Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki vagyok borulva, és nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki vagyok borulva, és nem tudom, hogyan tovább? Emiatt váljak?

Figyelt kérdés

Férjnél vagyok 5éve, van egy 2 éves kisfiúnk. Amikor megismerkedtünk, elmondta, hogy tinikorában pánikbeteg volt. Engem nem zavart, mert tudtam ez mivel jár, de én orvosi segítség nélkül túljutottam rajta.

Kb 1,5éve viszont megváltozott. Nem tudjuk mitől, de újra előjött nála, néha nagyon komoly tüneteket produkálva. :(

Orvos kezeli antidepresszánsokkal (is), a rohamok elmúltak. Viszont, ami megmaradt az a félelem, az otthonunk elhagyása miatt. Nem szigorúan, pl boltba, játszótérre járunk. Viszont ismeretlen helyeken, lakóhelyünktől 50+ km-re már nem megy.

Az orvos szerint ezt gyógyszerrel nem lehet kezelni, csak ő tudná magát összekapni ilyen téren.

A mindennapi életünkben nem okoz ez problémát, viszont sem nyaralás, sem hosszabb utazás, messze élő rokonok már nem férnek bele. Mivel az én rokonaim teljesen kiesnek a konfortzónából, így alig találkozom velük.

Hogyan segítsek neki? Nekem hiányzik, hogy ne a lakásban éljmnk, szeretném, ha agyerekem világot lát a majd. Én már megkattanok itthon. Ha egyedül megyek akkor pedig hiányzik az összetartozás érzés, nem lesz ilyen élménye a gyerekkel. Szóval szépen lassan felörli a kapcsolatunkat.


2020. dec. 18. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Egyenlőre fogadd el, a vírus miatt amúgy is jobb ha nem mentek sehova. Ő meg lehet amiatt is ideges. Ha elmúlik a korona helyzet akkor esetleg ez még felmerülhet, de addig szokj hozzá a bentléthez.

Vagy látogasd meg nélküle a rokonaid. Nem vagytok összenőve.

2020. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Ha nem melózik, akkor kukázd!


(Sosem értettem, hogy nők, összeállnak elmebetegekkel, miközben normális srácoknak meg papírzsepibe kell verni. :( )

2020. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

"Az orvos szerint ezt gyógyszerrel nem lehet kezelni, csak ő tudná magát összekapni ilyen téren."


És ebben az "összekapásban" pszichológus nem tudna segíteni? Gyógyszert már jó ideje szed, de kapott-e eddig pszichoterápiás támogatást?

Először is szerintem menjél el a kisfiaddal kettesben (esetleg ha apukád, anyukád, testvéred el tud kísérni, még jobb). Legalább a rokonokhoz. Legföljebb a nyaralást lehetne meggondolni, de ha pl. szüleiddel közösen el tudnátok menni, akkor az is jobb lenne neked is, a fiadnak is, mintha senki se menne el.

Továbbá keressetek olyan Facebook-csoportot, ahol ilyen problémával küzdő emberek vannak. Próbáljatok tőlük tanácsot kérni, belőlük erőt meríteni.


Még valami:

"Kb 1,5éve viszont megváltozott. Nem tudjuk mitől, de újra előjött nála, néha nagyon komoly tüneteket produkálva."

Nem akarom a pszichológus kenyerét elvenni, de 100%, hogy a kisfiatok születésével, és az ezzel járó drasztikus életmódváltással függ össze.

2020. dec. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Agorafóbiàban (ami pàrodnak is van h fél kimenni) és pànikbetegségben a kognitív viselkedésteràpia tud pl hatékonyan segíteni sőt gyógyítani.

Ehhez a gyógyszer jó löket de sokszor nem elég. Pszichologus szakember kell ehhez aki foglalkozik ilyen terapiaval

2020. dec. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Amikor nem lesz pénze, és kikapcsolják a villanyt, meg a fűtést, az nagyon gyorsan helyreteszi az ilyeneket.
2020. dec. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 HutOfBabaYaga ***** válasza:
100%

Gondolom nem csak az életmódváltás, hanem még a felelősség is.

Ez a kapja össze magát segítség nélkül nem fog menni! Furán is hangzik orvos szájából...

2020. dec. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 HutOfBabaYaga ***** válasza:
83%
#5. Áááááá... .
2020. dec. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen miatt nem hagynám el a férjem. Pláne, hogy szólt előre..
2020. dec. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

Nyilván nem volt jó ötlet gyereket szülni egy mentálisan instabil gyenge idegzetű embernek.

Viszont te személy szerint nem sokat tehetsz. Ezzel neki kell küzdeni és orvosi segítséget kérni. Ha nem megy vagy nem akar akkor válás. Minél hamarabb.

Milyen szép is lehet az élet egy ilyen pasi mellett... Istenem. Tényleg ez volt az összes közül a legjobb?!

2020. dec. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Én megpróbálnám a fokozatosságot.

Távolságban és időben is.

Mondjuk először csak 50 km-re mentek, rövid időre.

Legközelebb, ugyan ide csak már egy kicsit hosszabb időre.

Ezután egy kicsit messzebbre.

Csak egy ötlet. Hátha beválik.

Ne egyből egy távoli, hosszú nyaralás legyen a cél!

2020. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!