Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Piros zászlók ismerkedéskor?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Piros zászlók ismerkedéskor?

Figyelt kérdés

Nálatok mik voltak azok a figyelmeztető jelek ismerkedéskor vagy a kapcsolat elején, amiket figyelmen kívül hagytatok és ezt később megbántátok? (Mert utólag kiderült, hogy az illető valóban alkalmatlan kapcsolatra.)

Mi volt a legtanulságosabb számotokra, amit párkeresőknek tanácsolnátok?



#megérzés #red flags #figyelmeztető jelek
2021. jan. 10. 23:10
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Közben írok pár sajátot:


- már az ismerkedési fázisban is feltűnően sokat kérdezgetett arról, hogy milyen végzettségem van, hol dolgozom éppen, mennyi szerintem az ideális kereset; kiderült, hogy pénzes partnert keres, aki megoldja azt a problémáját, hogy neki a munkája csak villogni jó, de családot fenntartani nem igazán lehet belőle

- már az első randin szóba kerültek a drogok, amit alapból furcsálltam, aztán persze látva az arckifejezésem szabadkozott, hogy csak 1x-2x próbált ezt-azt régebben; természetesen kiderült, hogy ez az egyik legkedveltebb tevékenysége

- írásban ismerkedtünk és furcsa volt, hogy feltesz kérdéseket, de nem különösebben reagál a válaszokra; gondoltam biztosan csak nem szeret chatelni, van ilyen; élőben is tragikus volt vele a kommunikáció...

2021. jan. 10. 23:44
 12/37 anonim ***** válasza:
95%

Személyes példák

- védekezésre a megszakítást javasolta, merthogy az exével azt csinálták, és nem történt semmi gond... meg azt is mondta, hogy neki az óvszertől nem áll fel / lelankad a farka (egy későbbi alkalommal kiderült, hogy ez kamu... és ez nekem csak évek múltán, a kapcsolat után esett le - ha vki kérdezné, tablettával védekeztünk, én döntöttem úgy)

- én akkor még tanultam, ő dolgozott, amikor összeismerkedtünk, és túl sok pénzt nem tudtam keresni (ösztöndíjam volt össz-vissz, mert ingyenes gyakornokságon dolgoztam), és nem nagyon tudtam abból azért félretenni... amikor beszéltük a közös nyaralást, felajánlotta, hogy kifizeti a részem... aztán amikor az utazásfoglalásra került sor, mondta, hogy utaljam át neki a saját részem (amire meg nyilván nem számítottam, ha egyszer már felajánlotta, hogy fizet... és egy balatoni nyaralásról volt szó, rokonoknál megszállással, tehát nem több százezer forintról)

röviden: felelőtlenül ígérgetés / ígérgetés azért, hogy jó fejnek tűnjön, aztán "elfelejti"

- (ez mondjuk nem az elején volt a kapcsolatnak) egy alapvetően lassabb felfogású rokonomat kettyósnak nevezte

(én nem vagyok ez a "családról semmi rosszat" típusú ember, de olyat ne sértegessünk, aki nem szolgált rá, hanem születésétől fogva "lassú" szegény

- több olyan vitánk, veszekedésünk is volt, ami után eljátszotta a hattyú halálát, amikor megsértődtem, és nyíltan ostorozta magát, hogy mennyire hülyének tartja magát, hogy megbántotta, mennyire megbánta, nekem van igazam... volt, amikor a falnak is csapott... aztán ugyanazt megcsinálta velem 1-2 nap vagy hét múlva, ami miatt megsértődtem... ezek után kicsit kutyakomédiának éreztem azt a showműsort, hogy mennyire megbánta az egészet; vagy olyan is volt, hogy egy privát veszekedésünk után nyilvános helyen kezdte el azt, hogy "tudod, mit, szerintem mégsem volt igazad, hisztis vagy"... ilyen helyzetben, vadidegenek előtt, ha belemegyek a vitába, kvázi tényleg azt fogják hinni, hogy hisztis vagyok, ha meg hagyom, akkor olyan, mintha neki lenne igaza... tehát ilyet nem vadidegenek előtt kellene mondani

2021. jan. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

- amikor ugy probal nekem ‘bokolni’ hogy az exeihez hasonlit es kozben szidja oket. nekem nagyon nem szimpi, amikor valaki folyton gusztustalan stilusban ocsarolja a regi baratnoit, elvegre egyszer egyutt voltak valamiert es nem feltetlenul veszi ki jol magat, ha csak szidkozodni tud, hiaba probalja arra kielezni, hogy en mennyivel jobb vagyok, mint azok a lanyok. egyreszt ezt kicsit azt az erzetet kelti, h meg nem lepett tul rajtuk telejesen, mareszt meg mi a garancia ra, hogy kesobb rolam nem fog undorito, alaptalan dolgokat osszehordani? pl. volt egy pasim, aki csomoszor emlegette, h az exe milyen bena volt az agyban, csak fekudt, nem hagyta ezt meg azt.. szerintem ez olyan privat dolog, amit nem teregetsz ki 3. szemelynek, meg ha igaz is..


