Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nem empatikus emberek miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nem empatikus emberek miért csodálkoznak ha nem teljesen őszinte velük a másik fél?

Figyelt kérdés
Pl ismerkedésnél. Az hogy nem empatikus, nagyon hamar kiderül, és utána még fel vannak háborodva ha valaki vetít nekik, és nem ad fel magas labdákat. Hát hogyne!:)

2020. máj. 20. 00:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Vagy a másik akinek elmondtam mikor volt egy nehéz időszak az életemben, és erre azt mondta hogy ő csak olyannal beszél akinek az életében jelenleg minden happy, reméli most nekem is.

Erre úgy meglepődtem hogy mondtam neki persze.

Ezen kívül ilyet szól kedélyeskedve vicceskedve: "az ingyenes rendezvényekre összefújja a szemetet a szél"

De én bízzak benne.

Ezek után ugyan ki bízna benne?

Ezek után max üzlettársként jöhet szóba, ha már ő ilyen kis törtető :) De ez nem közeli kapcsolat.

2020. máj. 20. 00:50
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ültök a randin és a számodra nem szimpatikus a partner ezért elzárkózol egy adott témában a válaszadás elől amin a másik megsértődik vagy tovább firtatja?

És ebben a szituációban a kérdés hogy miért van a másik fél felháborodva vagy miért áll értetlenül a helyzet előtt?

Azért mert ő normálisan fogja fel az ismerkedést és sajnos nem gondolat olvasó. Ő megmutatja kicsoda te meg teljesen irracionális reagálsz. Majd még csak nem is közlöd mi a bajod.

Az adott nő aki "rugózik" az őszinteségen valószínűleg komolyan érdeklődne irántad csak te játszod az eszed. Ahelyett hogy közölnéd hogy bocsi de ebből nem lesz semmi mert szerintem nem vagy empatikus és nem gondolom hogy még lehet benned bízni. Viszlát.

Ez lenne a tiszta ügy és máris nem rugózna senki semmin.

2020. máj. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Én nő vagyok. Ők pasik, és hallgatni is rossz volt miket hoztak össze exekkel, családtagokkal, mennyire nem értették meg mások problémáit a múltjukban. Már nem beszélünk, csak ez a pökhendi stílusuk néha eszembejut hogy az "ősznteség és bizalom" szerintük milyen fontos (ááá), és hogy ők "egyenesek" és "karakának".

Francokat.

2020. máj. 20. 00:55
 14/21 anonim ***** válasza:
97%

Közben láttam írtál még. Attól még lehet valaki őszinte és becsületes hogy adott témában más a véleménye. Én se szeretem az ilyen "össze fújta a szemetet a szél" jellegű megszólalásokat de ettől még nem lesz a másik megbízhatatlan vagy kevésbé becsületes.

Egyszerűen más nézőpontja van. Ha ez nem tetszik tovább kell állni de ettől ő semmivel nem lett rosszabb ember főleg nem úgy ahogy te azt beállítod. Még csak az se biztos hogy nem empatikus. Lehet csak ilyen a stílusa de amúgy adakozik a szegényeknek meg kis cicákat ment. Persze lehet valóban nem empatikus adott témában de ettől se lett kevésbé becsületes vagy őszinte. Egyszerűen ezek között a jellemvonások között nincs ilyen összefüggés.

Nem azt mondom hogy feltétlenül jó emberek akikről írsz de egész egyszerűen azok az összefüggések amiket te látsz nem léteznek. Ezért nehezen követhető amiről írsz.

