Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek önzőség és szakítá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek önzőség és szakításra ok lehet egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

29/F vagyok, nagyon nehezen találtam rá a barátnőmre (7 éven át ismerkedtem, mire lett olyan, akivel összejött). Gyakran utal arra, hogy majd szeretne gyereket és házasságot is szeretne, én viszont bizonytalan vagyok, ezt a bizonytalanságomat ismeri, úgy vagyok vele, hogy talán évek múlva jobban hajlani fogok ezekre a dolgokra, de most inkább a nem felé hajlok a házasságban is és a gyerekben is. Ettől függetlenül együtt maradnék vele, nem szeretnék már ismerkedni, de borzalmasan félek egy gyerekneveléstől. Ennek több oka van, ismerem magamat, ismerem a mostani koronavírusos világot, illetve a szakmám is sokszor feszültséggel teli. Nem is szeretnék erről magyarázkodni.


Attól félek, hogy ha véletlenül évek múlva én nemet fogok ezekre mondani, akkor szakítani fog velem. De jól tudja, hogy jelenleg bizonytalan vagyok ezekben a kérdésekben.


Önzőség az a részemről, ha esetleg én évek múlva mégis nemet mondanék ezekre? Szakítana szerintetek emiatt évek múlva egy barátnő? Nem szeretnék többé ismerkedni (biztos, hogy 10-15 évig úgysem találnék senkit), de az sem hiszem, hogy jó lenne, hogy csak emiatt menjek bele egy gyereknevelésbe (nyilván szeretném, ha már lenne, de biztos vagyok benne, hogy a saját depressziómat is belevinném a gyereknevelésbe, és esetleg nem lenne boldog az a gyerek később, de igyekeznék mindent megadni nyilván neki).



2020. nov. 15. 19:41
1 2 3 4 5 6
 11/54 Noren1989 ***** válasza:
83%

Realistàk vagyunk, bàstya.

Te kérdeztél, mi kiköptük azt a vàlaszt, ami a legpozitívabb globàlis kicsengéssel kecsegtet.

2020. nov. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk helybe jött a pofonért. A kérdés alapján nem jöttek rossz válaszok, de a kérdező közben kijelentette, hogy nem akar szakítani.


Kedves Kérdező! Pontosítsd a kérdést! Válaszoltak neked, tehát köszönd meg vagy módosítsd a kérdést, hogy pl ki mit javasol egy ilyen helyzetben és mit tegyél, ha nem akarod elhagyni.

2020. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a bizonytalanságot ismeri és jól tudja, hogy ez nemleges is lehet évek múlva. Ha ilyen szempontból közelítem meg a témát, azt gondolom, hogy nem önzőség, amit én csinálok. Meg egyébként is jól érezzük együtt magunkat.


Nem fogok megint 10 évig keresgélni, pláne most már majd maszkos emberek között, meg hasonló köröket végigjárni. Beleuntam én már ebbe.

2020. nov. 15. 20:21
 14/54 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es :)

Nehogy már én legyek a hibás azért, mert lemorognak az emberek :)

Világosan leírtam, hogy "Attól félek, hogy ha véletlenül évek múlva én nemet fogok ezekre mondani, akkor szakítani fog velem."

Ebből szerintem kikövetkeztethető, hogy nem szerettem volna eddig sem szakítani. Ezt nem most "jelentettem ki", szerintem ebből kiderült már.

2020. nov. 15. 20:23
 15/54 anonim ***** válasza:
88%

Erre jöttek a nagyon jó válaszok:) Pontosan összefoglaltad miért kaptál ilyen válaszokat.


Az a baj a kiírt kérdéssel, hogy megkérdezed, hogy ez önzőség-e, miközben nem tartod annak. Az önzéssel kapcsolatban annyi tapasztalatom van, hogy buta ember az, aki nem önző. Nyugodtan legyél vele, ha ez neked megfelel. Ő meg majd eldönti mit akar.

2020. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
78%
Huu. Összetett a probléma. Először is, általában ha emberek összejönnek, már elég korán kiderül az hogy akarnak e gyereket, házasságot. Legyél őszinte a pároddal, mond el neki mit érzel, és döntse el ő, hogy ennek tudatában is veled akar maradni.. hisz gondolom ismered a biológiai óra ketyegését, ha " bekattan" nála a gyerek dolog, akkor te fejre is állhatsz, neki KELLENI fog az a gyerek. Ez meg hogy azzal ervelsz, nem hagyod el, mert gy is évekig váratott magára, és nem akarsz megint keresgélni. Hát ez nevetséges. Akkor viszont el kell döntened neked is, szereted e annyira, hogy családot alapits vele.
2020. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

15-ös:

De ez miért baj, hogy rákérdezek, hogy más önzőségnek tartja-e?

Én nem tartom annak, csak szerettem volna kideríteni, hogy az-e. "igen, az, mert..." vagy "nem, nem az, mert..." jellegű válaszokat vártam volna, mindenféle támadó "Ő amúgy a pszichológusod vagy az óvónőd is?" meg hogy "Hatalmas pofon lesz ez neki akárhány év múlva is".


Azért szerintem egy ember megteheti bármelyik életévében, hogy bizonytalan, hiszen emberből van. Emiatt nem hiszem, hogy "pofont" adna bárkinek is.

Ne állítsatok már be úgy, mintha egy szemétláda lennék :)

2020. nov. 15. 20:30
 18/54 A kérdező kommentje:

16-os:

Ilyen kommenteket nem kértem, hogy mi nevetséges és mi nem, ez támadó jellegű üzenet :) Így csak az üzenet többi részére vagyok hajlandó reagálni.

Szeretem annyira, családot is alapítanék vele talán, mert ő az egyedüli, aki tényleg szeret.

De az biztos, hogy nekem abban ezer őszhajszálam lesz és hozzá fog segíteni egy jövőbeli szívrohamhoz. Csak úgy vagyok vele, hogy úgyis leéltem az életem nagyrészét, igazából mindegy már.

2020. nov. 15. 20:33
 19/54 Noren1989 ***** válasza:
92%

Egyem meg,milyen kis szofisztikált lettél.


Na, akkor egy kérdés: fontos számodra a barátnőd, vagy csak az fontos, hogy ne egyedül töltsd el a következő 10-15 évet?

2020. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
26%
A leírt szöveg alapján elég bizonytalannak tűnsz. Az ilyenekre szívesen ugranak a magabiztosak:) Én most is azt mondom, hogy ne foglalkozz azzal, hogy ki minek tart, hanem azt tedd, amit te szeretnél. Emellett viszont én írtam azt is, hogy az óvónő vagy a pszichológusod-e, merthogy látszik benned a bizonytalanság. Párkapcsolatban az ilyen bizonytalan kérdéseket nyugodtan oda lehet adni annak a félnek, aki magabiztosabb. Én mindig így teszek, nem érdekel, hogy ki a ffi vagy a nő, nyugodtan dönthet azokban a kérdésekben, amik engem nem érdekelnek. Nem tartanak itt szemétládának a többiek sem, csak elmondták, hogy kicseszés a másikkal, ha nem engeded nyugodtan szaporodni a partnered:) Én meg azt mondom, hogy ebben a kapcsolatban önként van benne, bízzunk benne, hogy tudja mit csinál. Ezért nem szemétség így lenni benne a kapcsolatban.
2020. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!