Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kilépni egy 12 éve tartó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kilépni egy 12 éve tartó mérgező kapcsolatból?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem szeretném így leélni az életemet, amilyen most vele. Nem kapok semmi törődést, kedvességet, elismerő szavakat, a szeretlek sem hagyta el a száját vagy 3-4 éve. Csak b*szogatást kapok mindenért. Egyértelmű, hogy nem normális ez így, én is tudom. Mégis, az utóbbi pár évben már megpróbáltam kilépni, de mindig visszatartott az ismeretlentől való félelem, meg hogy mi van ha örökre egyedül maradok. Tudom, szánalmas, de így volt. Most viszont úgy érzem, összeszedtem az erőmet, és lépni szeretnék, de nagyon nehéz, nem akarok megint "visszaesni", mint a korábbi próbálkozásaimkor. Hogyan tudnám most tényleg meglépni ezt?
2020. máj. 13. 11:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%

Egyértelmű, hogy a kérdező kapcsolatfüggő. Ha az utóbbi 3-4 évben laposodott el minden, és nem boldog, és nem lép, akkor az. Aki azzal érvel, hogy ő is ilyen helyzetben volt, és tagadja a kapcsolatfüggőséget, az csak azért van, mert nem akarja beismerni, hogy ő is az volt, ez így logikus.


És most jól figyelj:


Egy egészséges mentalitású ember nem lesz evekig szar kapcsolatban. Azért nem, mert helyén van az önértékelese, tudja, hogy akad majd neki más, mivel szerethető. Ha meg mégis egyedül marad, hát elvan magának. Kitűz célokat, és csinálja azt - közbe lehet rátalál a szerelem.


Olvad el kétszer amit az előbb írtam!


Szóval nyugodtan lehet a kérdezőt babusgatni. Szarban van, és lehet, ebből nem is fog tudni kilépni. Ugyanis nem mindenkinek sikerül, ne szopd be a motivációs guruk baromságait. Csak rajta múlik, hogy kilép-e vagy sem.

2020. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem ez a kapcsolatfüggőség, hanem amikor liánozik egyikből a másikba. Hiába osztod itt az észt. Ha kapcsolatfüggő lennék, én sem lennék boldog egyedül 6 éve. Nem bírod megemészteni, hogy mások állhatatos, hűséges alaptermészetűek és kitartanának egy kapcsolatban. Ha lehetne. Ha megcsalták volna és még mindig ő teperne, azt mondanám ja, kapcsolatfüggő. De így meg azt mondom, nem az. Te is csak ilyen hülye modern gyerek vagy, hogy ha nem tökéletes minden, dobjuk el, igaz?

Abban igazad van, hogy egészséges önértékelésű ember tudja, hogy akad majd más, a kérdés, hogy akar-e mást. És hát ne feledjük, az ember önértékelését egy kapcsolat szépen alá tudja aknázni és akkor nehéz kilépni de attól még nem kapcsolatfüggő, ha ki tud lépni.

2020. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Nem ez a kapcsolatfüggőség, hanem amikor liánozik egyikből a másikba."


Az csak az egyik megnyilvánulása. A kapcsolatfüggőt azért nevezik annak, mert nem tud egyedül lenni. Ez lehet egy szar kapcsolathoz való ragszkodás is.


"Hiába osztod itt az észt. Ha kapcsolatfüggő lennék, én sem lennék boldog egyedül 6 éve."


Te már egyedül vagy, szóval már nem vagy az. Úgy, ahogy egy alkoholista sem az, ha már nem iszik.


"Nem bírod megemészteni, hogy mások állhatatos, hűséges alaptermészetűek és kitartanának egy kapcsolatban."


Éppenséggel meg tudom emészteni, csakhogy ezeket nem így nevezik egymás közt a féfiak. Ilyet max tőleted, nőtől hallok. Egy férfi az ilyen nőket valószínűleg hülyének nézi. Persze ezt nem mondják ki, mert milyen jó, hogy semmit nem kell tennem, sőt, még be is szólhatok neki, este akkor is szétrakja nekem a lábát. Az ilyen nőket EGY FÉRFI SEM TISZTELI. Pontosan ez a magyarázata annak, hogy nem valtozunk meg. Mert nem kell, felesleges. Ha le akar lépni, kicsit jobban bánunk vele, és visszajön, utána mehet minden a régiben.


"Ha lehetne. Ha megcsalták volna és még mindig ő teperne, azt mondanám ja, kapcsolatfüggő."


A megcsalás itt nem rajta múlik, hanem a férfin. Ha nekem van egy nőm, akit már nem tisztelek, de lehetőségem van dugni a szexi kolléganőmmel, akkor lefekszem vele. Otthon max nem mondom el. Ha eddig nem csalták meg, az azért van, mert a pasi is egy lúzer, aki nem sűrűn jut pinához. Helyette van ez a szerencsétlen neki, akit havonta egyszer kefél.


"De így meg azt mondom, nem az. Te is csak ilyen hülye modern gyerek vagy, hogy ha nem tökéletes minden, dobjuk el, igaz?"


Valószínűtlen hogy ez modern felfogás lenne. Régen vallási okok miatt nem favorizálhatták a válást, plusz sok volt az érdekházasság. A világ azóta változott, és ez a felfogása ki tudott bontakozni. Amúgy nem azt mondom, hogy minden esetetben dobni kell a másikat, de ami évek óta szar, ahhoz csak a hülyék ragaszkodnak.


"Abban igazad van, hogy egészséges önértékelésű ember tudja, hogy akad majd más, a kérdés, hogy akar-e mást. És hát ne feledjük, az ember önértékelését egy kapcsolat szépen alá tudja aknázni és akkor nehéz kilépni de attól még nem kapcsolatfüggő, ha ki tud lépni."


Ha az ember önértékelése elveszlik a kapcsolatban, akkor az sosem volt túl erős.

2020. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Pedig szedd össze magad...
2020. máj. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!