Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadtassam el a szüleimmel a páromat?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve vagyunk együtt, a szüleim mindössze egyszer találkoztak vele, azóta nem hajlandóak erre. Az ok az, hogy testépítő, személyi- és bootcamp edző, táplálkozási tanácsadó. Minden sztereotípiát igaznak gondolnak vele kapcsolatban és nem győzhetőek meg ennek az ellenkezőjéről (pl. biztos kokszol, üresfejű). Hiába nincs diplomája, az egyik legtájékozottabb és legokosabb ember, akit ismerek. Értelmiségi családból származom és nem ilyen társat képzeltek el mellém, korábbi párjaimat elfogadták. Nagyon jó a kapcsolatunk a szüleimmel, mindig is nagyon közel álltak hozzám, a mai napig mindennap legalább fél órát-órát beszélünk a köztünk lévő fél országnyi távolság ellenére is. Ők a legfontosabb emberek az életemben a párom mellett. Nem akarok és nem is fogok sosem közülük választani, de ebbe a helyzetbe lassan belerokkanok. Nagyon hiányzik az, hogy együtt élhessek át a családommal és a barátommal fontos eseményeket (pl. születésnap, karácsony), közös programokat csináljunk. Barátom hajlana a viszony rendezésére, szüleim hajthatatlanok. Bármilyen tanácsnak örülök azoktól, akik voltak már ilyen vagy hasonló helyzetben.
2020. júl. 18. 08:46
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Nem választanak nekem társat, konkrétan olyat biztos nem tennének, hogy XY-hoz menjek hozzá, mert ő megfelelne nekem, de ilyenbe nem is mennék bele. Engem elfogadnak és nagyon szeretnek, a legjobbat akarták nekem mindig, nem ellenem irányul ez közvetlenül. Számtalan példát tudnék mondani, milyen az, amikor a diploma nem párosul intellektussal és fordítva. 1 hét múlva lesz a születesnapom, igen kerek szám, annyira szeretném, ha együtt ünnepelhetnénk.
2020. júl. 18. 09:59
 22/37 anonim ***** válasza:
65%
Esetleg megmondhatnád nekik hogy a párodnak nem merült fel ez a lehetőség hogy tovább is tanulhat, mert a szülei szegények, és így pénzt kellett keresnie, nem tudták eltartani plusz 5 évig. De ez nem jelenti azt hogy nincsen esze, és a gyerekeiteknek pedig tudtok biztosítani lehetőséget ha tovább akar tanulni.
2020. júl. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
59%
El kellene mondani a szüleidnek, állj ki magadért! Anya/apa 1 hét múlva van a születésnapom az lenne számomra a legnagyobb ajándék, ha együtt ünnepelhetnénk Zolival, ő az életem része, és nagyon szeretném, ha elfogadnátok őt.
2020. júl. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Tudják, hogy nehéz helyzetből indult. Sokat tanult, igaz nem egyetemi képzés keretei között, de senki nem lesz 1-2 hét alatt például személyi edző. Elmondom nekik, de nem sok reményt fűzök hozzá, hogy belemennek. Pedig nekem ez lenne a legszebb 30. születésnapi ajándék.
2020. júl. 18. 10:43
 25/37 anonim ***** válasza:

Mond meg, hogy azt kéred születésnapi ajándéknak, hogy közösen tudjatok ünnepelni.


A szüleid homokba dugják a fejüket, egyszerűen nem értik meg, hogy attól, hogy ők nem fogadják el a párodat, még ő marad a párod. Azt kéne bennük tudatosítani, hogy "nem engedsz a zsarolásnak" és te fogod kivâlasztani a párodat. Adhatnak tanácsot, meghallgatod őket, de a döntés a tied.


Ha harminc éves vagy (mint kerek szám), akkor én elkezdenék a közös gyerekvállalási tervekről beszélni nekik, meg a párod szüleinél töltött időről, hogy ne tudják kizárni és időszakos szeszélyként kezelni. Illetve, ha van megértőbb rokon, akkor mutats be neki, ismerkedjen össze vele a párod, hogy több oldalról azt halljál a szüleid, hogy ez egy jó srác.


Nagyon esetleg a párod beiratkozhat valami könnyebb hétvégi egyetemre, aminek esetleg haszna is van számára, ha tényleg nem láttok más utat, de igaziból ez sem garancia a sikerre, úgyhogy csak legvégső esetben javasolnám és csak akkor, ha lesz haszna belőle, hogy van diplomája.

2020. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötelesek elfogadni senkit. Én sem fogok senki kedvéért jópofizni egy számomra antipatikus emberrel. Ha az anyád összejönne egy új palival, neked sem lenne kötelességed elfogadni.
2020. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
83%
Hát én meg a srác helyébe a szüleidet nem fogadnám el nem is mennék hozzájuk ki lenne rájuk kiváncsi.Meg persze menjen egyetemre hogy megfeleljen két olyan embernek akik ló.. szt se tesznek tettek érte.Hát hogyne.A barátodat sajnálom ebbe az egész sztoriba szegénységből küzdötte fel magát eddig és ez becsülendő lenne nem két beképzelt öreg meg még le is nézi.Gusztustalanok a szüleid és ostobák a kicsi lányuk nem úgy döntött ahogy szerették volna.Remélem a srác tartja magát annyira hogy ezek után ő se akar a szüleiddel találkozni és magasról lesz...ja őket.
2020. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
85%
Anyàdék idiotàk
2020. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Engem is lenéznek a barátnőm szülei a munkám miatt és mert nem vagyok diplomás. Sajnos sokan csak annyit néznek, hogy van-e papírja valakinek. De pont nem érdekel a véleményük, én imádom a munkám soha nem váltanék és a barátnőm is szeret. Én nagyon ritkán kb. két évente ha találkozok velük. Azért nem fogok odamenni, hogy a műmosolyt kelljen nézni.
2020. júl. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen szülőktől a hányinger kerülget. Minek akarod odarángatni a barátotad, hogy még sz.rabbul érezze magát, lenézve, talán még megjegyzést is kapna a munkájára. A szüleid a legjobbat akarják neked.... ahhhaaa... most ez jó neked? Önzők, maguknak akarnak jót.

Eszem megáll, ha drogos, alkoholista lenne megértem, de egy edzővel mi a fészkes fene baj van? A szüleid gondolom életükben nem jártak konditeremben, egyszer mennének le mennyi edzés, kitartás, akarat, alázat, önfegyelem, tűrőképesség kell testépítő szinten űzni. A közös gyereketek egy ügyvéddel sem biztos, hogy génusz lenne, innen látszik, hogy ők sem zsenik. Viszont, ha te tanulásban tudnád segíteni a gyermeked, a párod meg a sportban akkor biztos nem járna rosszul a leendő unoka. Én biztos kiosztanám őket a helyedben.

2020. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!