Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azért kell a barátomnak mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért kell a barátomnak mert szebb, vékonyabb? Vagy csak engem un?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok a párommal, kicsit meghusisodtam, de nem olyan vészesen azért. Olyan 80 kg fele lehetek, a kezdeti 55 höz. De sokan mondják hogy jól áll, fogamzásgátló miatt lehet, meg sokat dolgozok, nincs időm edzeni.

Na csak az a baj hogy még ő az elején mondta hogy neki a vékony lányok tetszenek. Ha mostanában kérdezem csúnya vagyok e, azt mondja szép vagyok, ne aggódjak.

Eddig oké is lenne, de lett az egyetemről egy nagyon szép, vékony lány barátja, akivel sokat beszél fb-on. Nekem is vannak fiú barátaim, de nyomába se érhetnek a barátomnak, szóval nem konkurencia.

Kértem hogy ne beszéljen vele, azt mondta ne korlátozzam. De nem úgy ír neki mint pl a haverjainak vagy egy csúnyácska lány barátnak, nem hagyja 2 napig lógva az üzijét stb. Mindig ír neki ahogy tud. A lány is elég sokat keresi, bele szoktam titokba olvasgatni, és néha bókol is a lánynak, de nem olyan durván hogy cserébe a leszidásért bevalljam hogy beleolvastam.

Sokszor veszekedtünk már rajta, főleg akkor mikor megláttam hogy egy bikinis kép le van töltve neki róla.

Engem közel se kíván úgy mint régen, de talán ez fokozatos volt, nem mondanám hogy azóta mióta ismeri.



2021. jan. 16. 12:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
100%

"Barátkozni bárkivel lehet. Nővel férfival és nyilván olyannal fogsz akivel szimpatizálsz akár külsőre akár intellektusra, mert a többi nem kelti fel a figyelmed. Ettől még megcsalás nem történik."


De mondjuk egy sima "jóbarátnőnek" nem nézegetem a bikinis fényképét. Mert nem az érdekel ugye, mivel csak barát.


34/F

2021. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdezőnek annyiban igaza van, hogy igenis jogosan várná el a párjától az őszinte kommunikációt és támogatást, ami elviekben egy harmonikus kapcsolat alapja. Én el nem tudom képzelni, hogy pl. éveken át nézzem, ahogy a párommal valami negatív dolog történik (jelen pillanatban a hízás, de hallottam már olyat, hogy valaki alkoholista vagy depressziós lett vagy valami komoly egészségügyi problémája alakult ki az évek alatt) és én szó nélkül végigkövetem, majd megunom és elkezdek kikacsintgatni a kapcsolatból.... szerintem ez undorító. Undorítanak tartom, mert egy olyan emberről van szó akit szeretek, egy olyan dolog forog kockán ami számomra fontos (a kapcsolatunk, hogy egyértelmű legyen) és magamat is felelősnek, érintettnek érezném a problémában, szeretnék segítséget és támogatást nyújtani a másik számára. Félre ne értse senki (persze nyilván félre fogják sokan, de mindegy) én nem arról beszélek, hogy mindig minden körülmények között szeretni kell a párunkat, mindenhogyan tetszenie kell nekünk, mindenhogyan kívánnunk kell őt stb., mert ezeket nem tudjuk mi irányítani. De! az odafigyelés, a kommunikáció, a törődés, az őszinteség, a kapcsolaton való közös munka szerintem alap. Az ember saját magán nem feltétlenül veszi észre a hízást és ezerféle oka lehet (pl. abbahagytad a sportolást és nem változtattál az étrendeden, elkezdtél többet enni, egészségügyi problémáid adódtak, gyógyszer mellékhatása stb., rengeteg minden), emiatt érdemes külső szemlélőként jelezni a párunknak, és esetleg aktív segítséget kínálni pl. közös sportolás. Lehet, hogy valakinek ez sem kell és mondjuk magától is felismeri a helyzetet és elkezd tenni ellene, lehet valakinek érzelmi támogatás kell, lehet valakinek noszogatás kell, lehet valakinek ultimátum kell stb., mások vagyunk. Az viszont biztos, hogy a hazugság, titkolózás és a másik háta mögötti flörtölés, ismerkedés stb. nem megoldás semmire és igazi gerinctelenség. Még egyszer mondom, nem az itt a gond, hogy a kérdező már nem tetszik a párjának, hanem a reakciója. Nyilván a kérdezőnek is van felelőssége, az ő teste és elsősorban neki kell tennie a változásért, ha szeretne (és ha nem szeretne az sem baj, ez mindenkinek a saját döntése). Viszont mint kapcsolat, ezek után az én szememben már halott lenne.
2021. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
72%

