Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy házasság lehet olyan évek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasság lehet olyan évek múlva mint az elején volt?

Figyelt kérdés
Párom sokszor szemrehányást tesz nekem hogy nem olyan vagyok mint kapcsolatunk elején.Pedig ő azt szeretné ha olyan lennék.A baj,hogy már pár dologban másként nézek rá,plusz sok veszekedésen túl vagyunk.Ezért már nem tudok vele olyan szerelmes-elfogult lenni mint pár éve.Közös gyerek nincs ha ez számít.Mi erről a véleményetek?Számon kérheti egy férfi miért nem vagy olyan mint a kezdetekben?
2020. ápr. 22. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi egyre jobban összecsiszolódunk, ahogy telik az idő...
2020. ápr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Valóban számonkérés, szemrehányás történik vagy csak te észleled így? Teljesen jogos, ha a párod jelzi feléd, hogy megváltoztál kicsit rosszabb irányba és hiányzik neki az az ember, akibe anno beleszeretett. Mindannyian változunk de nem szabad hagyni, hogy elsárkányosodjunk idővel, mert az valóban megtudja ölni a szerelmet.

Párod lehet, hogy épp most próbál egyértelmű jelekkel utalni arra, hogy rendbe kéne hoznotok a kapcsolatotokat és ez szerintem pozitív dolog. Jobb lenne, ha egyik napról a másikra csak szakítana és menne?


Gondold végig egyedül, hosszasan, hogy milyen voltál az elején és miben vagy mást most. Illetve, hogy párod miképp változott az idők során. Érdemes ezekbe néha belegonodolni, mert az ember észre sem veszi sokszor, hogy mennyire hárpia lett a kapcsolat alatt.


És ezt nőként mondom, mert én is időben észrevettem, hogy gond van velem, mikor párom nekem is jelezte, hogy anno teljesen más személyiségem volt. Szólt, átgondoltam, igaza volt és rengeteget foglalkozom önismereti dolgokkal (könyvek, videók, meditáció), hogy az az ember maradhassak mellette, akibe ő beleszeretett.


22L

2020. ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
22.igazad van.Én tisztában vagyok vele hogy más vagyok,veszekedősebb,türelmetlenebb,és igen már nem olyan a szexuális életünk sem.De!Párom is viselkedett velem úgy egy-két dologban ami nekem nagyon fájt.Amit előtte nem gondoltam hogy megtesz velem.Nem megcsalás,pusztán olyasmik voltak amik engem megviseltek.Ezerszer elmondtam neki hogy ne tegye,mégis úgy cselekedett ahogy helyesnek tartotta.Ezektől a dolgoktól változtam,persze most már ő is.Tehát nem értem miért gondolja hogy olyan legyek mint az elején hiszen ő sem olyan.
2020. ápr. 22. 19:00
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Azért jössz össze valakivel mert imádod amilyen. Nyilván ha már nem ugyan olyan akkor teljesen jogos ezt számon kérni. Ha az elején olyan lett volna össze se jössz vele.

De ahol ennyi sérelem meg veszekedés van ott mi a tökömnek vagytok még együtt? Ez egyértelműen nem egy működőképes kapcsolat.

Simán lehet egy 40 éves kapcsolatban is fülig szerelmesnek lenni és közel ugyan olyan kapcsolatot fenntartani mint az elején. De ehhez az kell, hogy olyannal gyerek össze akivel nincsenek ilyen komoly ellentétek, amik meg esetleg vannak azokat normális kommunikációval meg tudjátok oldani veszekedés helyett. Ahol veszekedés van az halott ügy lesz.

