Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdjek azzal,hogy ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek azzal,hogy ha a párom semmit nem mondd el ami zavarja vagy ami megbantotta vagy èppen foglalkoztatja? Mièrt van ez?

Figyelt kérdés
Rendszeres már,hogy heteken át kell faggatnom hogy mondja el mi bántja mire vègül nagy nehezen egy veszekedès árán kibukik belőle. Nagyon jók a megèrzèseim ès pillanatok alatt megèrzem ha valami van. Mèg ha nem is velem kapcsolatos akkor sem mondja el. Csak csendben hallgat es nem szól hozzám max tőmondatokban.

2020. okt. 5. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Semmit, minden alkalommal ki kell belőle húzni és elmondani neki, hogy legközelebb ne csinálja ezt. Évek alatt le lehet csökkenteni a hallgatás idejét vagy könnyebben ki tudod majd szedni belőle. A férjem is ilyen, lassan 10 éve küzdünk ezzel a problémával.
2020. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

A nőknek van egy illúziója, hogy nekik mindent tudniuk kell, ebből (is) vezetik le hogy mennyire fontosak valakinek. Mindenki maga dönti el mit oszt meg és mit nem. Ha nem akarja elmondani, akkor nem akarja, ezer oka lehet rá - kezdve egyszerűen azzal, hogy nem akar róla beszélni, vagy leterhelni vele, vagy csak nem tartozik rád. Nem azért jó egy kommunikáció, mert mindent megosztotok egymással és fojtogatásig erőlködsz rajta, hanem mert többek között tudod mikor kell visszalépni és hagyni a másikat, és mit, illetve hogyan kell átbeszélni a tényleg lényeges dolgokat.


Talán ha nem veszekedésekkel szednéd ki belőle állandóan, akkor lehet egyszer magától is megtenné, de így nincs kedve. Talán nem szimatolgatni kéne és erősködni, hanem hagyni hogy feldolgozza a másik és elfogadni azt is, ha magában tartaná. Bízni benne, a kapcsolatban és magadban is. Ha teljesen zárkózott és nincs mód vagy akarat a változtatásra, akkor nem húzni tovább az elkerülhetetlent és elengedni.

2020. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Mindig ilyen volt?


Mert például velem úgy történt ez a folyamat, hogy a kapcsolatom elején még mindig megosztottam azonnal ha valami bántott, vagy ha ő bántott meg valamivel de ő meg sem próbált megérteni, csak megvonta a vállát hogy lépjek túl rakta, felejtsem el, tehát lefitymálta azt ami bántott. Később már nem éreztem értelmét hogy elmondjam neki. Már nem vagyunk együtt.

2020. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen csak amíg mèg nagyon a kapcsolat elejèn jártunk nem is vettem èszre mert azt gondoltam mèg nem alakult ki a bizalom de már több mint egy èv eltelt ès azóta sem törtènt változás. Èn minden fontosat megosztok vele de ő semmit. Csak feltűnően hallgat ès magába fordul. Ha egyszer egyszer lenne ez nem zavarna de sajnos ez kivètel nèlkül mindig így van. Pedig engem őszintèn èrdekel.
2020. okt. 5. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Hiába pontoztátok le az első válaszomat, ez ilyen marad, mert ilyen a természete, mint nálunk. Az én férjem abban a szellemben lett felnevelve, hogy a férfinak mindig keménynek kell lennie, és ez itt ütközik ki. Ezt meg kell érteni és elfogadni, mert nem lehet az otthonról hozott dolgokat megváltoztatni egy nap alatt.

De most nektek is elmondom, amit neki szoktam. A problémákat meg kell beszélni, mert hallgatással, befordulással nem oldódnak meg. Ráadásul a másik fél számára ez egy büntetés, hiszen azt sem tudjuk, hogy mit követtünk el. Azért kérdezzük meg, mert érdekel, nem azért, mert mindent tudni akarunk.

2020. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!