Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan orvosolható az eltérő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan orvosolható az eltérő igényünk az egyedüllétre, énidőre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ő vállalkozó, egész nap pörgés az élete, naponta sok ügyféllel találkozik, jönnek-mennek az emberek a lakásában (nagyrészt otthoni munkái vannak), állandóan csörög a telefon, van, hogy címekre is kimegy, nagykerbe, tehát állandó mozgásban és interakcióban van, elég sok sikerélmény éri (anyagilag is, emberileg is), teljesen fel van töltődve ilyen szempontból, szociálisan biztos, sőt már sok is neki (van hogy 5 percenként csörög a telefonja).


Én ezzel szemben harmadéves egyetemista vagyok, az óráim 90%-a online van, egyedül vagyok itthon egész nap (anya és bátyám dolgoznak, apa nem velünk él, elvált szülők), egész nap tanulok (az idei félév brutál, mert van egy tavalyról bukott sok kredites tárgyam a kötelezőkön felül, plusz kötválok/szabválok is, mert azokkal sem álltam jól), én nem beszélek kb senkivel (vagyis messengeren esetleg barátnőkkel, barátokkal, de mondjuk kb heti 1 alkalom van h valakivel találkozom is ténylegesen személyesen), és egyszerűen nekem több igényem lenne arra, hogy a párommal együtt legyek, olyan jól esne egy áttanult nap után a pasimmal együtt kikapcsolódni esténként (nem délután, mert tudom, hogy sok dolga van, este), ha nem is minden nap, de mondjuk egy héten 4-5x is akár. De neki teljesen érthető módon erre nincs igénye, mert szociálisan teljesen fullon van, ő csak egyedül szeretne lenni, nyugiban, ilyesmi...


Lassan 3 éve vagyunk együtt egyébként, én most fogok diplomázni egy éven belül és azt terveztük, azután költözünk össze, hogy lediplomáztam + már van munkám is. Szóval kb egy éven belül kerülne erre sor... de hát nem tudom.. pláne ebben a hülye időszakban annyira rossz ez, hogy én tökre vágynék rá, de ő meg nem annyira.


Nyilván meg lehet oldani a problémát, hogy több barátnővel, baráttal találkozom, de azért hosszú távon nem gondolom megoldásnak, mert mindenkinek ezer dolga van, egyetem, munkahely, vagy a kettő egyszerre, magánélet stb (nekem is sok dolgom van, tehát nem az a probléma, hogy unatkozom, sőőőt.. rengeteg dolgom van és most ráadásul kivételesen nagyon motivált is vagyok az egyetem kapcsán... hanem ettől teljesen függetlenül az, hogy vágyom a pasimra). Szóval a barátnőkre visszatérve, persze, lehet velük "pótolni" a pasim hiányát, de azért hosszú távon ez nem működik, mert elég nehéz minden hétre annyi talit beszervezni, meg egyszerűen annyi barátnőm nincs is (kb 4 barátnő, plusz 1 fiú barát, meg egy másik fiú barát, de vele csak telózni tudunk, mert külföldön él). És ezek a barátnők is eléggé elfoglaltak, tudom, hogy fontos vagyok nekik, de azért lássuk be, mindenkinek megvan a saját maga élete, problémái és én sem szeretnék rájuk telepedni..


Sportolni eljárok egyébként, a hobbimra is fordítok energiát, de ezek mégsem pótolják az igényt, hogy a párommal legyek.


Bocsánat, ha hosszú lett, csak most pont összevesztünk a barátommal, mert a hét elején a semmiből felhozta, hogy utazzunk el hétvégére (tök jól esett amúgy, de sajnos most kivételesen nekem nem alkalmas, mert vasárnap alkalmi munkára kell mennem), aztán felhoztam tegnap, hogy mit szólna, ha nem csak szombaton lennénk együtt, hanem pár péntek estétől? És arra húzta a száját, hogy hát neki kellene énidő... és hát ez nem esett jól, pláne azok után, hogy a hét elején még utazni is akart volna menni, és pont ezen felbuzdulva kezdeményeztem, hogy a hétvégén legyünk +1 estét együtt, és így visszautasít. Lehet én vagyok túl érzékeny, igazából nem tudom ezt az egészet hova tenni, pláne, hogy ő hozza fel többször az összeköltözést is, de nem tudom, így hogy gondolja ezt, miközben igénye egyáltalán nincs rá, hogy többet legyünk együtt (a héten egyébként 2 estét taliztunk este 7-től, és másnap reggel mentem el tőle 9 körül).