Lehet nem olvastam el elég figyelmesen, de nem emlékszem, hogy írta volna a kérdező, hogy na de a pasija magasztalja a kinézetét, szimplán nem ócsárolja hanem elfogadja. Amúgy pedig rengeteg ember nézeget bikinis nőket/kigyúrt férfiakat. Ne hidd már azt, hogy annak akinek van 1 millió követője, azt mind szingli. Langyos fosban pedig elég sokan elvannak, és nem csak a kérdező partnere, hanem maga a kérdező is, hiszen Ő az akinek feltűnt vagy inkább úgy mondom, ő az akinek úgy tűnik hogy langyos a fos, viszont azt nem tudjuk, hogy ő tesz-e ellene a féltékenykedésen kívül.


"De mondjuk egy sima "jóbarátnőnek" nem nézegetem a bikinis fényképét. Mert nem az érdekel ugye, mivel csak barát."

Igazából miért nem? Fel van töltve instára/facebookra bárki áthalad rajta. Én is ha bedobja a főoldalra ránézek, bár az igaz, hogy letöltve senkiről nincs semmi:)


52 gondolatai nagyon szépek, csak ezek tipikus HERO gondolatok. Én sem szólnék senkinek, hogy "Anya/Apa azért 30 kilót felszedtél ennyi elég lesz". Szerinted 30 kiló nem tűnik fel? S-es méretből átkerülsz XL-re az nem feltűnő? Ez 3 ruhányi ugrás és azért nem férfiről van szó, mert mi általában szarunk rá, ha L es helyett XL a póló vagy fordítva, de azért egy L-ről XXL-re ugrás már nekünk is feltűnne.

Aki ilyen helyzetben nem veszi észre a problémát az nem akarja észrevenni a problémát. Aztán lehet itt gerenctelenséggel jönni, de egy drogossal is akkor kezdhet bárki bármit ha felismeri a problémát, tenni akar ellene és segítséget kér. Ha nem kell neki a segítség akkor elküld melegebb éghajlatra, sőt még frusztrálni fogod. Amúgy külső szemlélők... oké a párja szar alak és a barátai? A szülei? A munkatársai? Azért ne úgy állítsuk már be szegény csávót mintha kardot döfne belé.

Amúgy meg a flörtölésnek is ki tudja mi a szintje. Ha azt mondod neki, hogy csinos voltál ma az új ruhádban az már flörtölésnek mondanád nem? Viszont, ha azt te mondod egy másik nőnek az kedvesség.


"Az viszont biztos, hogy a hazugság, titkolózás és a másik háta mögötti flörtölés, ismerkedés stb. nem megoldás semmire és igazi gerinctelenség"

A srác nem hazudott, nyilván nem magától találta ki a nő, hogy jóban van a kolleginával. Titkolózni sem titkolózott tekintve, hogy tud a nőről és ismerkedés az meg mit jelent? Nem beszélhet senkivel csak vele? Azért értjük, hogy sántít ebben is valami. A flörtölés meg ha ennyi, hogy jól állt a ruhád... hát ennyi baj legyen főleg ha tényleg jóban vannak. Te is ha van egy férfi "haverod" és felvesz egy inget vagy új frizurát vágat ami jól áll neki te is megdicséred, tehát már te is gerinctelen vagy?

2021. jan. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
100%

53

De, valószínűleg mindenkinek feltűnik a 30 kiló túlsúly, de 30 kilót nem egyik napról a másikra szedsz fel és éppen ezért nem 30 kiló hízás után kell szólni. Lehet, hogy te nem veszed észre, hogy megváltozott az életmódod, mert teljesen természetesnek veszed, hogy pl. most többet dolgozok és kevesebb időt szánok mozgásra vagy főzésre, de egy másik ember látja ezt. Akárcsak a külső változásokat is. Akkor kell szólni, amikor felismered a problémát és úgy érzed, hogy egy elindult egy negatív folyamat, szokás stb., mert akkor még sokkal egyszerűbben lehet rajta változtatni.

