Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Leépültem a párom mellett,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leépültem a párom mellett, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, van egy 13 hónapos fiunk. A terhesség alatt eléggé meghíztam, 60-ról 83 kg lettem. Elégedetlen voltam magammal, fogyózni kezdtem, most 73 kg vagyok. Persze a párom minden nap célozgat rá, hogy kövér vagyok, gúnyolódik a súlyomon. Itthon alig csinál valamit, de mondog van valami kifogásolnivaló. Nem jól sikerült ebéd, nincs elmosogatva épp, nincs eléggé rend. Én visszamennék dolgozni,ha a fiunk 2 éves lesz de szerinte kizárt, hogy bölcsis legyen a gyerek, viszont itthon maradni ő nem akar vele. Már előre tudom, hogy minden gyerekkel kapcsolatos teendő is rám hárul, mert neki olyan a munkaideje, hogy nem tudja majd oviba hordani, és menni érte.

Mióta terhes lettem, nem voltunk sehol kirándulni, moziban stb. Csak itthon vagyok a gyerekkel, esetleg vele csinálok programot. Úgy érzem, hogy a párom már nem szeret, csak cseléd vagyok, akitől azt várja, hogy kiszolgálja.

Nem volt mindig ilyen, de egyre jobban ebbe az irányba megyünk. Mindig mindenért én vagyok a hibás, bűntudatot kelt bennem mindenért, és én egyre jobban belefáradok ebbe. Gyakorlatilag egyedül nevelem a gyereket, egyedül viszem a héztartást.

Már mondtam, hogy fejezzük be ezt a kapcsolatot, ha nem tudunk változtatni, de ugye az ő háza, és nem vihetem el a gyereket. (Ez sajnos jogilag is így van, utánakérdeztem)

Úgy érzem, hogy teljesen kizsigerel, nincs kötös kassza, egyenlő összeget adunk be a konyhára, én a maradékból nem tudok félretenni, ő meg kuporgat magának.

A gyereket ő ia akarta, ragaszkodik is hozzá, csak így ugye marha kényelmes neki, hogy minden rám hárul, neki csak játszani kell vele.

Külön szeretnék költözni, de azt mondja, hogy én mehetek, de a gyerek marad.

Tudtommal nincs 3. Fél, de néha már azt kívánom, bár lenne, legalább megszabadulnék tőle.


2020. júl. 21. 09:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
80%

Csak két megjegyzés: a kérdezőnek teljesen igaza van, jogi értelemben , ha gyermek oda van bejelentve, akkor az apa beleegyezése nélkül nem viheti el a gyermeket, illetve elviheti, de az apa vissza hozhatja, vagy akár a rendőrséggel is visszahozathatja! A másik: valóban gyermek elhelyezési pert kellene indítani, nagy eséllyel az anyának is ítélik ilyenkor a gyermeket, hacsak nem bizonyíthatóan kábítószeres, alkoholista, bűnelkövető, satöbbi, viszont rosszabb esetben egy gyermekelhelyezési per is eltarthat minimum egy évig!

Tapasztalat alapján mondom.

2020. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
67%
Tízesre reagálva csak még annyit, hogy abszolút nem igaz, amit ez a cikk tartalmaz, a bírói gyakorlat sem ez egyébként... De akkor gondoljuk csak végig, hogyha az egyik szülő önkényesen megváltoztathatja a másik beleegyezése nélkül a gyermek bejelentett lakóhelyét/lakcímét, akkor mondok egy példát jelen esetben: az apa fogja, elmegy és bejelenti a gyermeket a saját szüleihez és odaköltözik vele... na mit szólna az anyuka ehhez??
2020. júl. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja ès èn a helyedben a következő ilyen beszólásra: "de azt mondja, hogy én mehetek, de a gyerek marad."- elkezdenèk csomagolni. Ès elkezdenèm mondani, hogy átgondoltam, ès szerintem is ez a legjobb megoldás, nem akarod kiszámítani a kicsit a megszokott otthonából, de te menni akarsz. Ès vègtère is vègre kipihenhetem magam, visszamehettek dolgozni, lesz időm magamra, már fodrászhoz meg kozmetikushoz is kell mennem, ès vègre tudok csavarogni a báratnőinmel is. Úgyhogy vègülis jó lesz így is, azt meg majd mèg megbeszèljük hogy mennyi legyen a gyt amit fizetek, meg melyik havi 2 hètvègèn jövök èrte. Ès valóban csomagolnèk, ès elmennèk pár napra. De lehet, hogy már az ajtón se jutnèk ki, mert egyből berezelne, hogy most mi a fèszkes fenèhez is kezdjen. De pár nap után már biztosan jeleznè, hogy beszèljük ezt át újra. Ès onnantól kezdve nem lenne olyan nagy mellènnyel azt èrezve, hogy veled bármit megtehet.
2020. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám volt hasonló helyzetben, a második élettársi kapcsolatában. Neki azt mondta a jogász, hogy függetlenül attól hogy nem voltak házasok, jár neki 5 év után mindennek a fele, plusz a gyereket is neki ítélték, pedig a semmire ment haza.