Na mindegy, bocsánat tényleg ezért a kiakadásért, de én nem tudom hova tenni ezt az egészet, és tudom, hogy szeret, de egyszerűen teljesen más igényünk van egymásra. Ha én is egész nap emberekkel lennék, nyilván nekem sem lenne igényem annyira arra, hogy többet legyünk együtt, szóval megértem őt, de azért nem esik jól. :/


Köszönöm, ha valaki ezt a regényt végigolvasta...


22L és 27F, 3 éve együtt


2020. okt. 2. 11:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Úgy értettem,hogyha közös jövőt terveztek akkor gondolom előbb utóbb házasság és gyerekek lesznek és jó ha megvan az anyagi háttér.

Csak erre értettem,hogy érted is teszi.


Egyébként pont ezért írtam még az első válaszomban,hogy ismeretlenül nem akarok mondani semmit mert nem ismerek minden részletet.

Mert így,hogy többet írtál látom,hogy nem egy most beinduló vállalkozása van szóval így egyből értelmét vesztette amit írtam.:D



Ezek alapján munkamániásnak tűnik.

De írod a végén,hogy ahhoz,hogy összeköltözzetek jobban kéne igényelnie a veled töltött időt.

Úgy érzed,hogyha összeköltöznétek idegesítené a jelenléted?

Mert szerintem ez nem biztos a leírtak alapján legalábbis.

2020. okt. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Lehet nem idegesítené. Nem tudom. De ha osszekoltozunk, akkor meg az lesz h luxus autóra kell a pénz és a 130 milliós villara. :D


Hat ő már 15 éves kora óta dolgozik online területen, és érettségi után csinált egy katas egyéni vállalkozást + mellé egy Kft-t is (nem tanult tovább) és már 19 éves kora óta annyi bevétele van, hogy tudott albérletet is fizetni (meg az első lakása előtt, ráadásul nem is akármilyen albit, volt a - 1. emeleten wellness is, medence, szauna, tehát ilyen luxus albi), tehát exponenciális nő a vagyona. Nekem, nekünk átlagos embereknek kb elkepzelhetetlen, hogy mennyi pénz forog a keze között. És nincs 30 éves...


A vállalkozása sem 1 terület, hanem kb 6-7 tevékenységet végez egyszerre (mind informatikan belül),tehat az is bonyolítja a dolgot, hogy sok is a munka, de egyszerre 6-7 területen kell helyt állnia. Van az egyéni vállalkozasa (ott 3-4 tevékenységi köre van), meg a Kft (ott további 3 tevékenység kb). Szóval ez brutal.

2020. okt. 2. 13:03
 13/16 A kérdező kommentje:
Meg télen hónapokig rakott össze egy webshopot, mert onnan is akart plusz jövedelmet, de akkor is hónapig ez volt a téma h neki mennyi doga van a webshoppal.. És ebben tökre támogattam, mondom passzív jövedelem, tok király, türelmes is voltam vele h az egyébként is sok munka mellett még ezt is csinalja...aztan mégsem jött be a webshop (drága a fenntartasa és nem éri meg annyi marketinget beletennj, szóval végül hagyta az egészet :D mondom király h hónapok elmentek erre IS, és aztán mikor kesz, 2 hét uzemido után abbahagyja. Csak értitek, így hogy a fenebe legyel be türelmes.. Fu
2020. okt. 2. 13:07
 14/16 anonim ***** válasza:

Most olvastam el az utolsó válaszod.

Így már tényleg túl sok.

Elején még megértettem a párod de most már teljes mértékben értem mi zavar téged.

Hát nem tudom mit csinálj...tényleg nehéz ügy.

Esetleg megmondhatnád neki,hogy Te így nem fogsz vele összeköltözni.Lehet elgondolkozik.


Azt mondanám,hogy alapból ne is tervezz vele mert tényleg csak társas magány lenne mindig ha nem változtat.

2020. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy mindkettőtök részéről túlzás, amit műveltek. :D

Ti hisztizel itt állandóan, pedig heti 4 napot találkozol a pároddal, ami szerintem tök elég úgy, hogy nem éltek együtt, nem hiszem el, hogy a többi időben nem tudod elfoglalni magad. Btw. ezen az egyetemen ti nem tanultok? Nincs házi feladat vagy bármi? :D Szerintem le tudnád magad kötni, már ne is haragudj.

A párod meg pénzéhes, ennyi a történet. Vagy tolerálod, vagy sem, de én azt mondom, ha elkapta a gépszíj, nem fog megállni. Viszont nehogy azt hidd, hogy annyit veszít, ha nem költözöl vele, hidd el, perceken belül talál olyat, aki igen. xD

2020. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
15, ebben igazad van, bár ha annyira akarna, keresne mást... valamiért mégis engem akar, és ez többször bebizonyosodott. Hát aztán a fene se tudja
2020. okt. 2. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!