- ha MINDIG MINDENKIT szid, munkatarsait, roknait, baratait, mindenkirol van egy sztorija, h hogyan vertek at/hasznaltak ki ot stb. nekem ez olyan gyanus, hogy mindenki rohadek, bezzeg o egy szent. ilyenkor ugye csak egy nezopontbol hallja az ember a sztorikat, tehat kisse egyoldalu, de volt, h kozos ismerostol volt szerencsem meghallgatni a masik oldalt, ami azert kicsit arnyalta a kepet. de olyan egyszeruen nincs, h veled mindenki ge ci ok nelkul, te meg artatlan vagy.


- aki nagyon bizonygatja, h nem fiz mas lanyokat, nem talizgat senkivel rajtam kivul. volt olyan, h az osszes instan kovetett not vegigmutogatta egyenkent (nem en kertem!), h neztem meg, senki ‘olyan’ nincsen koztuk, elmondta, h ez csak kollega, ezzel randizott, de eloben csunya volt stb stb.. aztan erdekes mod valakikkel valahogy megis kavart a hatam mogott (csak gyanitom, nem instarol. vagy a szemembe hazudott, ki tudja)

2021. jan. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
95%
"Ha nem a bal oldalamon sétál (nő vagyok)." Azt azért tudod, hogy járdán mindig a belső oldalon sétál a férfi, hogy megvédhessen esetlegesen kisodródó autótól?
2021. jan. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Hazudozás, hülyének nézés

De ez exnél volt.

2021. jan. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

-Már a kapcsolat elején éles különbség volt a viselkedésébe akkor, amikor kettesben voltunk és akkor, amikor társaságban. Ha volt egy 3. fél velünk akkor mindegy, hogy az én ismerősöm/barátom vagy az övé volt, mintha nem is léteztem volna.


-Bár mindketten még suliba jártunk (egyetem), és a leterheltségünk közel azonos volt, mégis mindig én kellett hozzá igazítsam a napirendem, ő sose engedett a dolgaiból.


-Nagyon sokszor viccelődött azzal, hogy van valaki más is, aki érdekli őt (plot twist: tényleg volt)


-Nem elvárás, hogy a férfi fizessen mindenhol, de ő soha sehol nem ajánlotta fel még a legelején sem.


-A lánnyal, akibe évekig szerelmes volt, de nem történt semmi mert nagyon mélyen a barátzónába volt helyezve, még akkor is jóban volt, amikor mi már hónapok óta együtt voltunk, meghívta közös iszogatásokra, pedig tudta hogy nekem ez kellemetlen.


Ezek nem mind egy pasiról szólnak, vegyes válogatás, de a lényeg az, legyen férfi vagy nő, hogy mindenki a kapcsolat elején hozza a legjobb formáját, onnan már csak romlani fog minden, és ha valakinél az elején vannak kétes dolgok, akkor nem érdemes várni, "hátha megváltozik" mert NEM FOG.

2021. jan. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Figyelmeztető jelek: ha azt érzem, hogy érzelmileg rám akar zúdulni, ha elvárásai vannak ("az első találkozón már sokmindennek meg kellett volna történnie"), ha a romantikus filmekben látott "azonnali szerelembeesést" várja, stb. Van azonnali szerelembeesés is, de nem olyan gyakori véleményem szerint.
2021. jan. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

- tul sokat kerdez szemelyes dolgokrol (informacio gyujtes)

- sajat magarol titkolozik, az exem pl. hetekig nem arulta el a korat

- gyanusan mereget, gyanusan viselkedik

2021. jan. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
6: De talán közölni kellene, jelezni előre, nem előadni az említetteket, bízva abban, hogy ha már elindult köztünk valami, akkor majd szépen elfogadom, hogy a szex nem jó, nem is igazán megy. Eleinte konkrétan azt hittem, hogy miattam van, én vagyok ilyen béna, kevés. Nagyon nem tett jót az elutasítások és levegőnek nézések miatt alapból sem valami hatalmas önbizalmamnak. Amikor már kellőképp ramatyul éreztem magam, közölte, hogy egyébként mi a helyzet. Valóban egészségügyi probléma nagyrészt, de ez akkor sem mentség a "sunnyogásra".
2021. jan. 11. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Első randik egyikén, vagy már az első randi előtt érzelmekkel töltve kommunikál az exéről, legyen az pozitív, vagy negatív. Aki túlvan az exén, az képes egyszer, tranzakcionálisan beszélni róla és le van tudva.


Aki szídja az összes exét. Ott nem az exekkel van a baj.

2021. jan. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!