Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 9 év után mélyponton a kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

9 év után mélyponton a kapcsolatom. Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Családom,barátaim évekig elleneztèk a kapcsolatom,de végül beletőrődtek,azt mondták majd magam rájövök és azóta senki nem szólt bele.

Attól tartok mégis bekövetkezik, amiről beszéltek.

2 éve építkeztünk,csodás házunk van,de a párom semmiben nem segít itthon. Minden rám marad a háztartásban. Már odáig jutottunk, hogy a szennyesèt is nekem kell összeszednem,mert azt nem képes kidobni a szennyestartóba. Elvárja, hogy az ételt elé tegyem, még csak arra se képes, hogy megmelegítse,mert szereti,ha kiszolgálom. Szó szerint semmit nem mozdít meg. Hiába kérem, hogy segítsen be picit, elég ha kiviszi a szemetet vagy a lefolyót kitakarítja helyettem vagy bármit,de semmit nem tesz. Ő sokkal jobban keres,mint én és kezdem azt érezni, hogy úgy gondolja, mivel én rosszabbul keresek(tanár vagyok) ez jár neki. Ez pár hete fogalmazódott meg bennem, amikor mondtam neki, hogy nekem is jól esne,ha egyszer meglepne egy reggelivel vagy segítene és az volt a válasz:majd ,ha te tankolod az én autómat akkor! Annyira megalázó volt.... sajnos nem túl jó a pedagógus fizetés.

Nagyon rossz évek állnak mögötünk. Több vetèlèsem volt,a covid miatt bezárt a vállalkozása és nem dolgozik. Tudom, hogy depis ez miatt,de nem viselkedhet így velem.

Ráadásul most ő egész nap otthon van, én dolgozom. Hazamegyek és azt látom,hogy csak játszik. A pohár is az asztalon amiből ivott.

Annyit nyeltem,de már nagyon nehezen megy. Annyira szomorú, hogy a szüleim mindig ezt mondták, hogy minden rám fog maradni és tényleg igazuk lett.

Egyszerűen nem tudom mit csináljak? Van saját lakásom és lenne hova mennem,de fèlek meglèpni.


2021. jan. 16. 16:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
82%
A #6-os válaszán el lehet gondolkozni, de félő, hogy majd másoknak is megmutatja, hogy mennyire tartottad "rendben" a lakást. Ezek után pedig Te leszel aki megszólnak, őt meg megdicsérik, hogy jól lépett, amikor Téged "kidobott". Ezt jól gondold át, mennyire megléphető.
2021. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Nem bírom elviselni a koszt, ezért takarítani fogok.

A szennyest egy jó ideig nézegettem többször is. Ha takarítottam fölszedtem a földről,majd visszatettem, ahol volt. Amikor elfogyott a tiszta, akkor jó nagy veszekedès lett,hogy én miért nem tudom kivinni,ha viszem a sajátomat is? Párszor olyan vita lett ebből, hogy a veszekedès elkerülése miatt inkább elvittem én.

Annyiszor mondtam neki, hogy ez mennyire megalázó és nem tisztel, hogy ezt megcsinálja velem,de ő már csak azért sem teszi meg,mert tudja mennyire bosszant.

Szeret ettől függetlenül úgy érzem a maga módján,de ez a semmittevése kiakaszt.

Van fèlretett pénze, hiába nem dolgozik.

Nem szokott soha a pénzzel így visszaèlni. Volt,hogy munkát akartam váltani, sokkal jobb fizetès lett volna,de azt mondta, hogy tudja mennyire szeretek tanítani és amíg megtehetjük, hogy tanítsak és szeretem is csinálni, addig ne váltsak.

....de ez a beszólása és a semmittevése otthon...lehet tényleg a pénz miatt van. Ez mostanában fogalmazódott meg bennem. Nagyon elkeseredett vagyok!

2021. jan. 16. 18:15
 13/36 anonim ***** válasza:
95%

Vársz még valamire tőle? Hogy egyszer csak megváltozik?

Nem fog. Nem tart téged egyenrangúnak.