Két kicsit gyerekkel kellett megszöknie, mert a csávó egyébként elverte volna ha rájön mit tervez. Addigra már totál bekattant, agresszív lett, és nem lehetett vele beszélni. Ugyanezt nyomta ő is, hogy a gyerekeket nem viheti, érdekes módon a kislányt igazából nem hiányolta, a kisfiút akarta magánál tartani.


Rokonokhoz ment anyum, átmenetileg. Pár nap múlva jött a gyerekek apja és kirángatta a kezéből a nagyobbikat, a fiút, ugye és hazavitte, ugyanerre hivatkozva, hogy otthon a helye. A kislány még 1 éves volt akkor, talán annyi belátása volt, hogy nem viszi el az anyjától, nem tudott volna vele mit kezdeni. Anyum kétségbe volt esve, de számított erre. Úgy volt vele, oké, ráhagyja mit lesz ebből.


Pár nap múlva hozta vissza a csávó a gyereket, nem tudott vele mit kezdeni, nem tudta gondozni. Ennyi. Kiderült hogy közben beszélt egy ügyvéddel is, és ő is azt ajánlotta hogy vigye vissza, és állapodjanak meg peren kívül.


A csávó elég gyorsan beleegyezett abba, hogy anyámnál helyezzék el őket, ez után hetente látogathatta és kiszabták neki a gyerektartást is, mindez talán 3-4 hét alatt zajlott le.

2020. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is ráhagyném, hogy oké, nesze, itt a gyerek. 99,9%, hogy pár nap múlva ott fog hisztizni, hogy ő nem így gondolta és beszéljétek meg :D Eddig 0 percet foglalkozott gyerekneveléssel, totál ki fog bukni benne.
2020. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
95%
A vicces az egèszben, hogy ez a gyökèr párod csak blöffölt azzal, hogy ütőkártya (gyerek) van nála, amit te csúnyán bevettèl. Pedig az nálad van, játszd ki, ès egyből megoldódik a problèmád. Elhiheted, hogy nem fog kelleni neki a gyerek. Csak legyèl bátor, ès lèpd meg, ès sètálj el.
2020. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Bírom az ilyen apákat... Otthon maradni nem akar vele, semmiből nem veszi ki a rèszét, de kardoskodik, hogy ő nevelhesse. Mégis hogy fogja megoldani munka mellett?
2020. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"Otthon maradni nem akar vele, "semmiből nem veszi ki a rèszét, de kardoskodik, hogy ő nevelhesse. Mégis hogy fogja megoldani munka mellett?"


Sehogy, nem is akarja. Ezèrt kellene átlátni a szitán, ès èszrevenni, hogy ez csak színtiszta zsarolás.

Mert persze, vannak olyan apák, akik kèpesek a feladatra, ès mondjuk komolyan is gondolják ezt a gyermekelhelyezèsi dolgot. De azok nem ilyenek. Az ilyen kis alávaló ganèdomb esetèben majd örülhetsz ha a kötelező láthatásokra elviszi....

2020. júl. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
11%
Gondolom a gyerek születése előtt ez az ember rajongva imádott, a tenyerén hordott, boldogan dalolászva végezte a házimunka felét, figyelmes volt, és mindig mindenben csodálatos partner, ugye?
2020. júl. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
10%

Én sokszor, sok helyre leírtam már, de mindig csak anyázást kaptam miatta.


NŐK!


Mikor fogjátok megtanulni, hogy a legtöbb (1000-ből 999) férfi nem akar gyereket, és a férfinek nem feleség, hanem szerető kell?

2020. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!