, gondolok a neocitranra amit kb 9 körül (plusz minusz kb. fél óra) vett be.

A cimben irt téma most következik igazán:

Másnap délelött kérdeztem messengeren hogy láttam fent volt. a válasz igen. aztán másról beszélt, és ennyi volt. nem tetszett nekem ez, hiszen olyan érzésem volt mint amikor kikerüli a témát.

gondoltam majd kérdezi mi bajom van, és meg mondom neki hogy olvasson vissza, és megtudja.. A lényeg hogy végül is személyesen mondtam neki hogy olyan volt mintha kikerülte volna témát direktbe. Mert hogy én kérdeztem volna tőle még ai "igen" válasza után, hogy "miért, mi történt?"

Erre ő kiakadt, hogy de én ne kérdezzem meg, emiért nem elég nekem annyi hogy igen és kész.. Mert ne kérjem őt számon! mondtam neki hogy ez nem számon kérés, és csak nem tudtam elképzelni hogy mi van, hiszen abban voltam hogy totál kidőlt és alszik annyira, hogy az irtam neki (a jóéjtre a válaszomat hogy "neked is"-t) még azt sem nézte meg, és nem tudtam hogy mi van, történt e valami vagy nem tudom. (tudni kell hogy egy közös apartman szerüségben lakik, és szoktak zörögni dajdajozni a hétvégén...)

De hogy én ne kérjem számon, mert ez az, mondom neki hogy ez pont nem az, erre ő, hogy milyen kapcsolat az, ha az egyik felmegy a messengerre, és a másik számon kéri hogy miért.. mondom igen az elég gáz, de itt mások voltak a körülmények. erre ő, de ez ugyan az...

bla bla bla ment tovább...

Kérdésem az lenne, hogy erről az egészről mit gondoltok, és az, hogy ez valóban számon kérés? vagy a számon kérés egy formája? vagy pedig ez nem az?


(bocsi az írás hibákért!)



#barátnő #kapcsolat #kapcsolatiproblémák.
2020. márc. 26. 21:27
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Ha fent vagyok és van egy olvasatlan üzenet tőle, akkor 100% hogy megnyitom, és általában válaszolok is rá, akkor is, ha lezárt beszélgetés. Az idegesítő munkatársaimtól kapott üzenetfonalat nézegetem napokig olvasatlanul, nem azt amelyikben a párommal beszélgetek. Igenis meg lehet érteni, hogy valakinek rosszul esik, hogy meg se nyitja a beszélgetést a párja, miközben online. Én 6. éve vagyok a barátnőmmel, de ha van olvasatlan üzenetem tőle, biztos megnyitom egyből, és általában küldök is rá valamit. Mert kíváncsi vagyok rá. Akire nem vagyok kíváncsi, annak mondom azt, hogy megyek aludni, majd ugyanúgy fent vagyok, és nem kattintok többet a beszélgetésre... én szememben nem korrekt, aki a barátjával, vagy párjával csinálja ezt. Minden embernek más az ingerküszöbe.


Bár én nem sírnék itt emiatt, szimplán ignorálnám onnantól én is a nőt, meg bekamuznám, hogy megyek aludni..

2020. márc. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

meg miért állandóan ezzel a nem kötelező, szabad ember vagyok stb szöveggel jön mindenki... ki a gyász mondta hogy kötelező bármi? nem kötelező kapcsolatban lenni egy olyan emberrel, akivel szemben úgy érzed neked kötelességeid vannak. Én nem érzem kötelességnek hogy írjak csajomnak, hanem jól esik. Nem kamuzom neki hogy megyek lefeküdni, mikor nem is, nem azért mert nem vagyok szabad ember, hanem mert szeretem.

Egy kapcsolatban 2 ember igényeinek kell találkozni, nem az egyik embernek lázadozni, hogy márpedig ő szabad meg stb.. ha ez száára szabadság korlátozás, akkor szabad akarattal kilép a kapcsolatból és kész... nem a másik embert kell szapulni, mert törődik a párjával

2020. márc. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad más az ingerküszöb. Ha valamit elvár a másik az elvárás. Dönthetek úgy hogy igyekszem megfelelni vagy úgy hogy távol maradok kilépek esetleg a párom (is) próbálhat alkalmazkodni.

Akárhogy is itt szerintem nincs min fennakadni. A nő elment aludni majd vagy felment vagy nem facera mindenesetre majdnem egy órával azután lett mindössze pár percre aktív hogy lefeküdt. Egyszer se biztos hogy tényleg fönn is volt és nem csak birizgálta a telefonját. Ha küld egy szívet (reagál) az üzenetre jött volna egy beszélgetés amire valószínűleg nem volt igénye. Mint már ezt is kitárgyaltuk rányomhatott volna hogy látta de lehet már el is felejtette hisz amúgy már elolvasta.

