Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyerekkel boldogulni ha nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekkel boldogulni ha nincs otthon a férj szükséges az auto ugye ?

Figyelt kérdés

Megyeszékhely mellett lakunk de a közlekedés katasztrófa napi Pár busz megy....

Érvek, ellenérvek?


2020. nov. 20. 08:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/114 anonim ***** válasza:
60%

Kár, hogy az nem elég érv neki, hogy dolgozni szeretnél.


Aki itt kényelemre utal, az még nem lakott faluban, sőt, tuti budapesti. Én megyeszékhelyen sem tudok tömegközlekedni, hiába lakunk a városközponttól 4 km-re, 2 busszal tudnék bejutni a központba úgy, hogy nincs járda...

Az idő pénz, sokan elfelejtik.


Egyébként fordított eset is lehetséges, én megyeszékhelyen lakok, a munkahelyem a szomszéd faluban van, ahova napi 2 busz jár. Persze nem a munkaidőhöz igazodva. Autó nélkül nem is tudnék dolgozni.

2020. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/114 anonim ***** válasza:
98%

Elnézést, de a kérdés egyáltalán nem azt sugallja, mint amit kifejtett a kérdező további hozzászólásokban.


Igazából mindegy is. A kérdés viszont továbbra is adott, hogy miért kell a férjezt győzködni, ha nincs ellenére a dolog? Tudtok jelenleg autót venni és autót fenntartani?

2020. nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/114 anonim ***** válasza:
66%

A te érveid elég logikusak: munkavállalásnál a gyerekeket is vinni kell, meg bevásárlást is gondolom, néha a városban intéznél (pláne, ha nem élelmiszer, hanem mondjuk gyerekruha).

A férjednek mik az ellenérvei? Miért nem akarja, hogy dolgozz? Inkább örüljön neki, hogy nem otthon akarsz tespedni a következő 20 évben.

Meg azért a munkahely társaság is, és az ember társas lény. Nem vagyunk egyformák, van, aki megbolondulna, ha egész nap otthon kéne egymagában lennie. És van, akit nem elégít ki a házimunka. Ezeket próbáld a férjeddel megértetni.

Na meg azt is, hogy ha egy kereső van a családban, akkor őt bármi éri (akár csak egy hosszabb betegség, amikor táppénzt kap), vagy elveszti állását, akkor anyagilag ott vagytok, ahol a part szakad. Ha két kereső van, akkor könnyebb ezt is átvészelni.

2020. nov. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/114 A kérdező kommentje:
Őt nem érdekli neki könnyű, van autója. Nem érdekli ha nem dolgoznék de én szeretnék.
2020. nov. 20. 09:26
 15/114 A kérdező kommentje:
10 Már irtam nem a kényelem, hanem főleg a munka miatt. Ha helyben nicns akkor Buszozni kellene és nem igazodnak a munkaidohoz ha egyszer is lekésem órákat várjak stb.
2020. nov. 20. 09:29
 16/114 anonim ***** válasza:
100%
14 Ez egy anonim oldal, ezért merem megkérdezni, de nem akarok a pénztárcátokban turkálni. Van megtakarításotok amiből lehetne autót vásárolni? Maradna még belőle pénz? Mennyi megy el nálatok havonta megélhetésre mindennel együtt és mennyit keres a férjed? Ezeket jó lenne tudni, mert ez a kérdés részben anyagi természetű.
2020. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/114 A kérdező kommentje:

Van megtakarítás nem sok de van.

Konkret fizetési összeget nem szeretnek irni. Van az autóra pénz és mint irtam csak egy egyszerű kis autót szeretnék nem kell drága és extra hanem a célnak megfeleljen.


Vagy akkor üljek otthon amíg éppen helyben ,kihalásos alapon nem vesznek fel valahova? Ha van pénz autóra igenis lépni kell szerintem.

Volt már állás ajánlatom egy Volt osztálytársam által amit azért nem tudtam elvállalni mert nem tudtam volna beérni időre.

2020. nov. 20. 09:37
 18/114 anonim ***** válasza:
34%

Nem voltam rest megnézni, a Miskolc környéki falvak közül a legelhanyagoltabból is naponta 23 buszjárat megy Miskolcra. (Meg kb. ugyanennyi vissza.) Nem egy négyes metró, az tény, de óránként 1 (forgalmasabb időszakban 2-3) buszt el lehet csípni.

Én megértem, hogy kényelmesebb bepattanni az autóba, mintsem várakozni a buszmegállóban, sőt, még oda ki is kell sétálni... de azért ne dramatizáljuk túl! Az elmúlt egy évtizedtől eltekintve nem volt jellemző, hogy boldog-boldogtalan első dolga lett volna autót venni, sőt, az "átkosban" jó, ha egy utcában egy embernek volt autója, arra is fél évet várt, hogy megkapja. Mégis jártak az emberek tanulni, meg dolgozni. Meg lehet oldani, csak akarni kell. Itt ez utóbbi hiányzik. Pont ez a baj a világgal, hogy lassan már a szomszédba is autóval megy az ember. Aztán csodálkozunk, ha mindenki elhízott, eltunyult, 30 évesen már fájnak az izületei, a környezetet meg sikerül úgy szétbarmolni, hogy unokáinknak már a túlélés lesz a kérdés, és nem az, hogy akarnak-e 10 percet a buszra várni.

2020. nov. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/114 anonim ***** válasza:
17 Értem. Viszont a férjed lehet úgy gondolja, hogy nem telik rá. Így konkrétumokat nagyon nem írtál, nem tudhatjuk. A nem drága autó sem olcsó, azért mégsem egy szelet csokiról beszélünk. Ha te úgy gondolod telik rá, akkor készíts egy részletes pénzügyi tervet, állj elő az érveiddel és prezentáld a férjednek. Vezesd le úgy, hogy minden autóval kapcsolatos kiadást beleszámolsz, kiszámolod mennyi marad. Azt is mutasd meg a férjednek, hogy számodra reális, hogy kapsz munkát rövid időn belül, számolj egy reálus fizetéssel magadnak és vezesd le abbóp, hogy lesz pénz a 2 autó fenntartására. Ha reálisan gondolkozol és valóban belefér ez nektek, akkor esélyes, hogy meggyőzöd a férjed.
2020. nov. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/114 A kérdező kommentje:

18 Nem jót néztél akkor. Nem fővonalról van szó, ha az lenne nem volna gond.

Nem a kényelemről szól már leirtam, hanem IDŐRE kell menni, az óvoda is adott IDŐIG kell beérni a busz meg ha lekésem NINCS másik csak ora / órák múlva.

Nem praktikus és nem megoldható.

2020. nov. 20. 09:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!