Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan orvosolható az eltérő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan orvosolható az eltérő igényünk az egyedüllétre, énidőre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ő vállalkozó, egész nap pörgés az élete, naponta sok ügyféllel találkozik, jönnek-mennek az emberek a lakásában (nagyrészt otthoni munkái vannak), állandóan csörög a telefon, van, hogy címekre is kimegy, nagykerbe, tehát állandó mozgásban és interakcióban van, elég sok sikerélmény éri (anyagilag is, emberileg is), teljesen fel van töltődve ilyen szempontból, szociálisan biztos, sőt már sok is neki (van hogy 5 percenként csörög a telefonja).


Én ezzel szemben harmadéves egyetemista vagyok, az óráim 90%-a online van, egyedül vagyok itthon egész nap (anya és bátyám dolgoznak, apa nem velünk él, elvált szülők), egész nap tanulok (az idei félév brutál, mert van egy tavalyról bukott sok kredites tárgyam a kötelezőkön felül, plusz kötválok/szabválok is, mert azokkal sem álltam jól), én nem beszélek kb senkivel (vagyis messengeren esetleg barátnőkkel, barátokkal, de mondjuk kb heti 1 alkalom van h valakivel találkozom is ténylegesen személyesen), és egyszerűen nekem több igényem lenne arra, hogy a párommal együtt legyek, olyan jól esne egy áttanult nap után a pasimmal együtt kikapcsolódni esténként (nem délután, mert tudom, hogy sok dolga van, este), ha nem is minden nap, de mondjuk egy héten 4-5x is akár. De neki teljesen érthető módon erre nincs igénye, mert szociálisan teljesen fullon van, ő csak egyedül szeretne lenni, nyugiban, ilyesmi...


Lassan 3 éve vagyunk együtt egyébként, én most fogok diplomázni egy éven belül és azt terveztük, azután költözünk össze, hogy lediplomáztam + már van munkám is. Szóval kb egy éven belül kerülne erre sor... de hát nem tudom.. pláne ebben a hülye időszakban annyira rossz ez, hogy én tökre vágynék rá, de ő meg nem annyira.


Nyilván meg lehet oldani a problémát, hogy több barátnővel, baráttal találkozom, de azért hosszú távon nem gondolom megoldásnak, mert mindenkinek ezer dolga van, egyetem, munkahely, vagy a kettő egyszerre, magánélet stb (nekem is sok dolgom van, tehát nem az a probléma, hogy unatkozom, sőőőt.. rengeteg dolgom van és most ráadásul kivételesen nagyon motivált is vagyok az egyetem kapcsán... hanem ettől teljesen függetlenül az, hogy vágyom a pasimra). Szóval a barátnőkre visszatérve, persze, lehet velük "pótolni" a pasim hiányát, de azért hosszú távon ez nem működik, mert elég nehéz minden hétre annyi talit beszervezni, meg egyszerűen annyi barátnőm nincs is (kb 4 barátnő, plusz 1 fiú barát, meg egy másik fiú barát, de vele csak telózni tudunk, mert külföldön él). És ezek a barátnők is eléggé elfoglaltak, tudom, hogy fontos vagyok nekik, de azért lássuk be, mindenkinek megvan a saját maga élete, problémái és én sem szeretnék rájuk telepedni..


Sportolni eljárok egyébként, a hobbimra is fordítok energiát, de ezek mégsem pótolják az igényt, hogy a párommal legyek.


Bocsánat, ha hosszú lett, csak most pont összevesztünk a barátommal, mert a hét elején a semmiből felhozta, hogy utazzunk el hétvégére (tök jól esett amúgy, de sajnos most kivételesen nekem nem alkalmas, mert vasárnap alkalmi munkára kell mennem), aztán felhoztam tegnap, hogy mit szólna, ha nem csak szombaton lennénk együtt, hanem pár péntek estétől? És arra húzta a száját, hogy hát neki kellene énidő... és hát ez nem esett jól, pláne azok után, hogy a hét elején még utazni is akart volna menni, és pont ezen felbuzdulva kezdeményeztem, hogy a hétvégén legyünk +1 estét együtt, és így visszautasít. Lehet én vagyok túl érzékeny, igazából nem tudom ezt az egészet hova tenni, pláne, hogy ő hozza fel többször az összeköltözést is, de nem tudom, így hogy gondolja ezt, miközben igénye egyáltalán nincs rá, hogy többet legyünk együtt (a héten egyébként 2 estét taliztunk este 7-től, és másnap reggel mentem el tőle 9 körül).


