Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi értelme annak, hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme annak, hogy a nők állandóan azt mondják, hogy a férfiak mutassák ki az érzelmeiket, miközben nem mindig tudják elviselni azt?

Figyelt kérdés

Általános jelenség a mai férfi-nő kapcsolatokban, hogy a nők azzal ragják a pasik fülét, hogy legyen már őszinte, mondja ki, ami fáj, mert nem attól lesz férfi, hogy magában tartja az érzelmeit, hanem attól, ha elmondja azt.


Teszik ezt úgy, hogy mindegyik pszichológusnak képzeli magát, mint aki jól tudja majd kezelni azt is, ha cenzúra nélkül lát bele a férfi lélekbe. Valójában azonban sok nő nincs felkészülve arra, amit hallani fog. A kitárulkozás után megbotránkozhat a férfiban, mert olyat hall, amit nem gondolt volna róla. Pl. eltitkolt múlt, amiben volt egy botlás, és máig nem dolgozta fel. Vagy bizalmatlanság a mostani barátnője iránt, stb. Úgy tűnik, hogy az átlag nőnek csak akkor érdemes kitárulkozni, ha olyat beszél a pasi, ami kellemes a nő fülének.


Nekem egy konkrét kapcsolatom ment rá arra, hogy őszinte voltam, és elmondtam az érzéseimet. A mostani lánnyal, akivel alakulnak a dolgok, megint majdnem az őszinteség lett a buktatóm, de szerencsére úgy néz ki, sikerülni fog helyre hozni a dolgokat.


Ti nők általánosan azt hiszitek magatokról, hogy Almási Kitti vagytok, holott ez nem igaz. Sokszor nem tudjátok kezelni az őszinteséget. Nem értem, miért várjátok el, hogy egy férfi cenzúra nélkül beszéljen az érzéseiről.


2020. ápr. 5. 15:58
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

"Úgy is lehetsz őszinte, hogy nem bántod meg a másikat"


Nem is törekszem arra, hogy megbántsam a másikat. A konfliktus abból adódik, hogy a nők a maguk értekrendje alapján ítélnek. Ha például valakinek meggyőződése, hogy kutyából nem lesz szalonna, és megtudja, hogy a párja korábban 3-asban csinálta két ikerlánnyal, ugyanúgy megbotránkozik, mintha tegnap történt volna. A példa szándékosan sarkított, de jól megvilágítja azt azt ami egy nőben zajlik le akkor, amikor eljut hozzá egy infó. Szarik rá, hogy mi a lényegi mondanivaló, mert ő csak a ház körül szambázik, nem pedig magában a házban.

2020. ápr. 5. 16:19
 12/38 A kérdező kommentje:

#10


Fú, te nagyon gáz vagy. Tipikusan olyan pitsa, aki imádja kiforgatni a partner szavajárását, hogy hogy aztán igazolja magát. Fel sem tűnik, hogy érvelési hibát követtél el:


[link]


Rengeteg van belőled, főleg elit körökben.

2020. ápr. 5. 16:26
 13/38 anonim ***** válasza:
64%

Köztünk őszinte a kommunikáció. És tudom, hogy mikor fordul hozzám a párom azért, hogy segítsünk a problémán és mikor beszél hozzám őszintén.

De voltak olyan "érzelemkimutatós" sztorik a korábbi kapcsolataimban, aminek egyértelműen az érzelmi zsarolás és a "te érts meg, én meg leszarlak" volt a lényege. Vagy az, hogy rosszul érezzem magam.


Nem mindegy, hogy egy mondandónak mi a lényege és hogy van tálalva. Nem hiszem magam pszichológusnak egy kapcsolatban, pedig van belőle diplomám. De azt fel tudom mérni, hogy mikor zajlik a kommunikáció egyenesen, olyan céllal, amire érdemes figyelni (problémák megoldása, puszta érzelemkifejezés, hogy a másik megértse, hogy miért viselkedsz úgy épp, mi fáj, mi bánt, minek örülnél és társai). Viszont sok kapcsolatban és sok helyzetben a kommunikáció nem pusztán közlés vagy megoldásra törekvés, azt pedig nem hagyom úgymond, hogy fentről lefelé vagy lentről felfelé beszéljen velem a párom, egy olyan szerepből, olyan stílussal, ami nem tartozik a párkapcsolatban egyenrangú felek fogalmához. Ebből mindig is próbáltam kitérni és fel vagy lerántani a stílust arra a szintre, ahol mindkettőnknek kellene lenni. Nem tudom, hogy ez mennyire érthető. Van egy könyv, azt hiszem, emberi játszmák a címe. Érdemes elolvasnod.


Illetve nyilván ne várj megértést például olyan helyzetben, ahol azt ecsetelgeted, hogy mennyire dugnád mellette például a kolléganőd. Tudjátok mindketten, hogy miért baj ez. És nem az a megoldás, hogy elhallgatod ezt az információt, hanem hogy problémaként kezeled, amire van megoldás. Például hogy azt mondod, hogy úgy érzed, valami nem stimmel köztetek, mert számodra a korábban alapvetőnek tartott dolgokat (hűség) a kapcsolatban már erőfeszítés fenntartani és ez nem oké.


Ugyanígy nem hiszem, hogy megértés tárgya, ha 2 évvel és 20 kilóval később elkezded az illetőt sértegetni, hogy kövér, miközben addig oda sem figyeltél rá. Mindezt nen abban a stílusban, ami megoldást keres, hanem abban, ami odaszúr 3gy alapvetően fájó vagy sértő információt és magára hagyja vele azt az embert, akit állítólag tisztel és szeret.


