Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy döntsek a vágyálom és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy döntsek a vágyálom és a párkapcsolat között?

Figyelt kérdés

Ősszel végezni fogok az egyetemi tanulmányaimmal. Viszont nem éltem rengeteg lehetőséggel: nem volt szakkolégista, nem voltam erasmus féléven, nem TDKztam, nem voltam diákszervezeti tag. Csak tanultam és dolgoztam, viszont hiányérzetem van. Úgy érzem nem használtam ki a lehetőségeimet és bánni fogom később


Így utánanéztem, hogy mi maradt még. Elmehetek külföldi szakmai gyakorlatra 3-6 hónapra közvetlen a záróvizsgám után. Viszont mindent magamnak kell keresnem: munkahelyet, ösztöndíj pályázatot, lakhatást.

Ebből a haszon a külföldi élet, szakmai tapasztalat, nyelvtudás fejlődés, utolsó lehetőség kalandra. Alapvetően vonz a lehetőség, viszont a párom mást tervez diplomám után.


Szeretne összeköltözni közös albérletbe, mindkettőnknek lenne biztos állása. Ő már évek óta dolgozik és sosem volt egyetemista. Esküvőt és családot tervez 4 éven belül (ilyen vágyaim nekem is vannak). A kapcsolat stabil és megértésen alapszik, viszont a jelenlegi járványhelyzet miatt nem találkozunk és borzasztóan nehezen viseli. Kijelentette, hogy nem szeretné, ha többé távol lennénk egymástól huzamosabb időre.

Nem jönne velem külföldre ez biztos, mert olyan állása van amire eddig vágyott.


Tehát választanom kell egy esedékes lehetőség és a biztos párkapcsolat között.


Mit tegyek



2020. ápr. 23. 17:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nézd, a saját jövődről te fogsz dönteni és nem a párod.

Azt hogy a párod mit tervez a TE diplomád után, az ne tessék emiatt utálni engem, de senkit nem érdekel. Ha te ki szeretnél menni külföldre akkor tégy úgy.

A párod erre az állásra vágyott, te pedig a külföldi gyakorlatra. A párodnak 1 év múlva is megmarad az állása ha nem csinálja rosszul, neked pedig 1 év múlva már nem lesz lehetőséged külföldi gyakorlatra.

Mivel még nincsenek gyerekeid, fiatal vagy, és amúgy semmi nem gátol meg abban hogy a gyakorlat után továbbra is együtt legyetek, ezért az első az te, a párod pedig csak második a fontosságok szempontjából (szerintem).

Te megérted hogy nem akar külföldre menni az állása miatt, ő pedig értse meg hogy te 6 hónapot kint akarsz élni. Tényleg az égvilágon semmi nem gátol meg titeket abban, hogy utána továbbra is együtt legyetek és megvalósítsátok a terveiteket.

2020. ápr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!