Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék változtatni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék változtatni magamon?

Figyelt kérdés

6.éve vagyok együtt a párommal, akit a világon mindennél jobban szeretek és tényleg úgy érzem, hogy ő az, akivel letudnám élni az életemet. (És ez fordítva is így van.)

Azonban az elmúlt időszakban olyan szörnyű emberré kezdek válni, de mégsem vagyok képes változtatni.

Nagyon csúnyán beszélek vele. Sokszor elhordom mindennek, ha "elkap" a gépszíj. Tényleg alpárian és gusztustalanul viselkedek vele.

Amint lehiggadok, persze megyek oda, hogy nem gondoltam komolyan és ne haragudjon, de a dolog már odáig fajult, hogy tegnap sírt a barátom, hogy nagyon rosszul esik neki, hogy mindenféle butának meg fogyatékosnak tartom és szidom a családját.

Ez kb fél éve van. Közben cukorbetegséget diagnosztizáltak nálam, és sokszor a cukrom nem oké (egy-egy ilyen vitakor 15körülire felmegy), ami talán RÉSZBEN magyarázhatná hogy ingerlékenyebb vagyok, de erre a gonoszságra már nincs mentségem és nem is akarok semmilyen kifogást találni.

Segítséget kértem a páromtól is, hogy segítsen az indulatkezelési problémáimat megoldani,de igazából egyikőnk sem tudja, hogy mi vinne minket előrébb.

Stresszes az életünk is NAGYON mostanában, de akármekkora stressz is van, egy ember nem viselkedhet így és nagyon bánt, hogy olyan lettem, amilyenné sosem akartam válni.


Köszönöm a válaszokat


2021. jan. 19. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk van a családi körben egy mondás amikor fater feltolja a cukrát meg a vérnyomását, kb ugyanígy nyomja az öreg.


A stressz a fő oka. Valahogy ki kell kapcsolnotok, levezetni a feszkót, amikor te érzed hogy elönti az agyadat a "düh", akkor próbálj félrevonulni, átgondolni és "emberi" módon és formában add elő a dolgokat.


Én amúgy hasonló vagyok, kb ugyanekkora kreténként tudtam viselkedni, de pár megbántás után annyira elszégyellte mmagam, hogy elkezdtem dolgozni ezen.

Düöhterápia, hobby, sportolás segíthet.

2021. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen,talán az is a baj, hogy eddig eljártam hetente 3x1 órát sportolni, ami elég kemény edzés volt mindig. Ott le tudtam vezetni a stresszt. De amióta újra bezárt minden, arra az edzésformára sem tudok menni, amit itthon csinálok az pedig nem "elégít" ki.


Köszönöm a választ amúgy :)

2021. jan. 19. 11:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezdetnek annyit tudnék tanácsolni, hogy amikor érzed, hogy elönti a szar az agyad menj el. Ne állj bele a vitába, hanem vegyél fel egy kabátot és járj kint egy kört. Addig el tudsz gondolkodni, higgadtan normálisabban fogsz tudni vitázni. Az jó, hogy felismerted és meg akarod oldani a problémát.
2021. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyeske vagyok,


Totál igazad lehet amúgy, ez az időszak megvadít mindenkit, minden zárva, emberi kapcsolatok minimálisak, szóval ez is durván szerepet játszik.


Amúgy ilyenkor még az is segíthet, ha ilyen megnyilvánulásaid után, önkritikusan utalsz önmagad viselkedésére.


Én úgy kértem elnézést, hogy ne haragudjon amiért ilyen vaddisznó voltam, erre akkorát röhögött, hogy kb meg is volt oldva a szitu.

Azóta néha vaddisznónak becéz, én meg még örülök is neki mint egy barom :D

2021. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hahaha, engem meg disznófejnek hív..bár ezt nem én találtam ki, de azt mondja, hogy csak disznófejek tudnak ilyen csúnyán viselkedni. :D

2021. jan. 19. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!