Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Takarékos és anyagilag tudatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Takarékos és anyagilag tudatos vagy valóban fillérb.szó vagyok?

Figyelt kérdés
Barátom minden marhaságra elveri a pénzét, én totál az ellentettje vagyok, ezért sem akarok vele soha közös kasszát. Kikötöttem neki, hogy csak úgy megyek hozzá, ha szerződésben rögzítjük, hogy vagyonelkülönítő rendszerben fogunk élni. Ezt nem szeretné, így nem lesz soha esküvőnk. Nem keresek rosszul, ameddig neki jó, ha 30 000 Ft körüli összeg marad a következő fizetésig, nekem hatszámjegyű összeg, így van már egy nagyobb összegű megtakarításom. Akciós újságokat mindig nézem és az épp aktuális akciók függvényében vásárolok élelmiszereket. Ruhákat, szépségápolási termékeket is leárazáskor vagy kuponos kedvezménnyel veszek csak. Tankolni is a hét megadott napján megyek, amikor van kedvezmény. Főzök ebédet, azt viszem a munkahelyemre, nem megveszem vagy rendelem 3-szor annyiért az ételt. Páromra is szívesen főznék, de nagyon más az ízlésünk, nagyon kevés olyan étel van, amit mindketten megeszünk és sokszor nincs energiám kétfele főzni.

2020. szept. 12. 18:58
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
én állampapírba tettem az infláció kivédésére. A legjobb döntés részvény lenne, de nem a jelenlegi helyzetben.
2020. szept. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
Az állampapír az egyik legbiztonságosabb befektetés jelenleg. Nem az a célom, hogy elérhessek hatalmas hozamot, de fennálljon annak a lehetősége is, hogy hatalmasat bukok. Ha sok helyre megyek venni pár dolgot, akkor mindig tömegközlekedéssel megyek, csak nagybevásárláskor használok autót. Abban igazad van, hogy ez időbe telik, de van már rutinom, célirányosan megyek a keresett árucikkek felé. Magamnak egészséges ételeket főzök, barátomnak magyaros, laktató kajákat. Ruhákat nem szoktam havonta venni, általában csak évszakonként, de akkor is csak 1-2 darabot, ami amellett, hogy akciós, valóban szükségem is van rá és be tudom építeni a többi ruháim közé. Lakásom lehetne hitelre, egyelőre ezt elvetettük, mert nem akarok ekkora összegű hitelt felvenni és az sem biztos, hogy 5 vagy akár 10 év múlva még Magyarországon leszünk. Rosszul gondolod, egy multinacionális vállalatnál dolgozom, jól keresek, a fizetésemnek kb. 35-40%-át tudom havonta megtakarítani.
2020. szept. 14. 06:31
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én nem csinálom ezt. Fix üzletekben vásárolok, fix dolgokat, fontosabb nekem a minőség mindig fontosabb mint az a pár száz forint.

De van kulfoldrol rendeltem kabátom amit 50 ezerért vettem mig az üzletben 180 ezer volt. Igy is lehet.

2020. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan csinálom, mint te, kérdező. Nézem az akciókat, többféle boltba járok. Nyílván nem párizsit meg a lesuttyóbb trappistát veszem meg, ha az akciós, de ha a kedvenceim közül mondjuk a sonka akciós és nem a szalámi, akkor a sonkát veszem.


Nekem a párom részben hasonló volt, elverte a fizuját, mert végre elszabadult otthonról. Aztán jött a korona meg a fizucsökkentés és hirtelen rájött, hogy spórolni kell. Nem mellesleg jövőre költözünk össze és autót szeretne venni. Nagyjából most ugyanannyit tesz félre, mint én.


Le kell még utoljára ültetni, hogy komolyan szeretnél vele beszélgetni a jövőrel, hogy te nem látod, hogy gondolna rád stb. A férfiak néha elég egyszerűen gondolkodnak - párom is anno mondta h xy kell neki, de nem gondold bele, hogy mi mennyi, nem is fogja utána használni... csak kell és kész. Ha meg látod rajta, hogy nem igen haladna az életben, el kell engedni. Ő élje a kis életét, te meg végre tudj valakivel komolyan tervezni.

2020. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!