Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Férfi vagyok: az normális, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfi vagyok: az normális, ha egy nő ilyen rosszul viseli a szülést és megalázónak tartja meg kiszolgáltatottnak?

Figyelt kérdés

Feleségemről van szó. Apás szülésre készültünk, de sajnos nem jött össze, mivel én temetésre mentem, és a vártnál jóval hamarabb született a pici.

Azt mondta, hogy félt ott egyedül, meg az orvosok nem mondták mikor mi történik, teljesen tanácstalanul feküdt ott, mert nem mondtak keko semmit. Volt gátmetszése is, meg repedt is. 2 hónap telt el azóta, de neki még mindig fáj a gátsebe, és szex sem volt, meg nem is kívánja. Meg ha lenne is, akkor is sötétbe lenne, mert szégyelli a testét. Pedig szinte semmi nem változott rajta, csak a hasa még nagy, meg több lett a striája, de nem kövér, csak a hasa nagy (striái eddig is voltak, már tinédzser korától, gyors növéstől). És még mindig feszeng a szülés miatt, hogy kiszolgáltatott helyzetbe volt. De már unom, hogy 2 hónapja ez megy, de változtatni nem akar. Pszichológushoz se akar menni, pedig tudja ő is, hogy rosszul néz ki, amit csinál. Sehova nem akar menni, nagyon bezárkózott. Depresszió van benne, de nem akar pszichologushoz se menni. Elküldtem fodrászhoz, körmöshöz, de nem akar menni. Elzavartam a barátnőiehez, háha ott úgy kitudja magából beszélni a dolgokat, mert velem nem akar beszélni arról, csak egyszer-kétszer kifakad, panaszkodik, sír, és lefekszik 2-3 órára aludni. Amikor elküldtem a barátnőihez, akkor azt hittem elment hozzájuk, de nem. Utólag derült ki, hogy egy parkban ücsörgött, meg sétalt magába. Azt érzi, hogy egyedül, de nem igaz, mert itt vagyok vele, és ugyanúgy kiveszem a részem a gyereknevelésből, és vele is próbálok foglalkozni, de ő nem foglalkozik velem.


2020. okt. 30. 10:32
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Rossz kategóriába írtam, a szüleshez akartam.
2020. okt. 30. 10:34
 2/45 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, de alig telt le a 6 hét, amikor eleve nem lehet szexelni a tisztulás miatt.Most te akkor 2 hete nem tudsz d..i és máris kész vagy mint a matek lecke? Talán viselkedhetnél a társaként, támogathatnád, meghallgathatnád, esetleg elvihetnéd szakemberhez, aki segíthetne feldolgozni a traumát, vagy bármi.DE hogy te 2 hónap után már unod..az azért nagyon gáz.Nem sok jót jósolok nektek ezzel a hozzáállással.
2020. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
83%

Nem mondanak semmit, igen, ilyen sok nő "élménye" a szülésről. Mint a posztraumás stressz, olyan feldolgozni. Többen erőszaknak is élik meg és mint áldozatok élnek vele együtt életük végéig. Jó magyar közegészségügy! Évekig tartott feldolgoznom nekem is, és ma is állítom, hogy hasonlított a szülésem a nemi erőszakhoz.

Szaksegítséget ajánlom, hogy keressen fel!


Arra meg, hogy te ezt unod, csak annyit tudok reagálni őszintén, hogy: Bzd meg!

2020. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
78%
Hova mentél temetésre, hogy nem tudtál gyorsan hazamenni? Amerikába? Nem voltál ott, mikor a legnagyobb szüksége lett volna rád, ez hatalmas trauma, és valóban rohadt kiszolgáltatott helyzet a szülés. Kérj időpontot te a pszichológushoz, aztán állj a sarkadra, és vidd el.
2020. okt. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez provokáló kérdés...
2020. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
66%

Fogadni mernék, hogy ez is csak egy polgárpukkasztó kamu kerdés attól a felhasználótól, aki ebben a kategóriában lépten-nyomon hangoztatja hogy a nőnek 2 perccel a szülés után már tip-topnak kell lennie, és akinek ez nem megy az egy rakás igénytelen nyomor.

De sok minden kiderülne, ha láthatnánk a kérdezők/kommentelők arcát...

2020. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
70%
Nehéz ilyenkor egy nővel főleg,ha depressziós. Menjetek együtt valahova. Kirándulni ilyenek. Gyerekkel is jó,de,ha van lehetőségetek rá, akkor gyerek nélkül. Sokat lendít a kapcsolaton egy kis közös kimozdulás, akár csak 1 napra is. Ne küldd el sehova ahová nem akar menni, inkább fogd meg a kezét és mondd neki, hogy elmentek randizni,mint a kapcsolat elején.Udvarolj neki stb. Én kb. 6 hónapig voltam depressziós a rossz szülés élményem miatt meg, hogy majdnem meg haltunk mindketten. Ott volt velem a férjem, de csak a pánik maradt meg az egészből. Szexelni nekem sem volt sok kedvem, rettegtem egy újabb terhességtől és szüléstől hiába védekeztünk,de nem akartam tőle megvonni. 6 hónap kellett mire tudtam élvezni ezt az egészet. Mármint a szexet,az anyaságot és azt amivel ez jár. Nagyon megviselte a mi kapcsolatunkat is pedig erős volt nagyon. Annak köszönhető, hogy együtt maradtunk, hogy 6 hónapig elviselte a szörnyű személyiségemet és mindig próbált a kedvemben járni. Levette a terheket a vállamról a gyerekkel kapcsolatban, amíg itthon volt. 20 hónapos a kislányunk és minden oké. Átvészeltük. Jó a kapcsolatuk, talán még jobb is,mint volt. Az biztos, hogy erősebb.Szeretnénk 2. babát. Ma már tudjuk, hogy hol rontottuk és már teljesen másképp csinálnánk. Tarts ki még egy kicsit. Érezze a támogatásodat. Rendben lesz minden,de idő kell még a helyére áll minden és ő is magához tér. Egyébként is egy hatalmas nagy hormonális változás megy végbe benne,amit nem mindig tudhat tudatosan kezelni.
2020. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

2 hónapja szült, és nem az a fő problémám képzeld el! De látom neked csak ez maradt meg.


Az a problémám, hogy megviselte a szülés, magába fordult, sehova nem akar menni, senkivel nem akar beszélni, de pszichológushoz nem akar menni.

2020. okt. 30. 11:00
 9/45 anonim ***** válasza:
14%
Akkor elviszed.
2020. okt. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
95%

Igen, amúgy egy szülés tényleg ilyen szar élmény tud lenni.


Ott van az ember félpucéran, széttett lábakkal egy barátságtalan kórházi szobában, gépekre kötve, az orvosok és nővérek vagy kedvesek vagy nem, lehet, hogy nem is foglalkoznak vele, szerencsétlen vérzik, fáj neki és senkinek nincs egy szava sem hozzá, netalántán úgy kell könyörögni, hogy valaki nézzen már rá. Kérdezel valamit, és ha bunkók, nem is válaszolnak.

2020. okt. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!