Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házassági szerződés felvetéséről?

Figyelt kérdés

Ha a férfi lényegesen nagyobb vagyonnal, több tulajdonnal rendelkezik, mint a nő.


Statisztikák szerint a házasságok fele válással ér véget. Az esetek nagy részében a nők kezdeményezik a válást, és szinte kivétel nélkül mindig ők járnak jobban a válással: általában a gyereket is megkapják (ha van), illetve anyagilag is megkapják a felét úgy, hogy általában a felénél lényegesen kevesebbet tettek bele.


A házassági szerződés ezt megoldja: ha a férfié a ház, az autó, ő kereste meg rá, akkor az övé maradjon. Azonban ennek a felhozása olyan problémát is okozhat, hogy a nőnek ez nem tetszik, hogy a férfi már a házasság kezdetekor számít arra, hogy vége lesz, és nem hisz eléggé abban, hogy örökre együtt maradnak. Vagy éppen az nem tetszik, hogy tudja, hogy ha a válás megtörténik, akkor szerződés nélkül jobban járna, mert olyan dolgokat is megkapna, amik nem illetik őt. Lehet ezért akadna ki, csak nem ezt az indokot mondaná.


Szerintetek ezt érdemes felhozni egy nőnek, vagy inkább ne, mert lehet veszekedést hozna egy olyan kapcsolatba, amiben nincs?



2020. dec. 27. 19:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%

Én kötelezővé is tenném!

(nő vagyok)

2020. dec. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
32%
Én azonnal szakítanék, ha a párom felhozná a házassági szerződést. Azt jelentené, nem bízik bennem. Ha annyira fontos neki, keressen olyat, akinek ez nem baj. Mondom ezt úgy, hogy voltam olyan kapcsolatban, ahol már eljegyeztük egymást, és én kerestem lényegesen többet, tehát nem egy pénzleső p...a vagyok.
2020. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
66%
Ha van korábbi házasságból gyereketek, akkor érdemes megcsináltatni, mert ha az egyik fél meghal, akkor nagyon bonyolult lesz az öröklés, és nem az fog örökölni, akinek szánod. Egyéb esetben nem biztos, hogy mindig szükséges és leginkább arra nem jó, amire a többség gondolja, hogy szükséges.
2020. dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bonyolultabb az örökles.
2020. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
De, ha megtámadják az öröklést, akkor igen. (Nyilván ingatlanok esetén), ha van pl. egy ingatlanod az előző házasságból, most meg mondjuk nincs gyerek, akkor azt nyilván az előző gyereknek szánod, de a párod is örököl egy gyereknyit belőle. Ott azért lehet pereskedés, ha a gyerekek nincsenek jóban. (Berakhatsz akárhány gyereket, könnyebb előre leírni, hogy ezé ennyi ebből az ingatlanból, nem pedig össze-vissza örökölni őket).
2020. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"És vajon mi határozza meg azt, hogy a gyerek felneveléséért járó munka mennyibe kerül?"


Nem jó lovon ülsz. Én azt számolnám, mennyivel keresek kevesebbet, mintha dolgoznék. AZ pedig sok lenne, mert jól keresek. Jóval jobban, mint egy házvezetőnő. Szóval velem olyant garantáltan nem íratnál alá, ami bejárónőként díjaz, nem pedig a kiesett jövedelmem alapján, és akkor még a kiesett karrierről nem is beszélve.

A gyerekért felváltva mennék oviba, ha beteg felváltva maradunk otthon, mert azt nem várhatod el, hogy a nejed beáldozza a karrierjét, míg te magadnak kaparod a gesztenyét.

2020. dec. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
#25: Rgy gyereknyit akkor is örököl, ha nem vált volna el. Szóval a gyerek ugyanott van.
2020. dec. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
#27 Nem válásról beszélek, hanem a második házasságban, ha meghal valaki. A házastárs gyereknek számít, és ezért annyival kevesebbet kapnak az előző házasságból jövő gyerekek az új pár gyerekei, meg (nyilván az új társ halála után) annyival többet.
2020. dec. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Én azonnal szakítanék, ha a párom felhozná a házassági szerződést. Azt jelentené, nem bízik bennem.


Ez nem bizalom kérdése, mert mindegyik pár így indul neki a házasságnak, hogy bízik a másikban, aztán 40-45 körül vagy a nő vagy a férfi bekattan hirtelen és a 15 éves bizalom 1 nap alatt semmibe vész. Ez tehát nem bizalom kérdése, hanem óvatosság.

2020. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
62%
29: attól még én annak tartom. Azért hadd legyen már meg erről a véleményem, és hadd legyen jogom ahhoz, hogy ez bizalmatlanságnak vegyem, és ne férjen nekem bele.
2020. dec. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!