Szerintem nem lehet összehasonlítani a családi kapcsolatokat és a barátokat a pároddal, akivel elviekben összekötöd az életed. Nekem személy szerint nem jó a kapcsolatom a családommal és a barátaimban is rengetegszer csalódtam az életem során, míg a párommal mindig ott voltunk egymásnak. Lehet, hogy ezért is gondolom így. Valamint, és azért ez most lehet picit primitíven fog hangozni, de családi és baráti kapcsolatokban nem kell kívánnotok egymást, ott nincsen szó szexualitásról és a külsőségek is sokkal kevésbé fontosak, sőt. Persze, az egészség, de a legtöbb embernél ez háttérbe szorul a fontossági listán.

A flörtölésnek megvan a szintje, de nem hiszem, hogy normális a barátaid bikinis fotóit tárolni a telefonodon.

A srácot pedig nem azért tartom hazugnak, mert beszélget egy kollégájával stb., hanem mert nem tud őszintén beszélni a barátnőjével, nem vállalja fel a gondolatait és érzéseit.

2021. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
77%

De itt feltűnt, hogy 30 kiló fenn van és nem zavarja, nem tudom ezt hova ragozni. Azt pedig ne mondd már, hogy kihízol egy ruhát és nem állsz rá a mérlegre, hogy mennyi is vagy. Ha pedig ráálltál és látod, hogy basszus 10 kiló akkor nyilván jobban odafigyelsz, ha érdekel, főleg ha tudod, hogy ez a másiknak egy elég fontos kritérium. Fentebb is írta pár nő, hogy ő odafigyel ahogy a párja is.


A srác mint írtam lehet elvan. Lehet ellaposodott a szex, de mint írta a kérdező az már a kezdetektől laposodhat, ami mondjuk lehet a húzás miatt is akár. A flörtölésnek vannak szintjei, viszont nem tudjuk hogy épp azzal flörtölt, hogy mennyire "kiverte rá" vagy tényleg ennyi a flört, hogy csinos volt és ezt akár barát barát között is lehet. A kép meg ott van, bár nem tudom minek van ott amikor a neten bármikor rákereshetne.

Ott van, hogy nem tud őszintén beszélni viszont miért? Tudja, a barátnő, hogy milyen alak az ami neki tetszik, ez le van szarva. Gondolom elmesélte a barátnőjének, hogy van egy új munkatársa akivel jóban van aki ezután megtiltotta, hogy vele beszéljen. Ja és mellesleg még a telefonon is kutatgat sunyiban.


Aranyos vagy meg minden, de hidd el 1-2 barátnős affér után a legtöbb férfi tudja mit lehet mondani és mit nem egy nőnek, ha tetszik ha nem és igen ebben lesz hazugság és elhallgatás bőven, mivel sokszor ezek a barátnők sem a valóságra kíváncsiak hanem a megerősítés fontos nekik és nem nem aziránt, hogy de szarul nézel most ki, hanem hogy így is csinos vagy stb. Ez pedig ha fáj, ha nem így van.

2021. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
100%

38.,40., stb. válaszoló vagyok.

Igazából teljesen mindegy, kinek a hibája, ha nem oldják meg, akkor befellegzett ennek.

Aki írta, hogy nem biztos a megcsalás. Nem biztos, ezt aláírom. Ugyanakkor nagy az esély rá, ha nem jön be neki a párja. Igazából fogalmunk sincs, mi zajlik a háttérben, rengeteg gondolat lehet a pasi fejében, az is lehet, hogy más dolog miatt unt rá, stb., de a lényeg itt azon van, hogy valami már nem stimmel a kapcsolatukban, amit a kérdezőn kívül senki nem tud kideríteni.

Anno engem is azért csaltak meg, mert nem működött részéről a kommunikáció. Én rengetegszer kérdeztem mi a baj, szóljon ha van valami, stb, de néma gyereknek anyukája sem érti szavát, aztán robbant, hogy neki mennyi problémája volt csak épp tojt rá szólni.

Szóval kérdező, ülj le és beszéld meg vele, vagy kérdezd meg tőle, hogy esetleg a súlyod miatt nem kíván vagy más miatt, legyen őszinte mondja meg.

Ha nyitott rá, és te is a változtatásra, akkor reméljük menthető. De ahhoz tudomást kell venni róla.

2021. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
62%

Azt mondtad, hogy szerinted nem vagy kövér, csak husis és nem akarsz fogyni. Nagyon nagy bajok vannak az önképeddel, elmondom miért.

