Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Leépültem a párom mellett,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leépültem a párom mellett, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, van egy 13 hónapos fiunk. A terhesség alatt eléggé meghíztam, 60-ról 83 kg lettem. Elégedetlen voltam magammal, fogyózni kezdtem, most 73 kg vagyok. Persze a párom minden nap célozgat rá, hogy kövér vagyok, gúnyolódik a súlyomon. Itthon alig csinál valamit, de mondog van valami kifogásolnivaló. Nem jól sikerült ebéd, nincs elmosogatva épp, nincs eléggé rend. Én visszamennék dolgozni,ha a fiunk 2 éves lesz de szerinte kizárt, hogy bölcsis legyen a gyerek, viszont itthon maradni ő nem akar vele. Már előre tudom, hogy minden gyerekkel kapcsolatos teendő is rám hárul, mert neki olyan a munkaideje, hogy nem tudja majd oviba hordani, és menni érte.

Mióta terhes lettem, nem voltunk sehol kirándulni, moziban stb. Csak itthon vagyok a gyerekkel, esetleg vele csinálok programot. Úgy érzem, hogy a párom már nem szeret, csak cseléd vagyok, akitől azt várja, hogy kiszolgálja.

Nem volt mindig ilyen, de egyre jobban ebbe az irányba megyünk. Mindig mindenért én vagyok a hibás, bűntudatot kelt bennem mindenért, és én egyre jobban belefáradok ebbe. Gyakorlatilag egyedül nevelem a gyereket, egyedül viszem a héztartást.

Már mondtam, hogy fejezzük be ezt a kapcsolatot, ha nem tudunk változtatni, de ugye az ő háza, és nem vihetem el a gyereket. (Ez sajnos jogilag is így van, utánakérdeztem)

Úgy érzem, hogy teljesen kizsigerel, nincs kötös kassza, egyenlő összeget adunk be a konyhára, én a maradékból nem tudok félretenni, ő meg kuporgat magának.

A gyereket ő ia akarta, ragaszkodik is hozzá, csak így ugye marha kényelmes neki, hogy minden rám hárul, neki csak játszani kell vele.

Külön szeretnék költözni, de azt mondja, hogy én mehetek, de a gyerek marad.

Tudtommal nincs 3. Fél, de néha már azt kívánom, bár lenne, legalább megszabadulnék tőle.


2020. júl. 21. 09:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy te mehetsz, de a gyerek marad. Gyermekelhelyezési per: az anyának ítélik a kicsi gyereket, ha nem alkalmatlan a gyereknevelésre. És ezt ő is tudja, csak ijesztget téged, blöfföl. Ingyen cselédnek tart. Csomagolj össze, add be a válást, költözz anyádékhoz amíg nem tudod megoldani az albérletet. (bölcsi, munkába való visszaállás egyértelmű).

Mondd meg neki, hogy a gyereket látogathatja előre megbeszélt időpontokban,nem fogod akadályozni, majd a bíróság fogja meghatározni úgyis. Ha nem szemétekedik és jóban lesz veled, akkor te se szívózz vele a régi sérelmek miatt, hadd lássák egymást a gyerekkel minél többször. Ennyi.

2020. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Lachesys ***** válasza:
100%

ha tudsz albit fizetni miért lenne muszáj otthagynod a gyereket? majd a bíróság eldönti kié lesz a felügyelet. én nem maradnék ezzel a pasival.


mondjuk ebből látszik, miért nem akarnak manapság a nők kiszolgáltatottak lenni. egyszer megkattan a férj, aztán senkit se fog érdekelni, hány évig volt háttérország a nő, csak hogy miért van éves lyuk az önéletrajzban és senki egy szelet kenyeret nem fog adni.

felelőtlenség csupasz sheggre szülni sajnos.

2020. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 1-es, de épp ez a baj, hogy mivel itt a gyerek lakcíme, hiába viszem el, ő bármikor visszahozhatja, ha akarja. Márpedig visszahozná. A gyermekelhelyezési per végéig nem vihetem el, mert az ügyvéd szerint ez még hátrányt is jelenthet a perben. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy ez meddig tart kb, mire döntés van az ügyben.
2020. júl. 21. 09:56
 4/29 Lachesys ***** válasza:
100%
nem fog évekig húzódni... egyébként meg ha eddig ennyire nem foglalkozott a gyerekkel, kb pont egy hét után fogja feladni, ha neki kell ellátnia. szerintem ő rohanna utánad, hogy mégiscsak vidd el. miért hunyászkodsz meg neki? és még mindig jobb, ha most fél évig nincs veled a kicsi, mint egész életeteket megnyomorítani.
2020. júl. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja te mehetsz gyerek marad. Azert kívancsi lennék ha te különmennél a gyereket nála hagynád meddig bírná.:D. Nevelje egyedül, te meg látogatod. Nem bírná 3 hétig se. Egy próbát megérne természetesen nem hosszútávra.

