Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos elvárás fél év után?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos elvárás fél év után?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció: mindketten pesten tanulunk/dolgozunk a párkapcsolat kezdetén, de a covid miatt én távmunkára kerültem, ő pedig távoktatás és kitték a koliból. Ezért mindketten haza költöztünk, viszont én sokkal sokkal messzebb lakok pesttől mint ő. Én már keresek pénzt, ezért szerinte nekem ki kellett volna így is vennem pesten albérletet, hogy a munkámhoz nem szükséges, hogy együtt lehessünk, viszont a nem költözne oda, nagyon gyakran jönne/ottaludna, mert anyagilag nem tud ebbe beszállni. A látogatás is az én dolgom, mert én "húztam el messzire", és neki nagyon sokat kell tanulnia. Ilyen esetben tényleg annak a félnek kell mindent megtennie, aki inkább megteheti? Mindezt csupán fél éves kapcsolatban, egy éves albérlet szerződést aláírva? Vagy tényleg én voltam a szemét, mert a munkámért ott lennék de a szerelmemért nem?

Jogos az elvárása, vagy sem?



2020. nov. 2. 02:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Ints neki búcsút, hiszen nem illetek össze.

Fél év kellett neki ahhoz, hogy magába fojtsa azt a tulajdonságát, hogy csak az ő érdekeit vedd figyelembe, Te pedig légy a csicskája. Amikor már nem bírta, akkor előrukkolt az igényeivel, mellőzve a Te érdekeid, nézeted. Neki csak az a jó, amit ő jónak lát. Ilyen egoista személyre ne pazarold az idődet, se a megtakarított pénzedet. Van más lány is.

Ffi/79.

2020. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Azt az egyet higgyétek el, hogy kb. fél évig maga volt az tündér, nála tökéletesebb, aranyosabb, kedvesebb lányt el se tudtam volna képzelni. Erre ez ami történt, hónapok után is egyszerűen hihetetlen és felfoghatatlan.
2020. nov. 19. 00:35
 23/36 anonim ***** válasza:
49%

ez a marketing idoszak, a beetetes, a manipulacio resze

meg persze a nok az erzelmeikhez es a lehetosegeikhez husegesek es mint tudjuk az erzelmeik igen csak valtozatosak tudnak lenni akár az idojaras, a lehetosegeik 30 alatt nem szingli anyukakent a mai vilagban tobb szazas nagysagrendu szexre, kapcsolatra mar kevesbe, de az is tobb mint neked


fejleszd magadat legy sikeres, keress sok penzt,edzzel

te negyven-50 akár 60 evesen is lehetsz még jo pasi aki fiatal csajokat kurhat majd le

2020. nov. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy az első fél évben maga volt a tündér, de Te pedig azt hidd el, hogy fél év kevés volt a leány megismerésére. Mihelyt probléma adódott, előbújt belőle az önző énje, aki a maga nézetét rád akarja erőltetni.

Tkp. az ő szemszögéből neki van igaza, de a józan ésszel gondolkodók Neked adnak igazat.

Még azt is lehetségesnek tartom, hogy tart nála a kezdeti szerelemmel járó ragaszkodás a szeretett személy irányába, ezért pénz híján tőled várja el az áldozathozatalt (ezt tkp. már meg is mondta Neked, én csak esetleg indokoltam a viselkedését, az elvárását). Ha megoldjátok ezt a problémátokat és együtt maradtok, akkor jólfigyeld, hogy más problémák esetén is ilyen "nekemista" lesz-e. Ha ez lesz, akkor végleg szakíts.

2020. nov. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Már kidobott..
2020. nov. 19. 10:50
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hiszem, hogy jól jártál. Emészd meg a helyzetet és ismerkedj mással.
2020. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
De szeretem, az az igazság.
2020. nov. 19. 20:33
 28/36 anonim ***** válasza:
56%

Találkozzatok félúton.

Nem jogos.

Mindkettőnek kell tennie a kapcsolatért.


Te nem azért "húztál el" távolabbi helységbe, mert

őt akartad hátrányos helyzetbe hozni, hanem azért,

mert így hozta az élet.


Ez egy önző, arrogáns alak, már az alapfelfogása taszító, hogy mindent a másikra akar tolni, hárítani, és megideologizálja.

Én dobnám.

2020. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

De én lettem dobva általa, mert nem tettem ezt meg, és ettől és miattam megváltozott a kapcsolat. Viszont ha megtettem volna, akkor mi a garancia, hogy nem dobott volna más indokkal, és fizethetném a szerződés miatt az albérletet mikor ott sem vagyok.. még jó hogy azért éreztem, hogy ő ezt alap dolognak gondolja. Ha láttam volna rajt, és azt kommunikálta volna, hogy tudja hogy milyen áldozatot hozok, és hálas érte, akkor talán belementem volna. Viszont egyik másik lányba se érzem azt amit benne, hogy tényleg olyan volt amilyet megálmodtam, minden másban kedves, aranyos, okos és szép. És ezt is sokáig titkolta, hogy mit kéne tennem, és ezt az elhúztam szó nélkül dolgot is csak a szakítás után mondta, amin brutálisan le is döbbentem hogy így gondolja.. Mai napig nem tudom mérteni és felfogni, hogy mi a sza r ütött bele. Ráadásul azért mert én javulásnak és fejlődésnek éltem meg az utolsó 2-3 hetet, amikor szinte minden nap 1óra+ videochat volt, és mindig folyékonyan elbeszélgettünk mindenről. És ezt nem érzem igazán rajta kívül másik lányban.

Talán az lehetett, hogy elmúlott a szerelme, és ez miatt minden régi nevetségesen kicsi sérelmét is felnagyította, és magát is meggyőzte arról, hogy én szemét voltam, én tehetek róla. Annyira ismerem, hogy szándékosan nem akarna nekem rosszat és bűntudatot kelteni, inkább az hogy saját maga is elhiszi a saját eltorzított valóságát.

2020. nov. 28. 17:47
 30/36 A kérdező kommentje:

Viszont a legnagyobb baj az volt, hogy én hülye azt kommunikáltam, hogy ez így teljesen rendben van és jó. Pedig azt kellett volna, hogy találjunk rá közösen valami megoldást. Mivel nem akartam belemenni ebbe az koltozzek fel pestre dologba, probaltam inkabb eljekentekteleniteni a dolgot.

A masik viszont meg az, hogy eddig heti 1x találkoztunk általában (igen, itt igaza van, hogy az én hibám mert csak hozzá mentünk a koliba, hosszabb hogy miert) és ahhoz képest jobbnak tűnt hogy ritkábban, de akkor sokkal többet egyutt voltunk, egyutt keltunk es fekudtunk. Óraszamra szerintem havi szinten tobb idot toltottunk egyutt, de sajnos hosszu volt az ido amikor nem talalkoztunk. Itt nem ismerem el az en felelossegem, es azt, hogy en leleptem, jo hogy neha meglatogatom stb.

2020. dec. 3. 02:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!