Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyit kellene költenem egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit kellene költenem egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt a párommal és mostanában sok vita adódik az anyagiak miatt. Én 25 ő 43. Annak ellenére, hogy fiatal vagyok igyekszem én is kivenni a részem, hétvégente bevásárolok élelmiszereket. Nagy bevásárlásra gondolok. Ha programozunk akkor általában egyszer ő egyszer én állom de van, hogy egymás után kétszer is ő aztán én, annyira nem számolom. Gyakran meghívom kajálni is deága éttermekbe. Meg szoktam lepni ajándékokkal is néha néha. Némelyik elég nagy értékű. Persze ez fordítva is elmondható. És az is hogy ő sokkal többet költ rám mint én rá. A vita pedig abból fakad, hogy én sokszor úgy érzem, hogy nem becsül meg eléggé és van, hogy lekezelően bánik velem. Természetesnek veszi, hogy én ennyit költök ami nem baj mert szívesen teszem csak ilyenkor az van a fejemben, hogy a velem egykorú lányok nem feltétlen tudnak ennyi pénzt költeni a párjukra vagy a kapcsolatra és ő mégis lenéz engem. Amikor pedig vitázunk ezeken akkor én mindig mondom neki, hogy meg kéne ezt becsülnie, hogy én ennyivel hozzájárulok és hogy megtehetném, hogy elteszem minden pénzem és csak rá támaszkodom de én nem várok el tőle ilyent. Ebből pedig ő csak azt szűri le, hogy én utána kibálom a dolgokat. És felháborodik, hogy én milyen egy rossz ember vagyok. És egyből megkapom, hogy akkor többet semmit nem vegyek, irigy vagyok. Pedig nem utána kiabálni szeretném csak szeretném ha értékelné, hogy igenis próbálom odatenni magam. Vagy ti mennyit költöttök a párotokra. Hogyan oszlanak meg az anyagiak.Velem lenne a baj tényleg

2020. dec. 8. 14:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Tudod, mi a legnagyobb baj? Hogy a ti kapcsolatotok a pénzről szól.
2020. dec. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"De nyílván neked sem esne jól, ha sokat áldoznál a párodra de ő nem értékelné ezt."

Az a baj, hogy ezt te kizárólag a pénzre érted.

Én továbbra is azt mondom, hogy nem "áldozni" kell egymásra, hanem egyszerűen társként viselkedni.

Tudod, én a legnagyobb megbecsülést olyantól kaptam, aki évek alatt annyit sem költött rám, amennyit egy hét alatt megkeresek. Viszont kaptam tőle olyasmit, amit nem lehet pénzben kifejezni: szerelmet, szeretetet, bizalmat, őszinteséget. Egy őszinte, megbízható társat. És tudod, a kézzel készített ajándékai sokkal szívhez szólóbbak voltak, mint ha egy fél vagyonért vett volna nekem valamit.

2020. dec. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#6 "Na ennyit erről, hogy micsoda főnyeremény egy 40-es faszi egy huszonéves kislánynak."

Nem, itt nem az a gond, hogy negyvenes, meg huszonéves. Hanem hogy egy érzelmileg unintelligens pénzember, meg egy bankárlelkű nőcske találtak egymásra. Láttam én már 2 év korkülönbséggel is hasonló "kapcsolatot", és ezzel kontrasztban természetesen korántsem aranyszabály, hogy minden 30 fölötti a pénzzel akar bármit elérni.

2020. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#8 "Belemesz egy kapcsolatba, ahol a masik sokkal idosebb, sokkal magasabb a fizetese, es csodalkozol, hogy inkabb vagy a makrancos lanya, mint az egyenrangu partnere?"

Ez így önmagában hülyeség. Ettől ez még lehetne egy kölcsönös megbecsülésen alapuló kapcsolat is. Itt nem a pasas kora és pénze a probléma, hanem a lelki sivársága.

2020. dec. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14-es. Szerintem egy 40+ eves ember, aki huszoneves kislanyokat hajkuraszik az inkabb aberracio es komplexus, mintsem magasan fejlett empatiara es partneri viszonyra utalo jel. Tudod az emberi ertekrend mindenkinek mas, de bizony egyes tulajdonsagok dontoen meghataroznak mas tulajdonsagokat is. Ahogy egy megcsalasnal is szukseg van hazudozasra, tudatos szervezesre, onkontroll es empatia hianyara stb. Tehat nem egy rossz tulajdonsag kerdese az egesz, hanem kb fel tucatnyi, mire valaki eljut odaig. A vegen mindig kiderul, hogy semmi koze nem volt ott a szerelemhez a kapcsolatnak, erdekkapcsolat az egesz es addig marad meg, amig mindket fel megtalalja a szamitasat. Ha kiveszed a penzt (munkahely elvesztese) vagy a fiatalos szep testet (elhizas) a kepletbol, mar csuklik is ossze. Ez egy kolcsonos biznisz, mindenki azzal fizet a masiknak, amije van. Amig a penz siman lehet allando, addig a szepseg viszont mulando. Ebbol fakad a lekezeles. De mibol gondolod, hogy ez nem egy erdekkapcsolat? Mert a szereplok legalabb egyik fele tokeletesen igy kezeli es igy is viselkedik benne, a masik pedig nem teregeti ki a szandekait. En igy latom.
2020. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Semmit....Semmit nem költök a páromra. Hát én vagyok a Nő. Ő fizet minden programot. Ez mondjuk alap. Megtehetném, hogy mással vagyok, de én neki szentelem a figyelmemet. A társoságommal fizetek.
2021. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!