Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Takarékos és anyagilag tudatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Takarékos és anyagilag tudatos vagy valóban fillérb.szó vagyok?

Figyelt kérdés
Barátom minden marhaságra elveri a pénzét, én totál az ellentettje vagyok, ezért sem akarok vele soha közös kasszát. Kikötöttem neki, hogy csak úgy megyek hozzá, ha szerződésben rögzítjük, hogy vagyonelkülönítő rendszerben fogunk élni. Ezt nem szeretné, így nem lesz soha esküvőnk. Nem keresek rosszul, ameddig neki jó, ha 30 000 Ft körüli összeg marad a következő fizetésig, nekem hatszámjegyű összeg, így van már egy nagyobb összegű megtakarításom. Akciós újságokat mindig nézem és az épp aktuális akciók függvényében vásárolok élelmiszereket. Ruhákat, szépségápolási termékeket is leárazáskor vagy kuponos kedvezménnyel veszek csak. Tankolni is a hét megadott napján megyek, amikor van kedvezmény. Főzök ebédet, azt viszem a munkahelyemre, nem megveszem vagy rendelem 3-szor annyiért az ételt. Páromra is szívesen főznék, de nagyon más az ízlésünk, nagyon kevés olyan étel van, amit mindketten megeszünk és sokszor nincs energiám kétfele főzni.

2020. szept. 12. 18:58
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Az egészeségemen sosem spórolnék, fogorvoshoz, nőgyógyászhoz, laborba félévente megyek magánúton. Mind elég nagy összeg, de erre nem sajnálom. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy észszerűen csinálom.
2020. szept. 12. 19:45
 12/34 anonim ***** válasza:
98%

Takarékosabb vagy, mint az átlagember, de nem vagy extrém eset.

Amit előre látok a kapcsolatodban:

1). állandóan veszekedni fogtok a pénzen (a költekezésen),

2). állandó nézeteltérések vannak és alighanem maradnak is az eltérő kosztolást illetően, mert nem bírjátok fogyasztani azt, amit a másik kedvel.

Ehhez a 2. ponthoz viszont van egy számodra kecsegtető válaszom is.

Ismerek egy fiatal házaspárt, akik 6 éve ismerik egymást. A férj húsevő, a feleség nem fogyaszt húst. Évek óta külön főznek kinek-kinek az igénye szerint. Szoktak főzni mindketten a másiknak is, de legtöbbször a feleség főz.

Szóval - náluk működik és egy pillanatig sincs köztük emiatt vita.

2020. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Nemhinném,hogy "fillérbaszó" lennél! Pont az a baj, hogy a társadalom nagyban pazarol, vagy be sem tudja osztani a fizetését és van aki ezt veszi természetesnek. Meglehet nézni 10.-én a boltokat, mikor fizetés van, tömve vannak, hónap végén meg alig van valaki, ők azok akik be tudják osztani a pénzüket ahogy te is. Így kellene csinálni, akkor kevesebb feleslegesen megvett dolog kerülne a szemétbe.
2020. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Én már teljesen ráhagyom, hogy mire költi a saját fizetését. Cserébe elvárnám, hogy ő se szólogasson be nekem emiatt. Nem nagyon tud főzni, ha én nem főzök neki külön, akkor rendel, esetek 70%-ban csinálok neki is kaját. Mindketten eszünk húst, csak ő a magyaros, laktató ételekért van oda, amit én nem bírok megenni, nem szeretem, szabályosan rosszul leszek ezektől a nehéz ételektől.
2020. szept. 12. 19:58
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

A kibővítésed után is fenntartom az 1. pontot, amit az előbb fentebb írtam.

Nem helyes, hogy ráhagyod, mire költi a fizetését, hiszen rövidesen előállhat, hogy Te fogod eltartani. Ekkor viszont majd eldől benned a borjú.

A 2. pontról annyit teszek hozzá, hogy képes leszel-e egy életen át (feltételezem, hogy hosszú távban gondolkoztok) főzni úgy, mint most?

2020. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Nem fogom eltartani, felesben fizetjük a közös kiadásainkat. Ha elvesztené a munkáját és pár hónap alatt nem találna másikat, akkor biztos véget vetnék a kapcsolatunknak. Igen, nagyon szeretek főzni, csak sajnos nem jut rá elég időm. Nekem már az is nagy segitség lenne, ha az alapanyagokat segítene megpucolni, de az srm megy neki, csak bénázik és elvágja az ujját.
2020. szept. 12. 20:10
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át, tudod-e a jövőben a mai helyzetet tartósan tolerálni.
2020. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó amit csinálsz, megbecsülöd a pénzt, minek fizess valamiért ha olcsóbban is megkaphatod. Sajnos az emberek nagy többsége tényleg nem tud bánni a pénzzel, nézhetjük bármely korcsoportot ez így van. Amint kapnak pénzt, már szórják, mint ha kötelező lenne, olyanra is ami nem szükséges vagy fel sem használják, legyen az élelem amit kidobnak, vagy ruha amit jó ha 1-2x felvesznek. A szenvedélybetegségekről nem is beszélve. Már az iskolában szükséges volna foglalkozni ezzel a jelenséggel... És nem hiteleket halmozni sokszor hülyeségek miatt... mint a telefon, inkább megveszik hitelre a 2-300e ft-os telefont, mintsem olyant venne amit ki tudna fizetni és nem olyan megterhelő.

Nah nagyon elkalandoztam. Próbáld apránként a jó útra téríteni a párod, ha nem megy keres mást, akivel hasonló a gondolkodásmódod.

Azért nehezen hiszem el, hogy egy átlagos felnőtt képtelen pl. uborkát/krumplit hámozni, vagy feldarabolni és egyébb alap konyhai feladatokat ellátni, de tévedhetek. Ha így van, gyakorlás, megmutatod neki aztán lehet gyakorolni, csinálni, ne hagyd magad.

30/F

2020. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
29%

Bocs,de sztm,valahogy a fillérb.szó,ha tényleg jól keresel

A párod teljesen más pénzügyi kultúrával bír,és mások az igényei,szinte lehetetlen lesz össze egyeztetni.

2020. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is teljesen ugyanez a helyzet, csak mi régebb óta járunk, de még mindig mennek a megjegyzések oda-vissza emiatt. Persze nem csak ebből áll ki egy kapcsolat, de azért elég idegőrlő, hogy kb. minden bevásárlásnál veszekedni kell. A megoldást én sem tudom, ha rájöttél, kérlek oszd meg!
2020. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!