Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sokat költ a barátom vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokat költ a barátom vagy én vagyok a kötözködő?

Figyelt kérdés

Most kevesebből kell élnie a korona miatt én pedig kitaláltam, hogy segítek neki, de nem tudom, hogy ez normális-e, amit csinál. Albiban él, ami 115 és 230-ból kellene megélnie.


A családommal jól állunk anyagilag, viszont minket spórolásra oktattak - persze nem mindig a legolcsóbb sajátmárkás dolgokat vesszük meg, de amiből megfelel az olcsóbb, azt vesszük. Például futócipőnek is 10 ezerért vettem egy Adidast.


Szeretne izmot építeni, fogyni stb. Van egy beállt étkezési stílusa és aszerint próbál meg étkezni. Csirkemell, bulgur, zöldség stb, de emellett becsúszik 1-1 45 cm-es pizza, burger king, csoki stb. Kicsi a hűtője és általában amit megeszik, csak annyit vesz meg, az se baj, ha épp akciós valami. Rizsből csak a tasakos. Olyan, hogy csirkecomb, nem is nagyon vesz, pedig a diétáját se tartja be tisztán. Fehérjéből a méregdrágát veszi meg mindig, ami fél kilós - múltkor majd 20.000 ezret ott hagyott a BioTech USABA. Az volt a válasz, hogy az egyszeri adagot nézve az enyémbe 2 grammal kevesebb fehérje van.


Az öblítőből a kicsit veszi meg a dm-ben, nem nézi a kedvezményeket. Így van ez a wc papírral stb. Holott nálunk a piacon vagy a műanyagosnál - ami még nyitva van - 400 ft-val olcsóbb.


Elkezdett személyi edzőhöz járni edzeni - a korona miatt egyiket se tudta lejárni, pedig mondtam neki egy hónapja, hogy óvatosan vele.


Szinte mindennel úgy van, hogy ha kell neki, akkor rögtön megveszi, nem néz nagyon utána az áraknak, hátha vhol kedvezőbb árú. Pl: 10 ezerért vettem leárazva egy Adidas futócipőt, ő az övét 25ért vette meg. Van pár bolt, ahova jár, másba nem szeret benézni se nagyon. Ha óvszert vesz mindig mondom neki, hogy vigye a Rossmann kártyát mert van 10% kupon, ami 400 ft is jelenthet de nem, ő nem megy rossmannba.


Elmondtam neki, hogy ha valami akciós és venne belőle sokat, nálunk lehet nyugodtan tárolni, van két mélyhűtő stb, de nem.


Szeretem egyébként nagyon, ezért nem fogom elhagyni. Sok hasonló kaliberű fiatal srácot ismerek, akik nagyjából ugyan így költenek, pl: többmilliós autót vesz hitelre vagy százeres gamer számítógépet. Ezért is gondoltam, hogy kiírom. Én világéletemben nem voltam nagy költő attól függetlenül, hogy sose kellett a családban nélkülözni - valószínűleg éppen emiatt a pénzügyi kultúra miatt.


19/L



2020. márc. 31. 13:07
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem hiszem, hogy fogsz tudni hatni rá. Számtalan olyan példát ismerek (köztük a sajátomat is), ahol az életviteli különbségek hatalmas ellenérzeteket okoztak a kapcsolatban. Emiatt nem tudsz felnézni a másikra, idegesít a nemtörődömsége, őt pedig a te piszkálódásod, zsugoriságod. Ha két ember pl. totál más szellemben nevelkedett, és innen jön az eltéri hozzáállás, szerintem nagyon kevés az esély rá, hogy majd felülkerekedtek ezen.

Egyébként szerintem nem teljesen vészes az, amit csinál, én sem vagyok egy tudatos vásáról. Abszolút értékelem, ha ebben valaki jobban toppon van, de engem például nagyon zavarna ha valaki folyton az árakat nézi, és mindig az akciót lesi, ennél kényelmesebb vagyok, és kicsinyesnek tartom ha folyton ezt kellene hallgatnom.

Próbálj meg persze beszélni, első sorban is: Ismerd meg az ő véleményét ezekről a dolgokról összességében. Pl. van e benne érdeklődés egyáltalán a véleményed iránt, belátja-e, hogy van igazság a szavaidban ÉS akar-e változtatni, fejlődni. Ha csak legyintget és idegesítik az ezzel kapcsolatos eszmefuttatásaid, akkor azért majd idővel gondolkod el, tényleg van-e kedved ezt bámulni éveken át.