De en elvalnék.

2020. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%

Hogy fogadhattad el, hogy ugyanannyit kelljen a háztartásba adnod anyagilag úgy, hogy jelenleg azért sokkal kevesebb a jövedelmed, mert otthon vagy a közös gyereketekkel, és te látod ez a háztartást?


Ez hol igazságos, hogy ennyire kiszolgáltatott helyzetbe kerülj anyagilag?


Ha egyébként ilyen szempontból megbízható és felelősségteljes annyira, hogy megfelelően tud gondoskodni a kisgyerekről, akkor amikor szabadságon lesz nyáron, lehet, hogy ha én lennék ilyen helyzetben, akkor ott hagynám neki pár napra a picit, és elutaznék egy barátnőmhöz vagy testvérhez, szülőkhöz, hogy próbálja ki, milyen 24 órában ellátni egy alig egy éves gyereket.


Aztán később esetleg még azt is szóba hoznám blöffből, hogy komolyabban fontolgatom, hogy belemegyek abba, hogy válás után nála helyezzék el a gyereket, üljünk le megbeszélni, hogy ebben az esetben hogyan tudja majd megoldani az ellátását munka mellett.


Hová tudnál költözni, miután lezajlott a gyermekelhelyezési per?


Később, ha már újra dolgozol, fel tudnál tartani egyedül egy albérletet? Előtte esetleg átmenetileg visszaköltözhetnél a szüleidhez?

2020. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%
Én is azt mondanám, hogy én most egyedül elmegyek nyaralni, ő meg maradjon otthon a gyerekkel. Havonta egyszer kérsz egy szabadnapot, övé ez a rész a házimunkából és a gyerek kétéves korában visszamész dolgozni, a gyereket meg beiratod az oviba, reggel elviszed, este meg ő megy érte. Ha nem tetszik neki, akkor elválsz és akár szívesen ott is hagyod a gyereket nála, te visszamész dolgozni, ő meg mehet gyesre. Vagy emberelje meg magát és viselkedjen normálisan.
2020. júl. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

*de szerinte kizárt, hogy bölcsis legyen a gyerek, viszont itthon maradni ő nem akar vele.


Szépen viszed bölcsibe a gyereket, és elmész melózni. Jót fog tenni neked.

2020. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"de azt mondja, hogy én mehetek, de a gyerek marad."


"mert neki olyan a munkaideje, hogy nem tudja majd oviba hordani, és menni érte."


Ezek a dolgok ütik egymást. Azt kèrdezted már, hogy ezt mègis hogy tervezi összeegyeztetni? 😆

Èn azt gondolom, hogy veri a nyálát a semmire, marhára nem akarná, ès nem is tudná a gyereket egyedül nevelni, de ez marha jó szöveg arra, hogy sakkban tartson, hogy ne merj lèpni semerre. Nem fogja a gyereket visszavinni, mert nem tudja összeegyeztetni a munkáját a gyereknevelèssel.

Normális ügyvèdet keress, aki valóban segíteni akar, ès nem csak a szr demagóg szöveget fújja, mint a párod.

Lehet kèrni ideiglenes gyermekelhelyezèst is, ami addig szól, amíg vègleges döntès nem születik.

Azt pedig egèszen biztosan megkapod, a gyerek 3 èv alatti, ilyen kicsit csak legvègső esetben vesznek el az anyától. Ha tudod biztosítani a lakhatását, megfelelő ellátását, neked fogják ítèlni.

Állj ki magadèrt, nem kell megfutamodni az első ijesztegetèsre. Csak a szája jár, de a nyakam tennèm rá, hogy mint púp a hátára, annyira kell neki a gyermekfelügyelet.

2020. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

A jogász, akivel beszéltél hülye, az anyák nagy része nem tudna elválni, és élhetne kényszerhelyzetben. 2 év alatti gyereket eleve nem ítélnek az apának, ha te megfelelő körülményeket tudsz biztosítani.

A gyereket minden további nélkül átjelentheted az új helyre, nem kell beleegyeznie, és nem viheti vissza!

[link]

2020. júl. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!