Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet valaki ennyire féltékeny? Lányok, nem estek ti néha túlzásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az a probléma merül fel már sokadjára a kapcsolatunkban, hogy a barátnőm minden nő nemű lényre féltékeny, de olyan intenzitással, hogy ilyen mértékűt még nem tapasztaltam egy barátnőmnél sem. Ők is azok voltak, de ennyire közel sem.

1,5 éve vagyunk együtt, ebből külön töltöttünk 8 hónapot, utána hozzám költözött mert nem bírta már azt, hogy ne legyen velem minden áldott nap, ne puszilgasson minden reggel ha felébred meg konkrétan semmit nem bírt már ki nélkülem.

Mondjuk ezzel még nincs akkora baj, mert ez cuki, de már többször előfordult, hogy olyan "roham" jött rá (rájött az 5 perc), hogy a saját(!) lakásomba bezárt engem úgy, hogy ugye kulcsra zárta az ajtót majd a kulcsot nem a lakásban valahol rejtette el hanem - és most figyeljetek - a bugyijába konkrétan (??). Kértem is hogy ne szórakozzon velem mert dolgom van majd hazajövök "foglalkozom vele", de csak azért sem bárhova mentem utána nem adta vissza, végül persze igen (nem magától).

A kolléganőimre is mindre féltékeny, nem szereti őket sőt egyenesen rühelli mindet azt mondja. Ez oké mondom én sem szerethetek mindenkit, de a héten megint elkezdi, hogy kivel szoktam sétálni erre arra, milyen csinos lányt ismertem meg amíg nem volt velem hasonló, amit egyébként ő is tudja hogy nem igaz csak hergel vele, valamikor aranyos amúgy, valamikor nagyon nem.

A szexhez is úgy áll hozzá, hogy ő nem kezdeményez a világért sem, nekem kell mert én vagyok a férfi, azt mondja ha minden nap kezdeményeznék minden nap lenne szex (3x4x van egy héten) legalábbis én azért nem akartam minden nap mert gondoltam most nincs jó kedve vagy valami de nem is ez a lényeg hanem az, hogy ilyenkor nem nyitja ki a száját csak akkor ha valami eszméletlen nagy hülyeséget magyaráz erről a lányról vagy arról a lányról.

Tegnap is éppen ez volt a téma, megkértem, hogy ne féltékenykedjen, ne morogjon inkább doromboljon, mert azt szeretem nem az ilyen hisztis picsákat. Még neki állt feljebb persze bocsánatot kértem de attól még tartottam magam ahhoz, hogy fejezze be mert nincs oka neki rá.

Az is baja, hogy miért nem kezdeményezek minden nap, és szerinte azért nem mert amikor épp nem vagyunk együtt akkor egy másik lánnyal hemperegtem előtte és hozzá már nincs kedvem.

Felkötném magam szívesen csak akkor kimaradnék a szexből és hasonlókból csak ezért nem teszem meg.

Ma is beszéltem neki az egyik kollégámról (nő), hogy mennyire hasonló a stílusuk és hogy miért nem próbál meg barátkozni vele, csakhogy ne utálja mindegyiket mert ezzel engem hoz kellemetlen szituba, de szó sem lehet róla, meg hogy én már együtt voltam e vele azért kérdezem (?).

Értitek? Minden nőre. Mindegyikre. Múltkor is mikor szerettem volna vele szexelni leállított, hogy ugye ma ő az első, el is ment a kedvem az egésztől de akkor meg hirtelen ő bújt oda, hogy folytassam, mondtam is neki, hogy így biztos nem, amíg ilyen féltékeny és hisztis picsa addig nem.

Felvetettem neki azt is, hogy költözzünk szét, mert nekem most már kell egy kis "pihi" (agyf*szom van állandóan ilyenkor), költözzön a szüleihez vissza, de megint "rájött", már nyúlt is oda de akkor meg én állítottam le hogy biztos nem. Kérdeztem tőle hogy minek utasít el először és csak utána akar valamit, hozzátéve azt hogy ha ő nem kezdeményez szakítok vele. Ettől megijedt és azt mondta befejezi de akkor ne dobjam ki.

Állítólag azért ilyen mert nem vagyunk együtt minden nap és ilyenkor azt hiszi más lánnyal vagyok épp "úgy". Szó sincs erről egyébként. Sosem csaltam meg egy barátnőmet sem, bár az a vicc, hogy mindegyik azt hitte eddig hogy megcsalom, pedig célzást sem tettem soha egyiknek sem.


