Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha elköltözök a barátomtól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elköltözök a barátomtól, az olyan, mintha szakitanánk?

Figyelt kérdés
Kb 5 hónapja élek együtt a barátommal és tobb, mint egy éve vagyunk együtt. Eleinte azt gondoltam, hogy majd összecsiszolódunk, de úgy tűnik, hogy állandósult ez a helyzet, amiben én nem tudok élni. Próbáltam vele többször beszélni, de mint falra hányt borsó, szóban egyetért, meg igerget, de semmi sem változik. A legnagyobb baj az, hogy az én cuccaimnak nincs elég hely, a ruháim nagy részéhez nem férek hozzá, mert a szekrény legalján táskákban van már csak nekik hely, a fürdőszobában én nesszeszerben tartom a holmimat, mert a beépített fürdőszobai szekrény az ő holmijaval van tele. Kértem, hogy csináljon nekem is helyet ott, de semmi. Ezeket el tudnám viselni még, de a legnagyobb baj, hogy nekem nincs terem arra, hogy a munka meletti tanulmányaimmal és az önképzéssel foglalkozzak. Konkrétan nincs egy saját íróasztalom, a szakkonyveim be vannak dobozolva, nem férek hozzájuk, mert a konyvespolcok az ő könyveivel vannak tele. Ha mindketten home officeban vagyunk, akkor ő van a nappaliban, én a hálóba szorulok és az ágyon kuporogva tudok csak dolgozni. (Amit nem szavadna geriincbezegsegemem miattt, csak speciális széken ülhetek, vagy labdan egy normális magasságú asztalnál.) Szóban azt kommunikálja, hogy szóljak, ha szükségem van a nappalira, de gyakorlatban ő soha nem engedi át a terepet. A nagy asztalon csak a laptopomnak van egy kis hely, de azért is pakolásznom kell. Az önképzéshez viszont nekem sokkal több hely kellene a könyvek miatt. Munkaidő után hetente max 1x van lehetőségem nyugiban foglalkozni a saját dolgaimmal, mert ő heti 3x edz este a nappaliban, más napokon meg ott tv-zik, vagy zenét hallgat stb. És most már eljutottam arra a pontra, hogy nem vesztegethetek több időt. Nekem fontos a karrierem, szeretnék doktorálni, de ahhoz saját tér kell, egy külön helyiség, ahol csak a munkához szükséges saját cuccaim vannak, ahova elvonulhatok és alkothatok. Ezért azt fontolgatom, hogy elköltözök tőle és majd, ha osszejon a pénz egy nagyobb lakásra, ahol biztositott a saját tér, akkor újra összekoltozunk. Szerintetek működhet ez így? Volt valaki hasonló helyzetben?

2021. jan. 9. 20:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Azt sosem engedné. Most végre megvan minden bútor, amit akart. Egy-két saját bútorom van, ahova tudok pakolni.

De most nem akarok ezen szomorkodni. Fontosabb, hogy ez ne menjen rá tovább az ambícióimra. Nem akarok azon lamentalni, hogy egyetlen férfi sem szeretett belém soha úgy igazán, hogy a legfontosabb nő legyek a számára. Ezen nem tudok változtatni és nem is fogok energiát pazarolni.

2021. jan. 9. 21:40
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jó ötlet az elköltözés. Az meg, hogy a kapcsolatotokkal mi lesz, valószínűleg őt nem igazán érdekli. Szóval hajrá és csináld a saját életed, ne áldozd fel az öreg miatt a tervei :)
2021. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igazából ő az, aki nem hajlandó szakítani, ő ellenzi, amikor felmerül, hogy ez így nem működik. Hallani sem akar róla.
2021. jan. 9. 21:51
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mert kényelmes neki így, ezt nem akarja hagyni. Semmit nem áldoz fel, 0 kompromisszum, nem te vagy neki fontos, hanem a jelenlegi helyzete és önmaga.
2021. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi hónap alatt aki fizikailag nem hajlandó teret szorítani valakinek az életében, az nem számol komolyan a másikkal. Nehéz ezt így megemészteni, de ha szeretek valakit, legfontosabb lenne, ha hozzám költözne, hogy otthonosan érezze mgát. Alap, hogy lenne elég helye és ne kelljen feszülten éreznie magát.
2021. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Te ott csak megtűrt személy vagy.


Én is költöztem a barátomhoz 1,5 szobás lakásba. Saját szekrényem nem volt (eleinte), de neki az volt a legelső dolga, hogy mire cuccoltam, kiürített egy akasztós szekrényt, plusz három nagy fiókot, hogy legyen hely a ruháimnak.


Szánalmas (a parodra értve), hogy féléve ott laksz, de nesszszerből kell tisztálkodj, a ruháid a szekrény alján, mint valami eltitkolt szeretőnek, és konkrétan lesz... minden kérésed.


Te tényleg ennyire lila ködös vagy, hogy nem veszed észre, ez milyen iszonyú gáz?

Jó vagy neki, mert főzöl, mosod a szros gatyáját és meg lehet dugni, de ennyi. Semmi több.

Kapj a fejedhez és minél hamarabb szakíts, vagy készülj fel, hogy az első komolyabb konfliktus esetén szemrebbenés nélkül kidob az utcára táskástól.

2021. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hallani sem akar róla". És? Ki kell röhögni, aztán rácsapni az ajtót és vissza se nézni többé.


Persze, hogy nem akar szakítani, hiszen neki nincs más dolga, mint bedögleni a kanapéra, mert te elvégzed a házimunkát meg ételt is adsz neki. Ezt nem akarja elveszíteni, de ne dőlj be neki, csak önzőségből korlátoz.


Az más kérdés, hogyha nekem mondaná azt valaki, hogy nem szakítunk, akkor AZNAP elmennék tőle, mert beteg, korlátozó ember.


Térj észhez, és ne lepődj meg, ha otthagyod, majd öngyilkossággal fog fenyegetőzni, hogy magához láncoljon. (Ne legyen igazam).


32N

2021. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!