Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy dolgozó egyetemista nő többet spórol havonta, mint egy teljes állásban dolgozó férfi?

Figyelt kérdés

Férfiként nehezen viselem, hogy a barátnőmnek több milliós megtakarítása van, míg nekem 2 havi kaucióra is alig futja.


4 éve teljes állásban dolgozom. Átlagosan havi szinten nt 250 ezer Ft-ot keresek. A szüleimmel élek, de havi szinten 60 ezer Ft-ot haza adok, mert főznek, mosnak és vasalnak rám. Tanfolyam díjat törlesztik, ami havonta szinten 65 ezer Ft. Havi szinten 20-30 ezer Ft-ot tudok félre rakni, mert a többit a szórakozás és az autóm fenntartása felemészti. (Természetesen ezek átlagos számok, mert a hónapok között vannak eltérések.)


A félre tett pénzt pedig felemésztik az utazások (pár napos kikapcsolódások belföldön/külföldön).


A fentebbi részt azért írtam le részletesen, hogy ne gondolja senki azt, hogy szórom a pénzt.


A barátnőm egyetem mellett dolgozik gyakornokként, emellett számos ösztöndíjat is folyósítanak neki(bevétel nettó 190 ezer Ft). A szülei egyáltalán nem támogatják anyagilag. Tehát kollégistaként önfenntartó életet él. Tény, hogy szórakozásra és kikapcsolódásra nem költ semmit. Étkezés terén sincsenek nagy igényei és turkálóban vásárol ruhát.

Így havi szinten 100 ezer Ft-ot takarít meg. A Ezen összeghez nagyon ritkán nyúl, így 3 éve halmozódik neki.


Számomra lenyűgöző hogy milyen tudatosan kezeli a pénzügyeit és,hogy sosem volt olyan korszaka hogy szórta volna a pénzt.

1,5 éve vagyunk együtt, azóta én is jobban odafigyelek, hogy mit mire.


Mi a véleményetek ilyen mértékű spórolásról?



2020. jún. 10. 14:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk csak, 250 a fizud, ebből 60-at hazaadsz ez rezsi meg kaja gondolom. Tehát 190 ezred marad (nekem ennyi a tanári fizetésem), amiből csak 20-30 ezret tudsz félre tenni. Ez azt jelenti, hogy havi 160-170 ezret eltapsolsz szórakozásra. A nálad maradó 190-ből reálisan 90-et meg kéne tudni spórolni és még így is maradna 100 amit elverhetnél. Kifolyik a kezedből a pénz.

Ha változtatni akarsz ezen, azt javaslom, hogy kezdetnek köss le minden hónapban mondjuk 50 ezret és próbálj a maradékból gazdálkodni. Ha tudsz így létezni, akkor ezt az összeget emelheted is később. Az első a lekötés legyen, így hozzászoksz hogy nem nyújtózol messzebb, mint amíg a takaród ér.

2020. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Milyen tanfolyami díjat törlesztel havi 65 ezerrel?

Az magában már majd másfél milla!

2020. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!