Mások az igények ez elég egyértelmű. De nem csak a nő dönthet úgy hogy lép főleg ha ez is gond meg az is gond meg bizalom sincs stb.

Igen nekem nagy kincs a szabadság és egy párkapcsolat nem jelenti feltétlen ennek az elvesztését. De ha nem azonosak az igények nem panaszkodni meg veszekedni kell hanem felnőtt módra eldönteni van-e értelme megbeszélni kompromisszumot kötni vagy jobb külön.

Itt se megbeszélés (legalábbis megoldás) se külön válás nincs.

2020. márc. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:
Ujra rátaláltam erre a kérdésemre... És van pár gondolatom ezzel az egésszel kapcsolatban, ami másnak esetleg hasznos lehet.
2021. szept. 12. 18:16
 45/45 A kérdező kommentje:

Véletlenül rányomtam az enterre, és elküldte a megkezdett szövegemet :D ... Szóval! Én egy kisebb főnök (15 emberem volt egy cégnél) voltam pár éven át, előtte meg raktárvezető stb. Volt néhány szempont amiért engem választottak ki, és nem mást. Pl. most írnám a két általuk fontosabbnak tartott tulajdonságomat, ami az egyik hogy jó meglátásaim voltak az emberekkel és dolgokkal kapcsolatban, a másik pedig hogy két lábbal álltam a földön (ezt nem részletezném mit jelent pontosan) ... A "két lábbal állás" szerelemben, (hogy úgy mondjam)amikor valami nem stimmel, olyankor nem müködik nálam, olyankor össze vagyok zavarodva, és határozatlan vagyok.

Nos így vissza tekintve a dolgokra, és az itteni kommentekre, háááát őőő ....

Amikor itt kérdeztem, kb. rá egy hónapra szakítottam vele, mert kiderült hogy nem az akinek gondoltam. Hapsizott össze vissza, és akkor éjjel is egy rakás férfivel züllött. Azért nem bulinak nevezem, mert nem az volt... Ezután kiderült az is, hogy van (volt) valakije mellettem, és váltogatta is őket. Elég durva. Másrészről pedig az gondolom, hogy egy párkapcsolatban ne legyen már kínos megkérdezni valamit, és arra válaszolni, mert ahol ez van, ott valami nincsen rendben, és az akkor már nem kapcsolat. Ha ez minden kapcsolatban probléma, akkor igen kevés kapcsolat/házasság lenne a világon! Persze van az a határ, értem én, de itt nem erről van szó! Nem is volt, most sem az, és nem is lesz, tehát a paranoid féltékenység, a nyomasztó kérdezgetés meg hasonlók, az más kategória, mint amire én gondolok. Tehát ha valaki arra panaszkodik hogy a lakóhelyén (céges szálló) minden hétvégén, (bele értve a pénteket is) züllenek, és nem hagyják pihenni, akkor ne legyen már probléma az, ha megkérdezem hogy volt e valami "gond" , és ne legyen már gond válaszolni rá, és kiverni a hisztit. Anélkül írom, hogy kiderült hogy igenis volt titkolni valója, züllött, pasizott, volt mellettem valakije,stb. szóval ezektől függetlenül azt gondolom, hogy aki emiatt kiveri a hisztit, az vagy nem normális (elég sok -sok nő ilyen 30-35 felett!) , vagy titkolózik olyan dologgal, amire rámehet a kapcsolata. Nem hiszem, hogy ha egy NORMÁLIS kapcsolatról beszélünk és nem egy laza szexen alapuló semmiről, akkor ez nem fér bele, persze ennek alapja hogy mindkét fél normális legyen, és ezen felül ne éljen a másik háta mögött olyan életet, ami finoman szólva nem egy normális dolog. Én sok mindent elnéztem neki, a múltját pl. De van az a mondás, kutyából nem lesz szalonna! És ez 100%! Aki egyszer megcsinálta, eljutott odáig, az ujra meg fogja, csak idő kérdése! Nem csak vele tapasztaltam így, hanem a régi házasságomban is, ahol rá 7 évre újra megtette azt, amit egykor... Most boldog kapcsolatban élek, és bár ezzel nem bizonygatni akarom igazamat, mert tudom anélkül is hogy igazam van, de a barátnőm/párom is döbbenettel hallgatta a történteket, és most az itt olvasott válaszokat is. Viszont vannak itt bölcs tapasztalt, kulturált és okos válaszok is, amik mindenképpen nagyon építőek számomra, még így korosabb fejjel is :) ... Picikét nehéz ezekről a dolgokról írni, mert ezeket a dolgokat nehéz megfogalmazni, és félre érthetők is, de remélem sikerül összeraknom amire gondolok... Elnézést az íráshibákért, és kivétel nélkül mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)

2021. szept. 12. 18:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!