Na mindegy, bocsánat tényleg ezért a kiakadásért, de én nem tudom hova tenni ezt az egészet, és tudom, hogy szeret, de egyszerűen teljesen más igényünk van egymásra. Ha én is egész nap emberekkel lennék, nyilván nekem sem lenne igényem annyira arra, hogy többet legyünk együtt, szóval megértem őt, de azért nem esik jól. :/


Köszönöm, ha valaki ezt a regényt végigolvasta...


22L és 27F, 3 éve együtt


2020. okt. 2. 11:03
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és az fontos lehet, hogy nap közben sem beszélünk SEMMIT (sem írásban, sem telefonon), mert tudom, sok a dolga és nem akarom feltartani. Ha talizunk, akkor ugye este 7 körül megyek át hozzá, ha nincs tali aznap, akkor kb fél órát telefonálunk este. De így nap közben 0 kommunikáció, amivel egyébként nem is lenne problémám, csak akkor egy picit több tali jól esne, mert így "kiéhezem" már azért érzelmileg.
2020. okt. 2. 11:16
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az egészet így, ahogy ide leírtad, nem mondtad még neki? Valószínűleg ő abban a hitben van, hogy ez így teljesen ok, így változni sem fog semmi. Másrészt meg rajta kívül nincs senki, akivel ezt érdemben meg tudnád beszélni.
2020. okt. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mondtam neki is. Kb pont így. De ő valamiért azt érzi, egyedül lenne, kell a chill neki (ezt megértem amúgy, csakhát nekem meg nem erre van szükségem, mert 5/5 hétköznap teljesen egyedül vagyok itthon)
2020. okt. 2. 11:43
 4/16 anonim ***** válasza:

Értelek téged is de valahol őt is.

Nem tudom,hogy amúgy az én időre csak tényleg így van ideje?

Vagy több én időre van szüksége mint amit veled tölt?


Nem tudok és nem akarok így ismeretlenül véleményezni mert biztos sok részlet van amit nem tudok. Pl,hogy amikor együtt vagytok milyen veled.

Vagy,hogy mit csinál és mennyire van elhavazva,valóban nincs ideje napközben egy telefonra?


Szerintem egyébként az összeköltözés javíthat ezen,hogyha tényleg csak annyi a probléma amit leírtál.

Esetleg megbeszélheted vele,hogy neked kicsit több igényed van főleg,hogy mostani időszak miatt elég sokat vagy egyedül otthon.

Nem tudom,hogy ő ezt nyavalygásnak veszi vagy megérti a problémát de szerintem ha szeret akkor megérti,hogy magányosnak érzed magad.

Vagy legalább elgondolkozik,hogy nem jó ha egy kapcsolatban magányos valaki.

2020. okt. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hétvégén csinálunk általában programot, vagy sportolni megyünk, vagy kirándulni, esetleg baráti körrel közösen valami programot, családi eseményekre megyünk, ilyenek. Tehát a hétvége amúgy tartalmas.


Hétköznap pedig kis dumcsi, romantika (szex, összebújás) aztán netflix órákig, lefekvésig:D

2020. okt. 2. 12:06
 6/16 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg nem igazán van ideje telefonálni, mert állandóan csörög a telefonja és emberfeletti, amit csinál..


