Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet egy kapcsolat ennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy kapcsolat ennyi lemondással?

Figyelt kérdés

A párom jóval szerényebb körülmények között élt/él mint én.

Amikor megismerkedtünk azt mondta jól áll anyagilag, de mint kiderült ez mindkettőnknek mást jelentett. Szeretem, viszont érzem hogy egyre nehezebben bírom a sok lemondást az ő anyagi helyzete miatt.

Korábban havonta mentem wellnessre, külföldre, michelin csillagos helyeken ettem, kimentem Bécsbe ebédelni, stb. Ő ezeket nem engedheti meg magának, és ez idő alatt még nem is utaztunk külföldre (együtt).

Eleinte úgy voltam vele hogy fontos a szerelem, nem esik nehezemre lemondani pár dologról, de még egy kicsit átlag felettibb étterembe se nagyon tudunk elmenni. Például a születésnapján elvittem a Gresham Palotába süteményezni, és a végén megjegyezte hogy ő azért nem jár ilyen helyekre, mert egy kisebb vagyonba kerül. (17ezer volt szervízdíjjal a számla). Egyre jobban bánt és látom hogy neki is rossz, hogy nekem volt egy életstílusom és miatta ennyi mindenről le kellett mondanom.

A volt párommal masszőr járt hozzánk hetente-kéthetente, nekem ez kényeztetés volt, de most ezt az alkalmankénti 12.000 ft-ot sem tudná(nk) megengedni.


Tudom hogy ha lenne közös jövőnk ő a szerelmén kívül nem tudna mást adni. Elég ez?


2020. ápr. 20. 22:38
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
68%
Te magadat szereted nem őt.
2020. ápr. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
36%

Mindenki saját magát szereti.


Attól eltekintve, hogy konkrétan mikről mond le valaki a másikért, tönkretehet egy kapcsolatot. Amíg még nagyon szerelmes az ember, elnézi, de felszáll a köd, és marad a keserűség, hogy "miattad nem élem úgy az életem, ahogy szeretném".

2020. ápr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
45%
Egy boldog kapccsolat nem működhet így. Csodálom a srácot, hogy nem keresett még egy átlagos lányt.
2020. ápr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó nagyon jót mond. Most attól függetlenül, hogy többségünk szerint a párunk fontosabb, mint egy torta a Greshamben, az embernek tudnia kell és tudatosítania kell, hogy mit akar. Pl. nem akar elvált férfit/nőt, mert nem akarja más gyerekeit nevelni. Vagy nem akar ateistát; nem akar nyitott kapcsolatban élni, stb. stb. Ha valami alapértékünk sérül/alapszükségletünk nem teljesül a kapcsolatban, akkor hiába szeretjük a másikat, nagy eséllyel ezen nem fogunk túllépni. Kérdezőnek a wellness az alapszükséglete (megjegyzem, egymást is lehet masszírozni), de lényeg, hogy ő ezt nem kapja meg, úgy látja, hogy hosszú távon se fogja, és ha ennyire zavarja, hogy ezen huzamosabb ideje tépelődik, akkor valszeg a fontossági sorrendben előbb van a luxus, mint a szerelem. Tehát nem lesz boldog még tíz évig, amíg a barátja ki nem építi az ügyvédi praxisát, vagy pedig akkor sem, mert lehet, hogy a nehezen megszerzett pénzt nem akarja majd hülyeségekre elszórni. Arról nem volt szó, hogy kérdező mit ad a kapcsolatba. Pénzt nemigen, mert a luxust elvárja, de a leírásból ítélve csak szülinapon osztja meg, amije van. Nem tudjuk, dolgozik-e vagy csak kapja/elvárja a pénzt. Milyen személyiségbeli értékekkel rendelkezik. Önmagában az, hogy valaki képes (vélhetően más pénzéből)Bécsben ebédelni, sajnos még nem érdem. Szóval adni is tudni kell egy kapcsolatban, nem csak kapni. Reméljük, ezen is legalább annyit tépelődik kérdező mint az átlag feletti éttermeken.
2020. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
Közben utolsó előtti előtti lett, szóval 32es válaszoló mond jót.
2020. ápr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%
Az igényeire keresse meg mindenki a pénzt saját maga. Még ha van is pénzem, minek fizessek valamiért, amit én nem igénylek?
2020. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
94%