Ugyanazokkal az adottságokkal rendelkezem, mint te. 55 kilósan jöttünk össze, 170 centi vagyok. Szintén fogamzásgátló miatt meghíztam 70 kilóra. 'Csak' 70-re, míg te 80-ra. Amiket észrevettem a hízás óta: régebbi ismerősök is megjegyezték, hogy 'megasszonyosodtam', volt olyan munkatársam, aki azt hitte hogy terhes vagyok, kihíztam az összes ruhámat, már azt sem tudom milyen méretű farmert kell vennem, mert saját magam előtt ciki a vásárlás, hogy a megszokott mérettől 3-4 számmal eltérő jó csak rám...És ez 'csak' 15 kg, neked meg 25 jött fel.

Elkezdtem edzeni, diétázni és máris lement 5 kg, sokkal jobban nézek ki. Bárki bármit mond, 170 centihez rohadtul nem egészséges a 80 kg, de még a 70 kilo sem. 170-hez 60 kg az ideális. Előbb utóbb el fog hagyni, mert a hízás nem fog megállni, hacsak nem teszel valamit ellene. Aztán szingliként meg majd nagyot fogsz koppanni, mert nem ugyanazzal az alakkal mész vissza a 'húspiacra' ,mint előtte, tehát senkinek nem fogsz kelleni. Vagy ha igen, akkor kategóriákkal a mostani pasid alatt lesz...

2021. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
84%

58:

Az megvan, hogy 170/80 és 170/80 között is van különbség?


Nem mindegy, hogy oszlik el rajtad, milyen az életviteled, a csontozatod, stb.


Ha linkelnék neked 2 fotót magamról meg az egyik barátnőmről,azt mondanád, hogy ő dagadt, több kiló mint én, holott én vagyok súlyra a nehezebb, mégis én vagyok a vékonyabb.

Igaz, én gyerekkorom óta sportoltam, minden szabadidőm mozgással telik kb, cross training + trx edzésekre járok.

Azon kívül, hogy van egy kis hasam, egyáltalán nem vagyok én például kövér, izmos a combom, a fenekem, karom, hátam, stb.

Az, hogy te már 70 kilósan is dagadtnak láttad magad, illetve 15 kiló neked 3-4 nadrág méretet jelentett, az a te "bajod", ahogy az én barátnőmé is, hogy combra és alhasra hízta ő is az összes kilót, amit ő felszedett az évek alatt.

Még mindig azt mondom, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a kérdező kövér, lehet, hogy tök csinos. Jött fel neki pl mellre, fenékre, combra egy kevés, máris eloszolhat 10-15 kiló, ez ebből a szempontból nem sok. A maradék 10 is pl karon, hason. Igen, ducibb, mint kellene, de simán lehet, hogy csinos. Ha 55 kilósan nagyon sovány volt, ahogy állítja, bőven elég lenne 10-15 kilót leadnia. Simán lemegy 3 - 4hónap alatt.

De ha nem is adja le, mert így jól érzi magát, akkor sem kellene azzal riogatni, hogyha visszakerul a "huspiacra", nem fog kelleni senkinek.

Sportos élet ide vagy oda, sosem voltam vékony, mégsem kerültem hátrányba emiatt sosem társkerésnél.

Itt inkább a kérdezőnek nem a kinézete miatt akadhat majd problémája, hanem az életvitele miatt, mert nem is érdekli a mozgás.

Aki engem ismer, hogy edzek, bicajozok, túrázok, stb, az tudja, hogy max koplalással lehetnék vékony. De akar a franc ilyen áron vékony lenni. Én így jól érzem magam a bőrömben, és ez a fontos. A férfiak az elégedetlenkedést nem szeretik, nem azt, ha neadjisten van mit fogni egy nőn a csontjain kívül.

2021. jan. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
100%

53-as, senki nem írta, hogy magasztalja a pasija, de azért:


" Ha mostanában kérdezem csúnya vagyok e, azt mondja szép vagyok, ne aggódjak."


Ez mi, ha nem megtévesztés, áltatás?

2021. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
97%

58. ebben egyet kell, hogy értsek veled.

Ugyanakkor ott van az a tény, hogy mikor megismerkedtek, vékonyabb volt +25 kilóval. Lehet, hogy tényleg csinosan oszlik el rajta, de attól még arra is van esély, hogy a pasijának ez nem tetszik, hiszen nem így ismerte meg.

Nehéz látatlanban véleményt mondani, ezért írtam fentebb, hogy muszáj megbeszélniük, mi az oka az egész kapcsolat hanyatlásának. Ha nem vevő egyik sem a kommunikációra akkor meg tényleg megette a fene az egészet.

2021. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!