Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Takarékos és anyagilag tudatos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Takarékos és anyagilag tudatos vagy valóban fillérb.szó vagyok?

Figyelt kérdés
Barátom minden marhaságra elveri a pénzét, én totál az ellentettje vagyok, ezért sem akarok vele soha közös kasszát. Kikötöttem neki, hogy csak úgy megyek hozzá, ha szerződésben rögzítjük, hogy vagyonelkülönítő rendszerben fogunk élni. Ezt nem szeretné, így nem lesz soha esküvőnk. Nem keresek rosszul, ameddig neki jó, ha 30 000 Ft körüli összeg marad a következő fizetésig, nekem hatszámjegyű összeg, így van már egy nagyobb összegű megtakarításom. Akciós újságokat mindig nézem és az épp aktuális akciók függvényében vásárolok élelmiszereket. Ruhákat, szépségápolási termékeket is leárazáskor vagy kuponos kedvezménnyel veszek csak. Tankolni is a hét megadott napján megyek, amikor van kedvezmény. Főzök ebédet, azt viszem a munkahelyemre, nem megveszem vagy rendelem 3-szor annyiért az ételt. Páromra is szívesen főznék, de nagyon más az ízlésünk, nagyon kevés olyan étel van, amit mindketten megeszünk és sokszor nincs energiám kétfele főzni.

2020. szept. 12. 18:58
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
92%

"Nem tudom hogy hány éves vagy viszont az újság nézegetése, kuponozás és a tankolás kiakasztó"


Ez van, mikor egy budai milliomos csemete ír ide választ!

2020. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
12%
Tenyleg milliomos csemete vagyok de nem budai ;)
2020. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
73%

Ha elvesztené a munkáját és pár hónap alatt nem találna másikat, akkor biztos véget vetnék a kapcsolatunknak.


Hu, nagyon komoly vagy. Ha te lennél munkaképtelen mondjk egy betegség vagy baleset miatt és a munkáltatod kirúgna utána a barátod is ésa,is tartalékod is vészesen fogyna ugyanezt mondanád?


Ha saját lakasod sincs, akkor csak küzdesz fel ezerrel szülői segitség nélkül, ha lenne a sajatodban élnél. Az ilyen nőktől óvjon a sors.


29/N

2020. szept. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Nem erre az esetre gondoltam, akkor nyilván mellette állnék és segítenék. Arra, ha hónapokig nem is keresne munkát és otthon tespedne élvezve a semmittevést. Fordított esetben ugyanezt gondolom. Szülői segítség nélkül fizetek minden kiadást mióta felköltöztünk. Sajnos 27 évesen nincs 35-40 millió Ft-om saját lakásra.
2020. szept. 13. 06:59
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálod, miért kellene szórnod a pénzt? Vannak céljaid, mint a lakás, akkor nem teheted meg, hogy azért mert jól keresel szétszórd hülyeségekre, amik pár év múlva semmit sem érnek.

Sajnos, szerintem hosszútávon ez a gondolkodásbeli különbség meg fogja terhelni nagyon a kapcsolatotokat, nem tudtok közös célokért küzdeni, mert nem lesznek közös célok. Nem fog működni, ha nem változtok. Jelen esetben nem tanácsolom, hogy te változz, ő meg nem fog...

2020. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

#20,

arra kértél minket, hogy osszuk meg veled, ha látunk kiutat.

Készséggel megteszem: vagy elviseled ezt a mindenkori civakodást a bevásárlásoknál (aligha, mert majd mindig forr benned a düh), vagy szétválnak az útjaitok...

Talán mások jobb megoldást is látnak és megírják.

2020. szept. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Fektesd be a pénzed és lehet többet is tudsz szakítani. Persze ehhez kell a megfelelő ismeret hogyan és hova.


Az hogy rakosgatod jó, de mivel állandó az infláció lassan kevesebbet ér mint ahogy gondolod.

2020. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
#27 Gondolod, hogy itthon a párnacihában tartom a pénzem? Van megtakatítási számlám, illetve kincstárjegyem.
2020. szept. 13. 13:13
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én most dobnám a pasit. Nem fogzs vele egyről a kettőre jutni és a vége úgyis az lesz, hogy te tartod majd el, neked kell majd házat venni ha lesz gyerek stb. Mit gondolsz ha lesz gyereked tőle, csak úgy simán kirúgod majd ha otthon henyél is? A gyerek majd annyit mond hogy "Apa kell, hiányzik apa" és máris nem fogod kirúgni,mert sajnálni fogod a gyereket, helyette inkább megszakadsz majd a munkában és te leszel a családfenntartó. Kell ez neked? Nagyon nem illetek össze.
2020. szept. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
17%

“27 Gondolod, hogy itthon a párnacihában tartom a pénzem? Van megtakatítási számlám, illetve kincstárjegyem.”


Pont nem erre gondoltam, hiába van kincstárjegyed a pénzed csak az államnak jön jól miközben az idővel értéktelenedik el.

Nem attól leszel gazdag hogy 12 helyre futsz vásárolni 14 dolgot akciósan, hanem a megfelelő befektetésekről. De nem fogok tippet adni.

Nem tudom mit főzöl, mire költesz havonta, milyen ruhát veszel ha veszel, mennyi a havi kereseted és mennyi marad meg ebből.

De ilyen kuporgatassal nem jutsz messzire. Lakásod sincs, pedig okos döntésekkel lehetett volna ha ennyire okosan értesz a pénzügyekhez.


Gondolom valami állami helyen dolgozol vagy valami átlagos munkakörben.

2020. szept. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!