Én a helyedben leülnék vele, hogy megbeszéljük a ház eladását, hátha meglepődik. Mivel van saját lakásod, költözz, és majd meglátjuk, hogy boldogul egyedül.

2021. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
90%
Akkor mi a kérdés? Úgyis vele maradsz, hát akkor tűrj.
2021. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
95%

"Nem szokott soha a pénzzel így visszaèlni. Volt,hogy munkát akartam váltani, sokkal jobb fizetès lett volna,de azt mondta, hogy tudja mennyire szeretek tanítani és amíg megtehetjük, hogy tanítsak és szeretem is csinálni, addig ne váltsak."

Ja, persze, mert ha jobban keresnél, akkor már nem dobálózhatna az autó tankolásával, és nem várhatná csak tőled a házimunkát.

2021. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
78%
Szolga típus vagy. Volt ilyen barátnőm a feleségem előtt, de én hagytam ott. Az a baj az ilyen típussal, hogy nagyon kényelnes mellette az élet, de sajnos nem motivál hanem lehúz. Ráadásul nagyon unalmassá is válik egy idő után. Próbálj építkezni a soraimból...
2021. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
3%
Szóval szeret és támogat téged.Keveset keresel de pótolja a hiányzó bevételt csak hogy maradjon a munkád az amit szeretsz.Szünetel a bevételi forrása emiatt a sz.r vírus miatt.El tudod képzelni hogy egy férfinak milyen törés az amikor így jár önhibáján kívűl?Lehet depis is ki tudja?Mi nem tudjuk te ismered.Miért nem próbálsz meg inkább segíteni rajta.Bárhogy.Ahogy lehet te ismered.Miért kell fennakadni pár szennyes ruhán olyan nagy dolog?Én sem mindig viszem ki megcsinálja a párom én is rengeteg dolgot csinálok helyette vagy érte amihez semmi kedvem de megcsinálom.Ez kölcsönösség.Ha mindent elpakolna maga után akkor az lenne a bajod hogy ő 20 perccel később kel mint te vagy 2 cm-el alacsonyabb mint te azt szeretnéd...Nincs anyagi gondotok , szép új házatok van, saját autód neked is ha jól értem...De nem jó ez így elégedetlen vagy egyszerű otthoni problémákat nem tudsz megbeszélni a pároddal mert nem értesz a nyelvén benned semmi hiba oké...Szerintem váljatok el maradj egyedül és akkor nem kell senki más ruháit mosnod a magadén kívűl.Egy másik nő nagyon hálás lesz még neked ha ezt megléped!
2021. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
86%

Bocs de én az ilyen embereket mint te nem tudom sajnálni. Lehet kemény vagyok de ez van, mert:

1. Kizárt hogy pár hónapja lett ilyen. Ez az együttélés elején kiderül ha az egyik fél ilyen. De még ha nem is az elején, ha már x hónapja ez megy és ez ember ráeszmél akkor miert hagyja?

Bírom hogy utólag mindig megy a sírás-rívás olyan dolgok miatt, mik KIZÁRT hogy most(anában) alakultak ki.

2. Sokan nem hallgatnak a környezetükre, semmiben. De azért jobb esetben a család, a közeli barátok nem rosszindulatból mondják amit mondanak, néha igenis hallgatni kéne rájuk.

3. Aki ennyire nem értékeli saját magát és hagyja hogy ennyire függjön a másiktól az egyrészt komoly önértékelési problémákkal kúzd(het) és még felelőtlen is.


Állj a sarkadra! Így vagy úgy de oldd meg. Ha sajnos a válás az út, akkor az, de SOSE hagyd hogy kihasználjanak.

2021. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az alap lenne, hogy az a fél amelyik nem dolgozik éppen (mindegy, hogy nő vagy férfi) sokkal többet vállal a házimunkából. Egyáltalán közös kasszán vagytok, vagy ő a közös költségeken kívül magának gyűjtögeti a pénzt?
2021. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
92%
És kipróbaltad mi történik, ha nem rakod elé az ételt?
2021. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!