Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen kilépni egy hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen kilépni egy hosszú kapcsolatból?

Figyelt kérdés

Ahol évek óta együtt voltatok, ismeritek egymást, egymás családját, sok közös dolgotok, emléketek van. De úgy érzed már nem akarsz vele lenni mert kihűltek az érzelmek és egyre többet veszekedtek is. Nem bírod már mellette mert máshová vágysz.


Milyen érzés ezt meglépni és milyen érzés utána?


Bőven felnőtt korosztályról van szó.


2020. dec. 20. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Felemelő!
2020. dec. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Először iszonyúan megkönnyebbültnek, szabadnak és fesztelennek éreztem magam.

A hiány, a szomorúság csak hetekkel később jött, és hónapok alatt mélyült el, itt tartok most, keményen kell küzdenem, hogy ne essek vissza és a felszínen maradjak ez sokszor nem is sikerül, a család? Nem könnyíti meg, sőt! Kedvelték, és szentül hiszik hogy én űztem el magam mellől (holott épp az ellenkezője, az exem mart el maga mellől, kezdett erőszakosan beleszólni az életembe, miközben elhanyagolt).

Anyám azt tanácsolta könyörögjem vissza magam, nagyszüleimtől kaptam azt hogy én csesztem el... másnak még el se mertem mondani, de biztos kapok még ezt-azt ha szóba kerül.

Egyébként a nála megváltozott életcélok miatt se tudtunk már együtt lenni.


Nálam valami ilyesmi. De gondolom ez is, mint minden mindenkinél máshogy zajlik le.

2020. dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Először csak nézegeted reggel az ágyban, mikor alszik...és arra gondolsz, hogy milyen lesz ha ez már nem így lesz...

Aztán egyre többet gondolsz egy új életre, amiben már ő nincs benne...

Persze csak a jó dolgokra

Aztán észreveszed hogy már milyen rég elromlott minden...

Néha az ember küszködik hogy rendbe tegye, néha csak hátat fordít és elsétál...

Attól függ milyen problémáitok vannak valójában, mennyire küzd a másik is...

Aztán ha rájössz hogy te már nem akarod ezt, akkor valahogy közölni kell.

Van aki megmondja szemtől szembe, van aki hagyja leépülni.

A vége nehéz...kerülgetni egymást, újra meg újra elbizonytalanodni...

Még a viszonylag rossz kapcsolatokban is hezitál az ember, sajnálja az elszaladt éveket, a közös jó pillanatokat...

Ha nincs más lehetőség, akkor lezárjátok. Érdemes kulturáltan, normálisan megtenni.

Egy dolgot tudok javasolni, addig ne hagyd veszni a dolgot, amig azt nem tudodt mondani, hogy ez már nem rajtad múlik. Ha úgy érzed mindent megtettél, akkor idővel belenyugszol a döntésedbe, akármilyen veszteség is.

Nekem ilyen volt....

De biztos lesz itt más tapasztalat is.

44n

2020. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az első kapcsolatom sikeredett elég hosszúra. Ő érzett úgy, amit a kérdésben leírtál. Persze nem volt korrekt, mellettem kezdett el ismerkedni. Lebukott, szétmentünk. Első pár nap rossz volt, bár nem sírtam. Csak üres volt a lakás nélküle, meg én is üresnek éreztem magam. Pár hét elteltével tartok ott, hogy ugyan tudom, hogy egy "tehertől szabadultam meg", mert megbízhatatlan és hazug emberré vált az évek alatt, de be-be üt. A semmiből elsírom magam, semmihez nincs kedvem. Rémálmaim vannak vele, minden egyes este. Élem az életem, sok most a teendő, barátaimmal is szervezek programokat, szóval nem fordultam magamba, de szerintem depressziós vagyok. Évek óta nem aludtam 12-13 órákat szabadnapomon, mint mostanában. Nem keresem, nem beszélek vele, de belül nagyon rossz. A gondolataimmal nem tudok mit kezdeni, sajnos. Ugyan, ez pont a másik szereplő érzéseit írja le, nem azt, amiben te vagy, mert én szerettem/szeretem. De nehéz, ennyi idő után rettentő nehéz. Más szót nem is találok erre. Egyik pillanatról a másikra megszűnik létezni számodra a másik. Össze sem tudom hasonlítani az érzést semmivel sem. Majd az idő megoldja, gondolom.. Neki meg megoldja az új kapcsolata, ami ki tudja, mennyire őszinte...
2020. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Volt egy majdnem 3 éves kapcsolatom és volt egy 9 éves is, de valahogy a majdnem 3 éves jobban megviselt.


Szerintem nem az évek számán számít, hogy milyen kilépni a kapcsolatból, hogy mennyire nehéz.

2020. dec. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én nem léptem ki belőle, még mindig reménykedem valamiféle csodában... Csak hát már hiába magyarázkodik, ígérget, egyszerűen nem tudok neki hinni. :/ Évek óta nem jutunk egyről a kettőre, miért pont most jutnánk?


Én nagyon szörnyen érzem magam jelenleg. Nem tudom, milyen lenne szakítani, de az is a Földhöz vágna szerintem...

2020. dec. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#7

Mi az amitől reméled, hogy még változhat?

Amúgy utólag évek távlatából sokkal jobban földhöz vág az hogy meddig húztad, mint maga a szakítás.

2020. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#8 Már csak a csoda segíthet. Az a baj, hogy barátságban is találkoztam kifogáskereső emberekkel, ahogy egyetemen/munkahelyen nem egyszer maradt rám az egész csapatmunka, mert a csapattársam tojt rá nagy ívből. Így többszörös negatív tapasztalatom van...


Köszönöm a véleményed. Sajnos a racionális érvek tényleg azt mondják, hogy jobb lenne ezt a kapcsolatot megszakítani, de az érzelmi kötődés erős...

2020. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#9

Azt szoktam mondani, hogy az a baj, hogy az "az a baj"kezdetű mondatokban mindig egy kifogás következik, hogy valamit hogyan nem lehet megoldani.

Próbáljatok meg többet beszélgetni.

Elemezgessétek ki hogy ni szól ellene és mi szól mellette, hogy együtt folytassátok.

Csinálj egy jó vacsorát, nyissatok ki egy bort és nyugodt légkörben beszélgessetek.

Lehet, hogy nem lesz megoldás, de sokat számít ha érzi a másik, hogy mindent meg lehet beszélni normálisan, kiborulás, hiszti ,sírás, ajtócsapkodás nélkül.

2020. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem az első kapcsolatom tartott 5 évig. a vége fele már csak én küzdöttem a kapcsolatunkért, de belefáradtam.. úgy éreztem már nem szeretem, egy nagy semmit éreztem. ürességet. hogy hiába tepertem ő nem foglalkozott már velem. persze nagyon kényelmes volt neki ez az egész, de már kapcsolatnak nem volt nevezhető. erőt vettem magamon és kiléptem ebből az egészből. hatalmas felszabadultságot éreztem és azt,hogy már jóval előbb lépnem kellett volna! egy percig se bántam meg a döntésem:) viszonylag hamar csöppentem bele az új kapcsolatomba, nem célzott ismerkedés volt, de nagyon hamar belezúgtam. azóta már a vőlegényem:)
2020. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!