Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi értelme annak, hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme annak, hogy a nők állandóan azt mondják, hogy a férfiak mutassák ki az érzelmeiket, miközben nem mindig tudják elviselni azt?

Figyelt kérdés

Általános jelenség a mai férfi-nő kapcsolatokban, hogy a nők azzal ragják a pasik fülét, hogy legyen már őszinte, mondja ki, ami fáj, mert nem attól lesz férfi, hogy magában tartja az érzelmeit, hanem attól, ha elmondja azt.


Teszik ezt úgy, hogy mindegyik pszichológusnak képzeli magát, mint aki jól tudja majd kezelni azt is, ha cenzúra nélkül lát bele a férfi lélekbe. Valójában azonban sok nő nincs felkészülve arra, amit hallani fog. A kitárulkozás után megbotránkozhat a férfiban, mert olyat hall, amit nem gondolt volna róla. Pl. eltitkolt múlt, amiben volt egy botlás, és máig nem dolgozta fel. Vagy bizalmatlanság a mostani barátnője iránt, stb. Úgy tűnik, hogy az átlag nőnek csak akkor érdemes kitárulkozni, ha olyat beszél a pasi, ami kellemes a nő fülének.


Nekem egy konkrét kapcsolatom ment rá arra, hogy őszinte voltam, és elmondtam az érzéseimet. A mostani lánnyal, akivel alakulnak a dolgok, megint majdnem az őszinteség lett a buktatóm, de szerencsére úgy néz ki, sikerülni fog helyre hozni a dolgokat.


Ti nők általánosan azt hiszitek magatokról, hogy Almási Kitti vagytok, holott ez nem igaz. Sokszor nem tudjátok kezelni az őszinteséget. Nem értem, miért várjátok el, hogy egy férfi cenzúra nélkül beszéljen az érzéseiről.


2020. ápr. 5. 15:58
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
88%
Szóval másnak mutattad magad, mint ami vagy, és mikor kiderült, milyen vagy, akkor lelépett. Tudtad, hogy milyen pasik jönnek be neki, te nem ilyen voltál, neked mégis ő kellett, ezért átverted. És akkor az őszinteségről papolsz.
2020. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

#20


Az első csavarásom az érveden ott van, hogy mindenki hazudik. Ez megkérdőjelezhetetlen igazság, lásd itt:


[link]


Viszont nem mindenki azért hazudik, mert félre akarja vezetni a másikat, hanem azért, mert meg akarja kímélni magát attól, hogy visszaéljenek az érzéseivel. Nietzsche-nek volt egy olyan gondolata, ha jól emlékszem, ami valahogy szólt, hogy aki hamar kitárulkozik, az nem becsüli önmagát. Egy megértő ember nem sértődik azon meg, hogy a másik fél nem volt eleinte őszinte önvédelmi okok miatt. Sőt, örül, hogy végül a másik alkalkasnak találta arra, hogy megnyíljon előtte. És ha ezt nem értékelik, az fáj, és onnantól az jöhet a nagyobb zárkózottság.


A második csavarom meg ott van, hogy ő is hazudott. Konkrétan egy ringyó volt, csak én örültem annak, hogy ezt bevallotta, és bíztam abba, hogy megváltozott.

2020. ápr. 5. 17:15
 23/38 anonim ***** válasza:
89%

Minden esetben amikor kiderülne hogy eddig elhallgatott valamit, vagy hazudott valamiről kiakadnék. Az már lényegtelen, hogy azt játszotta domináns, vagy épp szeretkezett 2 ikerlánnyal, mondja el őszintén az elején, és akkor tudom eredetileg az értékrendet.


Azért kérjük az őszinteséget, mert az fontos, és alap, és ha nem úgy kezded el, nem meglepő a kiakadás, hisz tényleg nem passzol a két értékrend.


A megoldás nem az érzelmek eltitkolása hanem az hogy kezdj őszintén bele egy kapcsolatba, hogy csak az a kapcsolat alakuljon ki, ahol tényleg őszinte elfogadás van.

