Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltöztünk, először...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltöztünk, először lakunk szülők nélkül, magától nem takarít. Ez változhat még?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet az, hogy már több, mint 1 éve együtt vagyunk (én 22L ő 23F), eddig átjárkáltunk egymáshoz, de ideje volt összeköltöznünk. Az anyagiakat úgy beszéltük meg, hogy fele-fele, annak ellenére, hogy jóval többet keresek nála, ő ragaszkodott ehhez.

Az egyetlen probléma, hogy az itthoni munkavégzésben ugyan segít, de csak ha megkérem. Tehát magától nem szokott elmosogatni ha berak valamit a mosogatóba, nem szedi le a ruhákat, nem seper fel ha behozzuk a koszt az ajtón stb. Viszont mikor megkérem szó nélkül kedvesen megcsinálja. Tehát nem lusta, mert akkor könyörögnöm kéne neki, szimplán "figyelmetlen"?

Más területen nem ilyen, mindig hoz nekem meglepit ha boltba megy, bújik, puszilgat, bókol, tehát velem maximálisan figyelmes, ez a takarítós dolog fúrja kicsit az oldalam.

Szeretném neki jelezni, hogy picit odafigyelhetne ezekre, de nem akarok hárpia se lenni. Sokat várok el, vagy ez idővel majd változni fog szerintetek?


2020. júl. 17. 11:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ha megcsinálja, amikor megkéred, és amúgy meg minden szuper a kapcsolatban, akkor ne hagyd, hogy ez az egy hiba éket verjen közétek. Oké, az tényleg, furcsa, hogy ha valamit kiönt, akkor azt nem törli fel, ezt nem is nagyon értem, például kiömlik a tej a földre, akkor átlép rajta, és ennyi? Ez így gáz, de azt egy férfitől szerintem nem lehet elvárni, hogy szedje le a ruhát a szárítóról vagy mosson fel. Egy férfi máshogy gondolkozik, más dolgokra van kitalálva, beprogramozva. Igaz h én konzervatív beállítottságú vagyok, de szerintem vannak férfi és női szerepek, és nekem a takarítás, az otthon alapvető tisztántartása, cicomazgatása női feladat, nem tipikus férfias dolog, lássuk be. És nem arról van szó, hogy lusta, mert ha megkéred, egy szó nélkül megcsinálja. Akkor? Az én férjem sem szedi le a ruhát, eleinte engem is zavart. Egyszer kíváncsiságból megvártam, hogy meddig képes kerülgetni a ruhaszárítót a szoba közepén. Egy hét után fogtam és elpakoltam. :D de ha megkérem, leszedi őket. Mondjuk ő elmosogat magától is, ha látja h sok a mosogatnivaló. De nem tudom, szerintem ha nálatok ez az egyetlen "baj", és amúgy minden oké, ahogy írod, akkor én nem hagynám a helyedben, hogy ez elidegenítsen tőle.
2020. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Kár lepontozni a #10-est.

Én nem tudnék férfiként tekinteni arra, aki képtelen ellátni magát és rendben tartani a környezetét és nekem kell nevelgetni. Ha nevelni akarok, akkor szülök gyereket vagy szerzek egy kutyát.

2020. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jó időben kialakítani! Mert ha ráhagyod akkor úgy jársz mint én vághatod a fát egész télen egyedűl!
2020. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
10 év múlva két kisgyerekkel már nem fog mosolyogni ha kéred hanem addigra te leszel a hárpia. Az ilyen nem valtozik, gondolom a anyuja kinyalta a segget apu otthon nem csinalt semmit ezt latta, nem élt egyedül egy percet sem, azok ilyenek. Nincs igényük a rendre sem. Mert akit zavar a kosz az nrm fog várni míg előterem egy nőnemű aki feltakarít. Igen is ez is meg tudja a kapcsolatot rontani mikor az egyik lusta.
2020. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
10es. Nem a gyereke ettől függetlenül gyerek szinten áll a témával kapcsolatban.
2020. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem kellett otthon házimunkát végeznem (csináltam volna, de anyukám csak jajgatott, bármihez nyúltam, úgyhogy nem csináltam, csak a saját szobámat, meg ha nagy néha valamire megkért, akkor azt). Mégis, mikor különköltöztem, nem okozott problémát felismerni a koszt, a rendetlenséget, ezekre megoldást találni és véghezvinni, mert nem vagyok sem vak, sem hülye, sem béna.

Egyszerűen nem tudom elképzelni, mi játszódik le a fejében annak, aki nem veszi észre a teendőket, meg egy hétig kerülgeti a szárítót. Talán semmmmi? Az nem kicsit kiábrándító.


Mindazonáltal lehet, Kérdező, hogy más elképzeléseitek vannak a háztartás vezetésének rendszeréről. Mondjuk pl. te szeretsz mindent rögtön elmosni, szerinte meg akkor van értelme mosogatni, ha már összegyűlt valamennyi.

Beszéljétek meg a rendszert, mondd el neki, mit szeretnél, meg hogy "amikor látod hogy ki van teregetve, és már szárazak a ruhák, akkor szedd már le légyszi, azzal is előrébb vagyunk". Muszáj leegyeztetni az igényeket, megismerni egymás hozzáállását, és valószínűleg kompromisszumkötésre is szükség lesz. Ez még nem hárpiáskodás. Különben is jobb most megbeszélni nyugodtan, kedvesen, mint megvárni míg besokallsz, aztán idegesen ráförmedsz, hogy "magadtól semmit nem jut eszedbe megcsinálni". A srác hozzáállása ígéretes, szeretne a kedvedben járni, nem hiszem, hogy gondot fog okozni a megbeszélés.

2020. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#16: Szintén. Aki nem vak, nem lusta, nem debil, van minimális igénye a rendezett környezetre, annak menni fog.
2020. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Neked evidensek a dolgok, neki nem. Neki fog kelleni egy takarítási terv. Ha partner ebben és azalapján meg is csinálja, akkor meg pláne nem ciki, hogy fel van írva egy cetlire.
2020. júl. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Képzelem mennyire lesz nyerő a nagy takarítási terv. Főleg ha a haverjainak is elmeséli. Majd fogadjunk azt mondja, hogy kontrollálni akarod.
2020. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!