Ő eddig a legkomolyabb és egyben a legkomolytalanabb kapcsolatom is, mert őt szeretem a legjobban, hosszútávra tervezek vele viszont egyben nem tudom komolyan venni sem ilyenkor, tudjátok ez a kint is vagyok bent is vagyok helyzet áll fenn.

Bízhatok abban, hogy ez csak egy ilyen "időszak" az életében? Ez a picsa időszak, ne haragudjatok ezt nem tudom másnak nevezni mert ez az konkrétan.

Lányok titeket kérdezlek volt már ilyen időszakotok? Ha nem is ilyen de hasonló? Meddig tartott? Mert lassan már a kötelet keresem meg az eljegyzési gyűrűt így egymás mellé, hogy vajon melyikhez nyúlok előbb. Komolyan.



#nő, férfi, probléma, kapcsolat, féltékenység, kötél, gyűrű, hiszti, picsa
2020. máj. 31. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Jaj, mintha nem lennének legalább ennyire féltékeny pasik is.
2020. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ennyire?
2020. máj. 31. 16:23
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Túlságosan kipihent a barátnőd fogadjunk hogy nem dolgozik.

Otthon legalább tevékenykedik valamit?

2020. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetesen nem normális viselkedés a részéről. Az a baj, hogy én kevés esélyt látok a változásra, de persze változhat ettől függetlenül valamennyire. Próbálj meg vele beszélni, ha értelmes nő, szeret és veled képzeli el a jövőt akkor elgondolkodik, és megpróbál változni.

Az ennyire féltékeny nőknél az önbecsüléssel lehet valami, vagy nagyon unatkoznak esetleg nem tudják magukat eléggé lefoglalni, hogy eltereljék az összes gondolataikat a féltékenységről.

2020. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Ez már nem az "egészséges féltékenység" kategória... nem kéne ezt hagyni. Mi az hogy a saját lakásodba bezár? Én már hagytam volna, sokáig ezt nem lehet bírni. Remélem van esze és átgondolja. Amugy nem csak lányok, de pasik is tudnak féltékenykedni...
2020. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Azt kérdezed, "ennyire?"??? Hány nőt öltek már meg "szerelemféltésből?
2020. máj. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3-4év.. aztán normális lett minden a párommal
2020. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Savlekotő ***** válasza:
100%

Nem nemfüggő,mindkét nembe vannak betegek,rúgd ki a 14csába.


[link]


70F

2020. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Látod hogy nem normális, mit vársz mit mondjunk? Olyan nincsen hogy valakinel ez csak egy idoszak meg ilyen okossagok. Ez nem csak sima féltékenység ez agybajos. Megjegyzem férfiak közt is van ilyen, és szerintem az ilyenek válnak mindket nemnél agresszív manipulatív beteg állattá, akik képesek a másikat bántalmazni.
2020. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam olyan, mint a barátnőd. Hál'Istennek túl vagyok rajta. Egyértelműen önbizalomhiányos voltam, de nagyon, ezért maximálisan birtokolni akartam a barátomat. Szegény, utólag már sajnáltam, hogy mit műveltem vele, mennyi felesleges vitát és feszültséget okoztam a semmiért. Aztán a harmadik évben szakítottunk. Utána sok ideig nem volt senkim, többet olvastam a bizalom /önbizalom témában, és pszichológushoz is elmentem. Azóta volt kapcsolatom, és nem éreztem olyan mértékű féltékenységet, mint régen, mondjuk meg is csaltak, ami nem esett jól, sőt egy évig padlón voltam, de örülök, hogy ezt is átéltem.


Sajnos a barátnőd ezen a dolgon tudatosság és/vagy külső segítség nélkül nem fog túljutni, hanem téged fog kicsinálni. Tényleg szeretheted, ha ezt a viselkedést eddig eltűrted, de a te türelmed is véges, előbb-utóbb véget fogsz vetni ennek, mert egy kapcsolat nem a bizonygatásról kell szóljon, hanem kettőtökről, aminek alapja a bizalom és a szeretet. Ez a hozzáállása sajnos arról szól, hogy senki mással nem érezheted jól magad, nem tudtok majd normálisan kikapcsolódni társasággal, barátokkal, ahol lányok, nők is vannak. Szerintem üljetek le és komolyan, de indulatmentesen beszéljétek át, hogy ki, mit gondol és hogyan tovább, mert ez így meg fogja mérgezni a kapcsolatotokat és ki fogsz menekülni belőle, bármennyire is szereted.

2020. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!