2020. máj. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Már van párom, de már tudom akkor mikor ismerkedtem régebben, azt kellett volna tennem, hogy megmondom ezt nekik amit írtál. Azóta is néha eszembejut miket meséltek, mennyire nem érdekelte őket pár embernek a komoly problémája a családjukban. Jobban éreztem magam az életemben míg nem hallottam ezeket a sztorikat. Csak ezek néha utólag estek le hogy úristen miket beszélt ez.
2020. máj. 20. 01:00
 16/21 A kérdező kommentje:
Lehet, valahogy nekem ez az "összefújja a szemetet a szél" olyan hogy szívesen bszélgetek vele, de ilyen beszólás után közeli kapcsolatot nem tudok elképzelni (mert több hasonló is volt), és aztán zokon veszi a megváltozott hozzáállásomat. Nem rossz emberek, csak jó lenne ha belátnák hogy nem érdemelnek mély bizalmat, és nem támadnának ha nem kapnak.
2020. máj. 20. 01:04
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

Tobbek kozott erre jo az oszinteseg, hogy kiszurd, kivel illesz ossze es kivel nem, ha nem tetszik a masik hozzaallasa, nem hazudni kell, hanem lezarni az ismerkedest, ennyi.

Nekem pl nem okozott volna gondot ez az “osszefujja a szemetet a szel” beszolas, mert egyetertek vele. Te nem ertesz vele egyet, ennyi. Nem kell ilyen emberekkel randizni es kesz. De hazudozni meg titkolozni felesleges.

2020. máj. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó hogy nem értek vele egyet, hanem elítélem, és rossz és veszélyes embernek tartom aki ilyet ki tud hányni a száján, hogy aki nem engedhet meg magának egy báli belépőt de elmegy egy ingyenes rendezvényre az "szemét" szinten van, egyrészt aki ingyenes rendezvényre megy ő is adózik, esetleg iparűzésit is fizet, és hadd menjen már el helyi szervezésekre, ahol vidám laza emberek gyűlnek össze, vagy pedig eleve bevétel nélküli diákok... Aki ilyet mond azzal én nem jópofizok, veled se, sőt megtiszteltetésnek veszem a sorstól ha egy ilyen ember nem ért velem egyet, és nem kell semmiben hasonlítanom hozzá. Tök jó :)

Nem fogom pl töketlen Jóskának a szemét szövegével elárulni a pontos címemet mert neki az őszinteség pl azt takarja hogy hazakísérhet, hanem elbúcsúzok tőle egy másik utcában, majd hazamegyek, ez nem az őszinteség hiánya, hanem a megvetés jele részemről, de egy "szemetes" embernek minek is beszélek :)) Kímélj meg magadtól is, elegem van az ilyen barmokból, köszi. Jó belépős bálozást :DDD Nehogy elmenj egy utcabálra, koncertre, nem kellenek oda karótnyelt emberek.

2020. máj. 20. 07:08
 19/21 A kérdező kommentje:

Ja! A facebook elérhetőségemet (teljes nevemet) se fogom tuskóknak elárulni, sőt képet se küldök, mert annyira nem értem ezt az állatfajt aki ilyen szöveget nyomat, hogy bármit kinézek ezekből.

Ez NEM az őszinteség hiánya, hogy úgy DÖNTÖK, NEKI nem mondok el valamit, mert másnak, akinél kiderül hogy JÓ EMBER, szívesen elárulok olyanokat 5 perc alatt magamtól, amiért a másik 1 hetet lobbizik és rendreutasít...

2020. máj. 20. 07:21
 20/21 anonim ***** válasza:

Vagy 100x leírtad hogy empatikus. Mit takar ez? Mert tudod, hogy semmi köze ahhoz, hogy mindenki iránt alázatot kell tanúsítani. Empátia az, hogy más helyzetébe tudod magad képzelni, de ez nem kötendő össze azzal, hogy ha valaki elveszti a házát mert feltette egy fogadáson akkor meg kell hogy szakadjon érte a szíved.


Azok az emberek pedig akik a legjobban hangoztatják, hogy jajj drágám mi történt. Szegény ez meg az, na azok a legrosszabbak mind közül. Az álszentség netovábbjai. Minden dolgot a lelkükre vesznek, amikor történik mindenki szegény, utána meg ha valami amit úgy éreznek hogy ellenük irányul egyből el is van felejtve minden.


Azt pedig figyeld meg, hogy a nagy "empátia" addig terjed ameddig sóhajtozni kell. Mihelyt 10.000 forinttal kellene valakit segíteni egyből megszűnik az empátia.

2020. máj. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!