Ma is mikor eljöttem tőle reggel, egyszerre egy időpontban "csak" 3 ügyfél cs*sztette. Egy konkrétan ott volt a lakásban (hozott merevlemezt, barátom ezzel foglalkozik, IT területen), másik kettő pedig telefonon hívta, hogy online távsegítséggel kérte a barátom szolgáltatását (részben online is tudja csinálni). És akkor ezen kívül még hoztak más munkákat is, ment ma a barátom 2 címre is (legalábbis reggel még csak ennyi volt neki beírva), állandóan hívogatják, dől a munka, egyszerűen egy szabad perce sincs, ÁLLANDÓAN, EMBERFELETTI MÓDON helyt kell állnia az ügyfeleknek és amikor nem vagyunk együtt, akkor is este 8-10ig dolgozik kb, annyi munkája van... ezen kívül kb hétköznap semmi élete sincs, 7 előtt én sem tudok átmenni hozzá, mert addig neki munka van... szóval elég brutál amúgy... és mindig mondja h változtatni szeretne és nem ezt akarja hosszú távon, nem ilyen életet, de amikor már 3 éve ezt hallgatom és nem igazán van változás, akkor igazából már el sem hiszem.


Tegnap is este 8-ra jött egy ügyfél (hivatalosan 6-ig tart a nyitvatartása amúgy) és szerintem jogosan, de számon kértem, hogy nem 6-ig "vagy nyitva"? Mondta, hogy hááát, de, csak az ügyfél 5-re jött volna, de elcsúszott egy címen és nem tudott hazaérni időben, ezért este 8-ra áttette... és kicsit illúzióromboló, hogy átmegyek este 7-re és még akkor is ügyfelezik, meg kb átjáróház az egész lakás.. ráadásul az ügyfél szerencsétlenkedett is, mert otthon felejtette a pénztárcáját és haza kellet mennie, tehát még egyszer visszajött 9 órakor is :D És hát nyilván nem örültem neki és meg is jegyeztem, de el lettem könyvelve, hogy én őt nem támogatom, nem tolerálom, az ügyfelek (idézem) egész nap "b*sztatják" és legalább tőlem várna megértést és türelmet... igen, csak ez rohadt nehéz, mert ha már este 7re átmegyek hozzá, legalább akkor ne járjáljanak már ügyfelek 8-9 körül.. és oké, ez most tényleg egyedi eset volt, mert ha együtt vagyunk, nem szokott ügyfelet fogadni, de tegnap beismerem, én sem voltam türelmes... aztán jött ez a pénteki dolog is, igazából ez verte ki a biztosítékot nálam

2020. okt. 2. 12:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Ezek alapján azt mondom,hogy tényleg kicsit elnézőbbnek kéne lenned.

Ha hétköznap semmi ideje és hétvégén amikor van ideje együtt vagytok akkor nem értem,hogy tudna több időt szánni rád.


A tegnapi eset ha nem lesz belőle rendszer akkor szerintem nem vészes.

Megesik az ilyen.

Gondolom az a célja,hogy a vállalkozása minél több bevételt hozzon.

Ha lesz rá kerete biztos vesz majd fel alkalmazottat aki levesz a válláról egy kevés munkát.

Gondolom azért csinálja mert egy stabil jövőt szeretne kiépíteni.Ha közös jövőt terveztek akkor ez neked is fontos kell,hogy legyen.Értetek is csinálja,gondolom.


Hogyha egész héten semmi szabadidő és hétvégén veled van akkor érthető,hogy pénteken szeretne egy kis én időt.Mikor máskor tehetné ezt meg?


Tényleg azzal lehet majd javítani ezen,hogy összeköltöztök.

Akkor nagyon sokat lesztek majd együtt.Ezt az időszakot meg ki kell bírjad így.:/