Biztos van, aki ezeket tudja helyén kezelni így is de gyakran egy kimondott érzelem vagy vélemény a másik számára többet jelent, mint amit te ki szerettél volna hozni belőle. Például sértő, megalázó, vagy azt az érzést kelti, hogy ha nem engedelmeskedik mindenben, számodra már nem lesz szeretherő...

2020. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
92%

"A konfliktus abból adódik, hogy a nők a maguk értekrendje alapján ítélnek"


Miért, te nem ezt csinálod? Ha folyamatosan kudarcba fulladnak a kapcsolataid, akkor nem magadba kellene nézned, hogy mit csinálsz rosszul, ahelyett, hogy az egész női nemet hibáztatod? Persze hibáztathatod őket, ha neked attól jobb.

2020. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem tudom, öreg, de ha félrekúrsz és ezt utólag benyögöd vagy 2 év kapcsolat után közlöd, hogy van egy gyereked az előző kapcsolatból, akkor nem hiszem, hogy azzal van baj, hogy őszinte vagy.


Hanem azzal, hogy a múltban nem voltál az, vagy gerinctelenül viselkedtél.


Persze, tök jó őszintének lenni, de megelőző jelleggel és nem utólag várni, hogy a másik megsimogatja a buksidat, hogy egy féreg voltál, de örülök, hogy közölted velem utólag.

2020. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Nem, 14-es. Az én értekrendem rugalmas. Ezért estem át világnézet váltáson is a közelmúltban. Folyamatosan önvizsgálatot tartok, és nem csak vállalom a hibáimért a felelősséget, hanem törekszem is arra, hogy azokat kijavítsam. Amit én szúrtam el, azt én szúrtam el. Tudom, hol hibázok. Ezért lépegetek felfelé az életben folyamatosan.


Az én sikereim mindig abból adódtak, hogy elfogadtam a nőket olyannak, amilyenek. Ez csak oda működik, vissza nem. Megfigyeléseim szerint a nőknek van egy karakter, amire buknak, és ha valaki azt jól tudja hozni, akkor azt elfogadják.

2020. ápr. 5. 16:35
 17/38 anonim ***** válasza:
86%

Hát igen, van az az információ, amit nem nyomsz le senkinek a torkán. Szélsőséges példa: ha elmondod a párodnak, hogy te ölted meg az anyját, mert sokszor beléd kötött, akkor nem hiszem, hogy lesz az a retorikai képesség, ami megment téged.


De ha az elején elmondod neki, hogy mi a bajod és mennyire nehéz neked ezt elviselni, akkor lehet, hogy megérti. Még akkor is, ha inkább az anyukáját valasztja és erre rámegy a kapcsolat, a végére meg már neki is azt mondod, hogy meg tudnád fojtani egy kanál vízben azt a vén tyúkot, mert időben szóltál és korrekten jártál el végső soron.


Vannak dolgok, amiket nem tudsz úgy mondani, hogy ne fájjon. Mert a ténye fáj és nem az, hogy őszinte vagy...

2020. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
86%
Van, amit nem lehet elfogadni... Nem azért, mert az az igazság és nem tud vele mit kezdeni az illető. Hanem mert egyszerűen lerombol mindent. Például a megcsalás vagy az, hogy ha nem erőlteted magad gusztustalan szexuális fétisekre, akkor kevés leszel. Van, amit nem lehet rugalmasan kezelni. De jobb, ha kiderül és hagy mindenki mindenkit élni külön. Ne hazudj azért, mert meg akarsz menteni egy kapcsolatot... Nem az rontja el, hanem amit letagadsz, pedig megtetted.
2020. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Az a baj veletek, hogy szélsőséges példákban gondolkodtok.


Az egyik esetben pl. az volt a baj, hogy a lány nagyon domináns típus volt, és imádta, ha elérthetetlen férfiakat hajkurászhat. Amikor engem megismert, azt hitte, hogy egy kemény, alfahím vagyok. Ez vonzotta. Később persze kiderült, hogy akkor egy béta voltam, ami az önértekelési gondjaimban megnyilvánult. Nagyfokú önbizalomhiány, meg ilyenek - ezeket elmondtam. Később közölte, hogy nem szerelmes belém, és vége lett. Elutazott a volt pasijahoz Franciaországba.


Tegyük hozzá: igaza volt. Nem volt hozzá való egy lelki nyomorék, mint ami akkor voltam. De én készen álltam volna a valtozásra, és örültem volna, ha támogat benne. Mindenesetre ez illusztáció arra nézve, hogy egy férfi ne mutassa ki a gyengeségét. SOHA


Inkább titokban menjen haverokhoz, szakemberhez, aki rendbe teszi.

2020. ápr. 5. 16:49
 20/38 anonim ***** válasza:
86%

Szóval hazudtál magadról és utána azt várod, hogy ahelyett, amire igent mondott egy teljesen más karakterbe szeressen bele. Ne haragudj, normális vagy? Elhiszem, hogy vannak emberek, akik összejönnének azzal is társkeresőn, aki egy 20 évvel fiatalabb és 30 kilóval könnyebb képet tesz ki, de én nem. Miért? Mert nem erre mondtam igent, nen ebbe szerettem bele. És mellesleg hülyének is lettem nézve.


Szánalmas, hogy ezt nem látod a helyzetben

2020. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!