Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy döntsek a vágyálom és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy döntsek a vágyálom és a párkapcsolat között?

Figyelt kérdés

Ősszel végezni fogok az egyetemi tanulmányaimmal. Viszont nem éltem rengeteg lehetőséggel: nem volt szakkolégista, nem voltam erasmus féléven, nem TDKztam, nem voltam diákszervezeti tag. Csak tanultam és dolgoztam, viszont hiányérzetem van. Úgy érzem nem használtam ki a lehetőségeimet és bánni fogom később


Így utánanéztem, hogy mi maradt még. Elmehetek külföldi szakmai gyakorlatra 3-6 hónapra közvetlen a záróvizsgám után. Viszont mindent magamnak kell keresnem: munkahelyet, ösztöndíj pályázatot, lakhatást.

Ebből a haszon a külföldi élet, szakmai tapasztalat, nyelvtudás fejlődés, utolsó lehetőség kalandra. Alapvetően vonz a lehetőség, viszont a párom mást tervez diplomám után.


Szeretne összeköltözni közös albérletbe, mindkettőnknek lenne biztos állása. Ő már évek óta dolgozik és sosem volt egyetemista. Esküvőt és családot tervez 4 éven belül (ilyen vágyaim nekem is vannak). A kapcsolat stabil és megértésen alapszik, viszont a jelenlegi járványhelyzet miatt nem találkozunk és borzasztóan nehezen viseli. Kijelentette, hogy nem szeretné, ha többé távol lennénk egymástól huzamosabb időre.

Nem jönne velem külföldre ez biztos, mert olyan állása van amire eddig vágyott.


Tehát választanom kell egy esedékes lehetőség és a biztos párkapcsolat között.


Mit tegyek



2020. ápr. 23. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

HA valóban akar téged, akkor elenged és megvár.


De mi a garancia, hogy külföldön nem fektet meg Juan vagy Thomas vagy Lee Wei, vagy Nikolai?

2020. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ja!


És ha 4 éven belül dönteni kell megint?


Gyerek vagy álom meló? Na?

2020. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem gondolod te komolyan ezt a párkapcsolatot, ha nem egyértelmű a válasz... és így akarsz tőle gyereket...

Egyetemet végeztél, de még nem nőttél fel.

2020. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem se gondolod ezt komolyan. Ő nagyon szeret téged, de te őt kevésbé.fél év nagyon sok.
2020. ápr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy összefüggés van az egyéni lehetőség keresés és a szerelem között.

Tehát attól, hogy még felmértem, hogy mit tehetnék meg, még nem azt jelenti, hogy nem szeretem őt.


Egyszerűen vágyok még valami egyéni kalandra, mielőtt még mindent együtt tennénk meg.

2020. ápr. 23. 18:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tedd meg csak tudd hogy ezzel a kapcsolatod kockáztatod. Lehet hogy megvár de lehet hogy nem lesz már ugyanolyan. Szóval kérdés hogy megéri e neked a rizikót. Ezt csak te tudhatod.
2020. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly tavasszal végeztem, leirnom, h álltam ezekhez a dolgokhoz:


szakkolégista- voltam 1 félévig, de nem választottak be allandotagnak csak azokat akik kolisok voltak, vagy nagyon jóban voltak a kolisokkal...


erasmus féléven- nem voltam, bánom is :(


TDK- jelentkeztem rá nagy reményekkel bele is vágtam, de nagyon melós lett volna... Visszaleptem.


Diákszervezeti tag- voltam tag, 2 szervezetben is, nagyon szerettem jó volt mind2. Ezt több évig is csináltam. Mostmar csak a bulik maradtak meg bennem emlékként. Jó volt.


Nálam pont fordítva volt ez, előbb az ilyen dolgokat akartam kiprobalni az egyetemen és a munkával nem foglalkoztam. Ennek is van rossz oldala egyébként... Nincs annyi tapasztalatom, mint egy velem egy korunak. Ámbátor nagyon jó szívvel tekintek vissza az egyetemista eveimre :)


Szerintem vágj bele, mert később a párod fejehez vagnad, h miatta nem éltél a lehetőségeiddel.

2020. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem jártam szórakozni, kapcsolati hálóm se lett. Viszont szakmai tapasztalatot szereztem és több éves gyakornoki előéletem lesz diplomásként. Megválogattam mire költök és mire nem. Már most jelentős összegeket sproltam össze. Viszont nincsenek sztorijaim az egyetemista éveimről. Csak arról, hogy mennyire nehéz volt jó egyetemistának és jó gyakornak lenni egyszerre. Nem beszélve a jó barátnő szerepkörröl


Szóval kapuzárási pániknak is tekinthető, hogy keresek lehetőségeket. De nem bulizásra vágyok most sem, csak kihivásra gyakornoki munkát tekintve.


A párkapcsolat is szép jövőt jósol.

2020. ápr. 23. 19:47
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

"Csak arról, hogy mennyire nehéz volt jó egyetemistának és jó gyakornak lenni egyszerre. Nem beszélve a jó barátnő szerepkörröl"


A jó egyetemistat helyetesisd a jó anyasaggal, a jó gyakronokot a jó dolgozóval és a jó barátnőt meg a jó feleséggel és megkapod az életedet 5 év múlva.

2020. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha igazán szeret, megvár.

Nekem 1 évet kellett most várnom a páromra, erasmuson van és még hátra van egy pár hónap.

Az elején iszonyatosan nehéz volt, de nagyon szeretjük egymást így természetes volt, hogy kitartunk :)

2020. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!