2020. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
80%
22 ez mind szép és jó, de egy kapcsolatban nincs helye komolyabb hazugságoknak. Mennyire kell ahhoz gyökérnek lenni, hogy ne bírd felfogni, hogy nem az őszinteséggel van a baj, hanem azzal, amilyen vagy valójában? Inkább keress olyat, akinek za is bejön vagy változz meg, de ne akard ideiglenesen menteni a valagad olyasmivel, amivel ha lebuksz vagy utólag elmondasz, kétszer annyit veszítesz.
2020. ápr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Nekem meg az a véleményem, hogy egy kapcsolat elején nem lehet full őszintének lenni, mert a másik nem biztos, hogy mélyebb ismeret nélkül képes valakinek megérteni a helyzetét. Egyetlen olyan nő sincs aki a kapcsolt elején MINDENT elmondana. A szexuális perverziók, a családi drámák, a csalódások, az iskolai szívatások, amik hatással voltak az életére, mindig a kapcsolat KÖZBEN derülnek ki. Pedig ha egy nő közölné az elejen, hogy felcsatolhatóssal akar, mert ő arra gerjed... Akkor szevasz! De nem lesz olyan hülye, hogy ezt 1 hét után bevallja.
2020. ápr. 5. 17:29
 26/38 anonim ***** válasza:
83%
Szóval a csaj játszotta a szűzet, majd egy nap odaállt eléd, és bevallotta, hogy mekkora ringyó, hogy a fél város végigment rajta, hogy 3 fekete pasival szexelt egyszerre. Erre te: Jól van drágám, örülök, hogy őszinte voltál velem, nem zavar a múltad, a lényeg, hogy most boldogok vagyunk.
2020. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

#26


Senkinek sem zavar a múltja, ha megváltozott.


J. Gottman - aki a szerelemlaborjával híresült el - szerzőtársaival azt írta, hogy a nők haragtartóbbak. Tehát ne magadból indulj ki. Ha valakin a fél város végigment, de valóban megváltozott, ki vagyok én, hogy elítéljem?


Egyébkent meg az összes érveteket képzelt indokokból meg a személyes élmenyeim elemezgetéséből barkácsoltátok össze.


A legutóbbi esetben amúgy már semmiféle hazugság nem volt. Pusztán a nő személyes múltjára alapozva vetettem fel, hogy engem is kihasznál, mint azt a sok manust, aki csapta neki a szelet. Ezért lett majdnem vége, hogy miként mondhatok ilyet, mintha nem lenne rá okom.


Mielőtt ezt az érvet is szétfacsarnátok, érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy MIÉRT terjedt el a nőkkel kapcsoltban az, hogy nem kell nekik kimutatni az érzéseket, nem kell őszintének lenni. Lám, még az időközben pszichológusi végzettséget szerzett Zsedényi Csaba is ezt írta.


Szerintetek téved a tömeg, csak akkor kérdés, hogy mi alapján terjedt el ez a nézet?

2020. ápr. 5. 17:42
 28/38 anonim ***** válasza:
83%

"Pedig ha egy nő közölné az elejen, hogy felcsatolhatóssal akar, mert ő arra gerjed... Akkor szevasz! De nem lesz olyan hülye, hogy ezt 1 hét után bevallja."


Tehát ha 3 hónap után vallja be, akkor okés? Akkor vele maradsz és csinálod amire ő gerjed?

2020. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
83%

Én pont az elején mondanám el, hogy felcsatolhatóssal akarom. :) Miért parazolnám az időmet olyanra akivel utána úgyis szakítanom kéne, vagy aki szakítana velem emiatt? Amúgy meg ez nem is olyan nagy dolog, a pasik sokkal betegebb és erőszakosabb dolgokra izgulnak, amik a nőnek általában semmi élvezetet nem adnak. A felcsatolhatós ehhez képest meg inkább a pasinak jó. :)

Amúgy meg abba belegondoltál, hogy a másik félnek milyen érzés az ha te nem mondasz igazat? Mert csak magadról beszélsz. De hogy nekik az milyen trauma, fájdalom vagy szomorúság, abba bele sem gondolsz.

És miért sarkosítod ezt a kérdés nemekre, amikor a kommentjeid során te is beismered, hogy mindkét nem szokott ilyet csinálni? Legalább annyi pasi van, aki elhagyja a nőjét amikor megtud valamit, hát ők miért nem tudják elviselni ha csak 5 év után mondom meg hogy vagyok hajlandó sz*pni??? :D Csak magamat védtem! Majd megmondom miután elvett és rámiratta a házát! xD

2020. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
87%
Nem az előbb mondtad, hogy te mindent elfogadsz? Akkor miért zavar, hogy a múltban kit használt ki? Saját magadnak mondasz ellent.
2020. ápr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!