Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet egy kapcsolat ennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy kapcsolat ennyi lemondással?

Figyelt kérdés

A párom jóval szerényebb körülmények között élt/él mint én.

Amikor megismerkedtünk azt mondta jól áll anyagilag, de mint kiderült ez mindkettőnknek mást jelentett. Szeretem, viszont érzem hogy egyre nehezebben bírom a sok lemondást az ő anyagi helyzete miatt.

Korábban havonta mentem wellnessre, külföldre, michelin csillagos helyeken ettem, kimentem Bécsbe ebédelni, stb. Ő ezeket nem engedheti meg magának, és ez idő alatt még nem is utaztunk külföldre (együtt).

Eleinte úgy voltam vele hogy fontos a szerelem, nem esik nehezemre lemondani pár dologról, de még egy kicsit átlag felettibb étterembe se nagyon tudunk elmenni. Például a születésnapján elvittem a Gresham Palotába süteményezni, és a végén megjegyezte hogy ő azért nem jár ilyen helyekre, mert egy kisebb vagyonba kerül. (17ezer volt szervízdíjjal a számla). Egyre jobban bánt és látom hogy neki is rossz, hogy nekem volt egy életstílusom és miatta ennyi mindenről le kellett mondanom.

A volt párommal masszőr járt hozzánk hetente-kéthetente, nekem ez kényeztetés volt, de most ezt az alkalmankénti 12.000 ft-ot sem tudná(nk) megengedni.


Tudom hogy ha lenne közös jövőnk ő a szerelmén kívül nem tudna mást adni. Elég ez?


2020. ápr. 20. 22:38
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak a lemondás a probléma, hanem hogy emiatt ő kissebbrendűnek fogja magát érezni. Ha ő nem tör fel rövid időn belül a te anyagi szintedre, akkor ez a későbbiekben is probléma lesz, amit csak úgy tudtok áthidalni, ha te lejjebb adod az igényeidet. Mondjuk elmentek egy sima étterembe. Ritkábban mentek külföldre.

Persze a szerelem az első, ami mindennel fontosabb, de szerintem akkor is az az egészséges, ha a kettőtök igénye valahol egyezik

2020. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy gondolom, ha nem érzed jól magad a bőrödben, akkor az ki fog hatni a párkapcsolatodra is.

Meg kell hoznod egy nagy döntést. Az eddigi életmódodat szeretnéd mindenáron folytatni vagy a szerelmedet választod? Képes vagy kompromisszumok kötésére?

Amúgy én megértem a dilemmádat. Pályaválasztás előtt elhatároztam, hogy olyan életszínvonalat szeretnék biztosítani magamnak, melyet a szüleim adhattak meg nekem. Szerencsésen megtaláltam a párom is, akinek ugyanúgy igénye van pl. a külföldi utazásokra, divatos éttermezésekre, síelésre, stb.

2020. ápr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a szerelem egy garzonlakásban, mint érdekkapcsolat egy gyökér gazdaggal! Az exemmel jobb volt az anyagi helyzetünk, de egy peták sem tett boldoggá!

Reggel amikor átöleljük egymást az minden kincset felülír.

Legalább is nálam...

2020. ápr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

De nagy kamu :D

És nem azért, mert irigy vagyok, és nem hiszem el, hogy létezne ilyen... rengeteg ilyen ember van, még ennél jóval gazdagabb is.

De nem gyakorikérdéseken kérnek hétfő éjszaka tanácsot vadidegen emberektől, hanem családtól, hasonlóan menci barátnőktől :D

És akkor még részletezed a sztorit, hogy ennyi a szervízdíj, meg annyi a masszázs, meg bécsi ebéd XDDD annyira látszik, hogy az agyad szüleménye az egész, amit szépen összeraktál magányosan a gép előtt ülve :D

Nagyon látszik, hogy itt éled ki magad.

2020. ápr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Külföldre nem csak a pénz miatt nem mentünk, hanem mert neki mindig csak a munka munka, semmi szabadidő. Ráadásul nem is keres vele eleget.

Mindketten huszonévesek vagyunk, én vagyok a nő, és rettentően sértené a büszkeségét neki (és szerintem a legtöbb férfinek) ha a nő állná a költségeket.

Egy párom volt előtte, vele nagyjából felesbe ment, de például mikor nyaralni mentünk a nagy költségeket feleztük, és ott már ő hívott meg enni-inni a legtöbbször.

Egyik hozzászólónak: 17 ezerért egy három szintes állványt kaptunk, rajta édes és sós falatokkal, egy tea és egy forrócsokoládé. Minden minőségi alapanyagból, herendi porcelánban felszolgálva. Nekem magáért az élményért megéri, persze tudom sokan nem költenének ilyenekre.

2020. ápr. 20. 23:05
 16/48 A kérdező kommentje:

12# kész vagyok kompromisszumokra, már rengeteg mindenről lemondtam, ugyanakkor elrettent ha arra gondolok hogy így éljem le az életem.

Viszont nagyon szeretem.


A barátaimmal és családommal ezt nem kell megbeszélnem, tudom mit mondanának, és így is kaptam már eleget a párválasztásom miatt.

2020. ápr. 20. 23:10
 17/48 anonim ***** válasza:
85%

Keresek havi 2300 eurót, de én nem vagyok pl ilyen flancra! Sőt még undorom is van tőle. De ez én vagyok, párom keres 200ezret és egyikünket sem zavarja, ő fizettet nekem utat szülinapomra, Máltára. Én meg neki repjegyet Kubába.

Nem illetek ősze! Sztm ha zavar ez, hogy lemondasz ezekről, akkor keress olyat, akinek van pénze, szerelem...nem fontos, a 17ezer Ft-os 3 szintes tál a lényeg!

N27

2020. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
89%

Bár én keresnék havi 2300eurót. 2 gyerek mellett maga lenne a mennyország. Mit dolgozol hogy ennyi a havi fizud? Na meg az se mindegy hogy melyik orszagban ugye.


N

2020. ápr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
91%

Ausztriába sikerült kijönnöm (kijárok), "szaros" buszvezető vagyok csak, semmi extra. Megvannak a jogsiim meg minden egyéb, perfekt beszélek németül és szerencsém is volt a munkával.

N27

2020. ápr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is van egy kislányom:)
2020. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!