2020. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Te házasságról beszélsz, akkor normális esetben több év eltelik, hogy kiismerjétwk egymást, aztán amikor elköteleződtök sem kell keresni az első idők önfeledtségét. Nem azt mondom, hogy törvényszerű, hogy mindenki mwgváltozik, vagy másképp látja a másikat, de teljesen felesleges az első idők rózsaszín szemüvegén látottst kwresni a másikban!
2020. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Noblesse Oblige ***** válasza:

Tudod, le lehet redukálni a kérdést, ilyen adok-kapokra, és igazad is van... csak éppen nem vezet sehová.


Ez a tüske őrizgetés pedig idővel váláshoz fog vezetni, mert csak gyűlik a seb és lesz egy pont amikor nem bírod tovább. Most még bírod, ez csak több lesz, ha nem tanultok még végre beszélni és tenni a másikért.

Fel lehet róni a múlt hibáit és strigulázni, de ha elfogy a hely... akkor ébredsz rá, hogy már (most) húzzátok csak egymás idejét!


Üljetek le, mond el neki a sérelmeid, beszéljétek még mit tudtok tenni, hogy mindenki jól járjon. Ha ezt nem sikerül véghez vinni... akkor már ketyeg az óra nektek...

2020. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6.Én nem tudatosan őrizgetem a tüskéket.Ami nekem fáj,és már többször megtette velem nem tudom elfelejteni.Nem tudjuk megbeszélni,nem tudunk kompromisszumra jutni abban amiről beszélek.Egyszerűen másképp gondolkodunk abban amiről beszélek,ez pedig rányomja bélyegét a kapcsolatunkra.Ez az összeköltözés előtt nem derült ki hogy vannak ilyen különbségek.
2020. ápr. 22. 19:45
 8/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
Akkor: tik-tak-tik-tak-tik-tak-ti...
2020. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bár a 2. válaszolónak igaza van valahol, szerintem az idő előrehaladtát, a közösen megélt jó és rossz dolgokat nem szabad erőnek erejével elpalástolni, hogy mindenáron ugyanaz az ember maradj, mint 5-10-15-20 évvel ezelőtt voltál. Az ember ahogy öregszik, igenis változni fog, optimális esetben a párja vele együtt változik, ugyanabba az irányba, ugyanolyan mértékben, hiszen ugyanazok a hatások érték mindkettejüket, és optimális esetben ezek a változások a kapcsolat és a közös életük fejlődését jelentik. Én 21 éves voltam, amikor összejöttünk a férjemmel, nem azt mondom, hogy egy kis csitri voltam (egyébként az voltam), de az biztos, hogy a jelenlegi életünknek egyáltalán nem tenne jót, ha pontosan ugyanolyan lennék ma is, mint akkor, és meg is lepődnék, ha a férjem ezt várná el tőlem. Az más kérdés, ha esetleg azt a szenvedélyt, a lelkesedést, azt a bizsergő érzést várná el a kapcsolatunktól most így évekkel később, azt meg tudnám érteni, de hogy egyáltalán semmiben se változzak, ne reagáljak az engem ért ingerekre, az nem egy reális elvárás.

Viszont ez a dacoskodás a részedről, hogy "hát de ő is változott" biztosan nem célravezető. Ezeket a dolgokat, amiket mondasz, hogy bántottak, hogy ezek miatt lettél olyan, amilyen, igenis meg kéne beszélnetek, ki kellene vesézni minden ilyen rejtett sérelmet, hogy vagy megoldjátok, vagy túllendüljetek rajta, és ne a negatív érzelmek mentén változzon a személyiségetek a jövőben. Ha ezt nem teszitek meg, akkor akaratlanul is egyre inkább a rosszat fogjátok egymásban látni, ami végül az érzelmek kihűléséhez fog vezetni, akármennyire is szeretnétek megmenteni a dolgot.

2020. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Nyilván ha valaki piszkálja a párját, hogy megváltozott az nem pozitív irányú változás miatt lesz. Senki nem fogja a párjának szemrehányásként mindani, hogy "bocs drágám de sokkal jobb ember vagy mint amikor megismertelek és ez nem tetszik". :)
2020. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!