Áruld már el, hogy huszonéves mégis mit dolgozol, hogy ennyit keresel... Komolyan érdekel. Magyar viszonylatban én sem keresek rosszul, de azért ez nagyon durván luxus szint.


Magára a kérdésre válaszolva: ez biztosan nem fog működni. Lehet lejjebb adni az igényekből, de ennyit nem lehet. El lehet ítélni, de én emiatt mondom azt, hogy egy kapcsolatban nagyon sok minden mellett az is fontos, hogy a felek hasonló anyagi szintén legyenek. Nem fillérre pontosan, de legalább nagyságrendileg. Az nem működik, hogy az egyik eltapsikolna mindenfélére havi 1 milliót, a másiknak meg az összkeresete havi 150. Ilyen mértékű szakadékot nem lehet áthidalni.

Nekem ennél jóval kevesebb igényem van anyagilag, de én se tudnék róluk lemondani.

2020. ápr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, ha te ilyen életnívón élnél, akkor nem itt pistyognál a gyakorin:DD
2020. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

Alapvetően az egy másik dolog hogy kinek milyen emberi értékei vannak, és mindenkinek más az értékrendje is, szóval hiába mutatnám itt be magunkat.


A szüleimnek köszönhetek mindent amim van, de ezzel nincs is semmi baj. Ők fizették az egyetemem, nem kellett mellette dolgoznom, autót és lakást kaptam, stb. Nyilván azóta már dolgozom, és bármi legyen, az életszínvonalamból nem szívesen adnék lejjebb.

Nem várom el hogy a párom finanszírozza ezt a színvonalú életet, a drága ajándékokat sem, hiszen meg tudom venni magamnak is. Ugyanakkor látom hogy a páromnak rosszul esik látni, hogy több mindenről is lemondok miatta.

Mikor bemutattam a családomnak, egy rózsadombi étterembe hívtak meg minket, ahol a fogások előtt fűszervajat és kis kenyérkét hoztak, amit ő nem igen tudott hova tenni, hiszen nem rendeltünk ilyet.. Azaz már maga a hely és az egész beszélgetés alatt veszélyezve érezte magát, nem tudott azonosulni a családom által felhozott témákkal sem. Majd viccet csinált abból hogy úgy látja ide nem jóllakni járnak az emberek (a kis fogások miatt). Ami nekem vicces volt, de a többieknek nem.

2020. ápr. 21. 18:18
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a fűszervaj nem egy nagy durranás,a Rózsadomb se a Buckingham palota, nem értem, ezektől miért érzi magát valaki feszélyezve. Gondolom, nem olyan világlátott,mint te, és még fiatal is lehet.

Ha nem vagy igazán szerelmes, akkor ne erőltesd ezt a kapcsolatot, mert mindig zavarni fog ez. Ha igazán szerelmes lennél, én úgy gondolom, ezek a dolgok nem zavarnának ennyire.

(Ami engem zavarna pl. ha valakinek annyi pénze se lenne, hogy beüljünk egy kávézóba, vagy ha nekem kéne fizetni az ő számláit.) Viszont azért egy párkapcsolatban olyan szövetség kéne hogy létrejöjjön, ahol igazi problémákat is meg kell tudni oldani. Ha már ezek a luxus dolgok is ekkora akadálynak tűnnek, akkor baj van.

Lehet, hogy ő is boldogabb lenne egy olyan nővel, aki hisz benne, elfogadja, és tiszteli őt azért, aki.

2020. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!