Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet egy kapcsolat ennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy kapcsolat ennyi lemondással?

Figyelt kérdés

A párom jóval szerényebb körülmények között élt/él mint én.

Amikor megismerkedtünk azt mondta jól áll anyagilag, de mint kiderült ez mindkettőnknek mást jelentett. Szeretem, viszont érzem hogy egyre nehezebben bírom a sok lemondást az ő anyagi helyzete miatt.

Korábban havonta mentem wellnessre, külföldre, michelin csillagos helyeken ettem, kimentem Bécsbe ebédelni, stb. Ő ezeket nem engedheti meg magának, és ez idő alatt még nem is utaztunk külföldre (együtt).

Eleinte úgy voltam vele hogy fontos a szerelem, nem esik nehezemre lemondani pár dologról, de még egy kicsit átlag felettibb étterembe se nagyon tudunk elmenni. Például a születésnapján elvittem a Gresham Palotába süteményezni, és a végén megjegyezte hogy ő azért nem jár ilyen helyekre, mert egy kisebb vagyonba kerül. (17ezer volt szervízdíjjal a számla). Egyre jobban bánt és látom hogy neki is rossz, hogy nekem volt egy életstílusom és miatta ennyi mindenről le kellett mondanom.

A volt párommal masszőr járt hozzánk hetente-kéthetente, nekem ez kényeztetés volt, de most ezt az alkalmankénti 12.000 ft-ot sem tudná(nk) megengedni.


Tudom hogy ha lenne közös jövőnk ő a szerelmén kívül nem tudna mást adni. Elég ez?


2020. ápr. 20. 22:38
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
68%
Oké, hogy több pénzed van, mint neki, de ezek a kis részletek amiket nagy számnak gondolsz (fűszervaj, túlárazott süti) elég szánalmasak. Engem ugyan nem zavar, ha valaki rózsadombi étterembe járkál, bár én is megengedhetném de engem hidegen hagy. De aki azt hiszi, hogy ettől ő magasabb szinten van, azt csak sajnálni tudom.
2020. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Nincs senki magasabb szinten attól hogy drága helyekre jár.

Ezek nem luxus dolgok, hanem a mindennapi életem. Luxus lenne ha St. Moritzban lenne nyaralónk és a Bahamákat már unnám.

Bárkinek nehéz lenne feladni azt amihez hozzászokott, de van az a mondás hogy a szerelem mindent legyőz. Bárcsak megállná a helyét nálam is, sokat is imádkozom hogy ne legyen nekem nehéz a lemondás és a páromnak se legyen kellemetlen, csak sajnos már a kiindulóhelyzet sem rózsás, ugyanis

az én lakásomban élünk és neki már ez is kellemetlen, viszont bármelyik kapcsolatban alap hogy ha az egyik félnek van lakása akkor ott laknak, nem?

2020. ápr. 21. 19:43
 43/48 anonim ***** válasza:
Szerintem sem olyan dolgok ezek, amiket egy jobb fizetéssel ne engedhetne meg valaki, ha érdekli. Akkor pedig számára sem elérhetetlen, ha van indíttatása a karrierjét építeni. Ha téged nem zavar, hogy finanszírozod helyette az ilyen kiadásokat, akkor az is egy opció már ha őt sem zavarja, de egyébként úgy érződik, hogy ez mindig probléma lesz.
2020. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
29%
#41 szánalmas vagy ezzel a dumával. Te aztán most különb vagy azzal, hogy lesajnálsz mást azért mert élvezetet okoz neki valami, ami neked nem. Az ilyenek a legrosszabbak.
2020. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Visszatérek a saját kérdésemhez.

Te szerinted fogsz találni olyat, akinek hasonlóan luxus igényei vannak, de mindezek mellett alkalmas lesz veled komoly kapcsolatra?

2020. ápr. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Nem az a bajom, hogy élvezetet okoz neki, csak az, ahogy előadja, de igazából oly mindegy.
2020. ápr. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Tényleg úgy tűnik az előadásából, mintha a barátja kevesebb lenne őnála mert nem elég sznob. Olyan hidegek ezek a szövegek. Ezzel együtt értem, hogy ez valakinek gondot okoz, nem véletlenül választ a legtöbb ember a saját köreiből párt. Mondjuk hogy valakinek egy leendő ügyvéd derogáljon, az is ritkán fordul elő.
2020. ápr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

#45 nem azért maradok valaki mellett mert mérlegelek és úgy gondolom nem találok jobbat. Ez lenne csak az igazán derogáló.



47# Egy szóval nem mondtam hogy derogálna, sőt. Ügyvédnek lenni persze jó dolog és szép karriert lehet építeni, de itt nem is erről van szó.

2020. ápr. 22. 18:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!