2020. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
62%
Ilyen fehérjeporos szánalmakkal férfiként se állok szóba... mi az isten ő, bodybuilder, hogy 20ezret kell költenie 200ezres fizetésből nyomorult fehérjeporra, ami a sima ételekben ugyanűgy benne van? Szellemileg nincs a toppon, aki ezeket a porokat veszi
2020. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
51%

Am engem se érdekelnef az akciók, nem is nézem, de pl. azért veszem a nagyobb kiszerelést, mert akkor nem kell kétnaponta vennem az adott dologból... ez nem zsugoriság, hanem logika...


atom fogyatékos az a valaki aki 200ezerből minibár méretű hűtőbe vásárol meg a 2dbos wc papírt veszi heti 5x közben a kamu Bájotekben otthagy nyomorék fehérjeporra 20ezret... ami amúgy egy szlovák vagy magyar cég, "USA" hoz semmi köze nincs... Tipikus porzabáló agyhalott

2020. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem segíts neki, hogy rendszert vezessen a pénzügyeibe. Kérd meg, hogy egy hónapon keresztül pontosan vezesse a kiadásait, hogy most ezt milyen formában teszi (füzet, excel tábla, app) azt döntse el ő, de egy hónap után, amikor a sok kicsi összeadódik, akkor lehet helyre fogja pofozni, amit lát. Én sosem tanultam otthon pénzügyi kultúrát, nem volt jó példa előttem, de ez egy nagyon jó módszer arra, hogy az ember rájöjjön, hol folyik ki a pénz a keze közül és akkor a következő lépésben már el tud kezdeni odafigyelni rá.
2020. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
51%
100%, hogy a srác egy Excel táblát megnyitni is alig bírna
2020. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
16%

Itt a többség lelkesen bólogat neked, és kritizálja a barátodat, anélkül, hogy kicsit mélyebbre látnának annál amit mondasz. A 19 éveddel azt hiszed mindent tudsz, amit meg előadsz itt készpénznek veszik. Nos, 10 ezer ft-os futócipő nincs, max a gyerekosztályon, sportcipő lehet annyiért, de futócipő nincs. A párod amit vett 25-ért az reális érte, bár az még alsókategóriás. Enyém 42 ezer volt, és ez is kb átlag árnak mondható. Vannak jóval drágábbak is. Nem érdemes spórolni rajta, nyilván nem kell a legdrágább, de ha nem.akarja hosszú távon tönkrevágni a lábát, érdemes egy jobbra beruházni. Ami a fehérjét illeti, a BioTech nem számít méregdrágának, és itt megint túlzásokba estél...fél kg fehérje 4790 ft, ha ő 20 ezret hagyott ott, akkor vett egyéb dolgokat is. 2.2 kg-os fehérje kb 18 ezer, 22 ezerért már 4 kg-ot kapsz, ami nagyon sokáig elég. Hogy csirkemellet eszik, bulgurt stb, hát jól teszi, legalább nem szemét kaját eszik.

Ha van esze megszabadul tőled, elég kis butuskának tűnsz. Bár ez betudható a korodnak is. Amivel nincs baj, de ne játszd a mindentudót mindenféle tapasztalat nélkül. Ja, és ne turkálj a pénztárcájában. Normális dolgokra költ.

2020. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
73%

XD FIZETÉSEM 10%ÁÉRT FEHÉRJEPOR = NORMÁLIS DOLOG XD

Bájotek usa vásárló detektálva...

Amúgy hogyne lenne 10 ezerért cipő, a kifutó modellek, meg amelyik méret nem fogy, mindig le vannak árazva. Alapból ezek az olcsóbb Adidasok 15-20ezer ftba kerülnek, amikor viszonylag új modellek. Simán lehet 10ezer körül márkás cipőt venni. Nem tudom te milyen gyakran veszel cipőt, én úgy évente, én is 15-20ért szoktam venni, de mindig látok 8-10 ezerért is kifutó modelleket a polcon, ugyanabból a márkából.

2020. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy nem a fél kilósat vette, van kb 10 kilós kiszerelés is... Én már csak tudom, ostoba mostohabátyám is álandóan otthagy 10ezreket ezekre a porokra, aztán tőlem kér hóvégén pénzt:Dddd hagyjuk már:D bájotek :Dddddd istenem... óvoda
2020. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
28%

Igen, kapsz 8-10 ezerért sima sportcipőt, de nem futócipőt.

Olyanok osztják itt az észt, akik életükben nem sportoltak, fogalmuk sincs semmiről, a fehérjére meg fújnak, de igazából azzal sincsenek tisztában, hogy mire valo.

2020. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes hogy ahhoz hogy én eddzek nem kell semmi csak a saját testem... futás húzockodás fekvőtámasz, rengeteg mindent lehet csinálni, és rendesen meg is látszik, személyi edző meg kamuporok nélkül... normális étkezés és kész!

Ostobák adója ez a Biotech.. az egész egy kamu cég! mit keres benne hogy USA, amikor keleteurópai cég??? Rendesen ember méretű vödrökben árulják ezeket a hülye porokat, és minden utolsó wannabe gyúrós gyerek havi 50be vásárolja őket... ostoba aki bemegy abba az üzletbe

2020. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!