2020. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja és azt hozzátenném, hogy hétvégén is dolgozik, ha nem vagyunk együtt, ha pedig együtt vagyunk, akkor a munkát egy hasonló körben (de alkalmazottként dolgozó) haverjára passzolja. Tehát pozitívum, hogy legalább akkor lemond a munkáról (bár a haverja által hétvégén keresett pénz 33%-át ő kapja meg, szóval passzívan,de hétvégén is keres pénzt). És én egyszerűen ezt nem tudom hova tenni, hogy legalább hétvégén ne bonyolítsa az életét azzal, hogy a weboldalán nyitva tart, még akkor is, ha a haverját küldi ki a munkákra... nekem is fontos a pénz, ezért is járok egyetemre, szeretnék karriert és stabil jövedelmet... de a barátomnál ez már túlzás. Ha ott tartanék, mint ő, kb mindegy lenne, hogy 1 100 000 forintot keresek egy hónapban vagy 1 500 000-t (most reaális számokat mondtam, ennyit, sőt akár többet is megkeres, tehát nem azért dolgozik ennyit, mert rá van szorulva, hanem mert neki sosem elég a pénzből, ami valahol érthető.. de szerintem picit túlzás már). Ha "csak" napi 8-10 órát dolgozna, ami nála kb elképzelhetetlen, akkor is simán 7 számjegyűt keresne amúgy... értem én, hogy kell a pénz (27 évesen van 2 lakása már amúgy, autó, kvázi minden), de ezzel azt éri el, hogy engem el fog veszíteni... mert a pénz egy idő után már nem fogja boldogítani, ha mindene meglesz, amit szeretne. Igaziból már szakítottunk korábban, szintén hasonló okok miatt, a munka elhatalmasodott.. ráadásul ő szakított velem, aztán hoppá, 4 hónap múlva térden kúszva jött vissza, hogy jajj, de megbánta és igazam volt, változik stb. És egyébként tényleg változott is, mármint pl korábban hétvégén is fullban dolgozott, most meg legalább már olyankor kiosztja másnak a munkát + hétköznap 8 előtt nem mehettem, most meg elértük, hogy esetleg fél7-7 körül is "átmehetek", szóval tett lépéseket, csakhát... nem tudom.. ahhhh, olyan rossz ez. Bocsi a sok nyavalygásért, de abszolút nem értem. Pláne, hogy ő jön az összeköltözéssel állandóan (írtam, hogy van 2 lakása, az egyik amelyikben jelenleg él, a másikat már megvette, ugyanakkor 1 év múlva adják át, mert most még csak épül, bár már a szigetelésnél járnak, totál újépítésű, ilyen luxus lakás, puccos környéken, kb 1-1,2 milliós négyzetméter áras környezetben (nem is mondom inkább, mennyibe kerül maga a lakás, mélygarázzsal, illetékekkel, mert leírni is durva)... szóval ő mondja, hogy milyen jó lesz oda közösen beköltözni, stb, de közben bennem van, hogy király, hogy ő erről álmodozik, de ahhoz hogy összeköltözzünk, először is igényelnie kéne a társaságomat jobban, mert akármilyen puccos is az a lakás, én úgy nem fogok összeköltözni vele, hogy társas magányban maradjak.
2020. okt. 2. 12:35
 9/16 A kérdező kommentje:
7, Itt az a probléma, hogy ezek nem közös célok... ezek az ő saját egyedüli, egyéni céljai. Tehát nem érzem azt, hogy értem IS teszi, hanem tőlem függetlenül. Ha én nem lennék, akkor is ezt akarná.
2020. okt. 2. 12:39
 10/16 A kérdező kommentje:

Ja és 5 éven belül szeretne egy 100-130 milliós családi házba beköltözni (szintén puccos környéken, egy teljesen vadonatúj házba (olyasmi környéken, mint a Lake Forest Villapark Mogyoródon).. csak király, mert ha még hitelre is veszi meg, akkor is 30-40 misit össze kéne gyűjtenie az önerőre... :D És még úgy, hogy egyelőre az új lakásba sem költözött be (ami szintén puccos lesz, kb 75-80 millió körül fog megállni a rá szánt pénz, mégiscsak leírom). Ja és ha már oda beköltözött, szeretne magának egy másik autót is, egy luxus autót (20 millió árkategóriában), tehát oké, hogy szeretne 5 év múlva egy 100 milliós pucc családi házba beköltözni, de előtte még egy 20 misis autót is... fuu, gyerekek, igazából én nekem ez már too much.


Nekem is célom, hogy legyen egy helyes kis lakásom, ahol jól érzem magam és legyen mondjuk egy viszonylag jobb autóm (bár nekem nem kell felső kategóriás), de azért szerintem a barátomnál ez már megalománia kezd lenni. Pláne, hogy minden rövid időn belül szeretne, tehát ezek nem hoszsú távú célok, hanem konrkétan ilyen pár éven belüliek, viszont ehhez KEGYETLENÜL sokat kell dolgoznia, bár ezt asszem nem kell részleteznem, hatalmas összegekről van szó.

2020. okt. 2. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!